Concluzie Instante joc Explorable mode

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Concluzie Instante joc Explorable mode

Mesajde lemonpowah » 20 Sep 2012, 21:35


Prima data, faza cu activitate mintale e cam urat adresata celora care nu au reusit sa treaca de unele eventuri, nu ?


Stai puțin că nu am vrut să jignesc pe nimeni, dacă nu treci de boss nu înseamnă că nu gândești, de unde interpretarea asta ? Poți veni cu o tactică foarte bună, dar se rupe în ultimul moment dintr-o simplă greșeală. După cum am spus, cu grupul meu am luat foarte multe wipe-uri și câteva zile am plecat acasă cu coada între picioare.

Chiar nu am avut în gând să jignesc pe nimeni.

Cât despre prima selecție: Într-adevăr, nu e ușoară, am și spus că am luat nenumărate wipe-uri. Presupunând că știți unde apar acele burrows :

La început apar 2 burrows. Primul care trebuie doborât este cel din dreapta cum te uiți la cameră de la ușă. Din acela apare un breeder, secretul la event-ul ăsta e să omori acel elite mob odată cu burrow-ul, e mai greu de făcut asta, dar nu imposibil. Apoi, după ce dăm jos acel burrow, un player se duce singur în crăpătura din NEstul camerei ( noi am avut un inginer cu bombe ) și-l crapă pe ăla, timp în care ceilalți 3 playeri dau în burrow-ul de la ușă și unul îl apără pe hodgins de eventualii mobi care mișună pe lângă el. După care se dă massive aoe pe burrow-ul cu cei 2 scavangers inculpați)ăsta apare imediat după ce e omorât burrow-ul de la ușă), da DAU ONE SHOT, dar folosind câteva skill-uri de stun, knockback, reușești să-i ții la distanță căci le întrerupi acel leap.

După acel burrow nu mai știu exact ce urmează, căci până acolo a fost cel mai greu pentru noi, omorâtul celor doi scavengers.

Ideea e că trebuie omorât burrow-ul și elita în același timp și trebuie învățate locurile de apariție a acelor burrows + că trebuie găsit cea mai bună ordine de distrus aceste burrow-uri căci unele spawnează mobi foarte puternici , altele doar niște gravelings pe care-i pălești instant cu puțin aoe.
lemonpowah
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 15 Sep 2012, 01:12
Localitate: Botoșani
Nume caracter: Sabeer

Re: Concluzie Instante joc Explorable mode

Mesajde Tze » 21 Sep 2012, 00:38

Citat:
UPDATE 9/20
1. Diminished Returns are currently experiencing a known bug. The nature of the bug is that players are currently unfairly being punished with diminished returns meant to counter the speed-clears. We are aware of and working on the issue.
When everything gets sorted out, we will post about how this system is designed to work, and how it works, so you know what it takes to be affected by it legitimately, and you can raise concerns about being affected by it illegitimately.


Din păcate și noi am pățit-o în Twilight Arbor, am primit 20 de tokenuri în loc de 30 deși am făcut două pathuri diferite consecutiv. Sper să rezolve până mâine.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori