Nou in Guild Wars

Discuții despre Guild Wars 1

Nou in Guild Wars

Mesajde Tanatos » 17 Dec 2011, 17:05

Salut. Acum cateva zile am observat trailerul de la GW2 pe youtube, pare extrem de interesant, eu fiind jucator de wow, consider chiar ca GW a devansat cu mult world of warcraft. in fine, cum pot achizitiona jocul GW1 si cum se instaleaza ? am vazut ca sunt mai multe expansions ! se poate da comanda online de gw: complete collection care sa cuprinda si eye of the north , iar instalarea acestora se face progresiv? as dori cateva informatii legate de modul de achizitionare al jocului si cum se instaleaza! Multumesc anticipat!
Tanatos
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Dec 2011, 16:54
Nume caracter: Tanatos

Re: Nou in Guild Wars

Mesajde Altceva » 18 Dec 2011, 00:09

Eu nu am jocul intalat dar am jucat trial. Poti sa-l downland https://secure.ncsoft.com/cgi-bin/Store ... anguage=en , recomandarea mea ar fi sa joci incontinuare wow pana apare GW 2. Eu am jucat wow 5 ani si cand am incercat GW1 nu mi-a placut deloc , bine inteles parerile nu se discuta. Incearca trial si daca iti place cumparal. Este diferenta IMENSA intre GW1 si GW2. Deabea astept sa anute cand e lasarea ca sa-mi iau concediu :DDD. Bafta
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Nou in Guild Wars

Mesajde Asky » 18 Dec 2011, 01:59

guildwars 1 pe moment este doar folositor pt achievementuri in
http://hom.guildwars2.com/en/ poti achizitiona armuri/arme/titluri pt lansarea gw 2 o mica pregatire, dar gw1 insine este diferit, comunitatea din joc fiind foarte veche este elitista ceea ce face greu a gasi un grup de a juca, dar considerand ca este un joc aparut odata cu wow este superb, mai ales pvpu din el, poti incepe azi a jucat daca intelegi clasa si dedici cateva ore a invata cum sa o joci cum trebuie poti bate jucatori din beta, in schimb pve din guildwars1 este destul grind. Dar pt a strange 30 depuncte sa ai max de items pt gw2 dureaza max o luna de jucat normal, singuru motiv pt a jucat gw1 in prepararea a gw2 sunt acele items in hom si pentru a intelegi loru/comunintatea guildwars existenta, iar pt a cumpara jocu insine da, tre sa cumperi jocu si expansionu EYE of the NORTH, restu is optionale pt a face puncte in hom, iar jocu insine are 4 gb, se face stream dupa cum parcurgi plansele, exact ca si in wow dupa cata (diferenta ii ca gw a avut aceasta optiune de la inceput).
Eu sincer nu iti recomand sa joci gw1 daca nu vrei sa fii preparat HARDCORE pt gw2, findca o sa iti faca o impresie falsa despre ce o sa fie GW2.
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Nou in Guild Wars

Mesajde Ronah » 18 Dec 2011, 03:02

GW2 este cu totul diferit de GW1. Daca vrei, GW1 este un fel de single player doar daca nu cumva ai vreun prieten, sau mai multi cu care sa il joci impreuna. In aceste conditii, GW1 este grozav. Tu spui ca ai jucat WoW. Ai alti prieteni din WoW care vor sa joace GW2? Atunci puteti toti sa va faceti o echipa si sa vanati punctele iar GW1 vi se va parea super.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Nou in Guild Wars

Mesajde Markus Clouser » 10 Apr 2012, 12:38

Poti sa cumperi GW direct de pe site-ul NCsoft, de pe Steam sau de la magazinele de profil din orasul tau. Media Galaxy, Altex (parca), Diverta.

Se instaleaza foarte usor, poti sa iei kitul de oriunde, iti recomand sa-l iei de la un prieten care joaca deja, pt ca ai toate zonele incarcate in gw.dat si nu mai stai tu sa faci download individual.
Ce e important e sa bagi contul si key-urile aditionale (daca nu ti-ai luat Complete Collection) pe acelasi cont.

Asta e tot. No brainer :)
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Guild Wars Hall of Monuments Preview

Mesajde Sparks » 26 Iul 2012, 00:11

Eu nu am jucat guild wars, si nici nu am jocul. A-ti putea sa ma ajutati pe mine si pe ceilalti care nu au jocul cu niste informatii:
1. De unde pot cumpara, si ce anume ar trebui sa cumpar? Pentru ca el spune ca trebuie un expansion si un original.
2. Un nickname de la cineva care ar fi dispus sa intre ingame pentru o mica introducere.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Guild Wars Hall of Monuments Preview

Mesajde Ztepam » 26 Iul 2012, 00:33

Cei de la Arenanet au postat asta acum aprox. 2 ore:
http://www.arena.net/blog/guildwarsplatinumeditionsale

Poti cumpara de aici acest pachet de 19.99 $ si poti face HoM

Eu am luat tot jocul full imediat dupa ce am pre-cumparat Guild Wars 2, cu ajutorul lui Ronah(si ii multumesc prin aceasta cale) am terminat Prophecies, am 7 puncte in HoM pana acum si sincer... tot nu prea stiu cu ce se mananca jocul, este extrem de complex. Nu vreau sa te sperii acum, dar crede-ma isi merita efortul, chiar daca are 7 ani si 3 luni vechime jocul, este extraordinar, pe langa pvp exceptional merita mult si pentru poveste, sa stii macar instoria dinainte de Guild Wars 2
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Guild Wars Hall of Monuments Preview

Mesajde Wicked » 26 Iul 2012, 00:55

E best deal GW Platinum Edition la doar 15 euro :) Poti sa faci 20/50 HoM fara probleme cu acel pack, apoi daca vrei sa continui e mai usor cumparand celelalte campanii.

Daca ai nevoie de ajutor ingame /w Akali Reloaded.
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Guild Wars Hall of Monuments Preview

Mesajde Sparks » 26 Iul 2012, 16:38

A mai cumparat cineva Platinum Edition? Ca pe mine nu ma lasa sa-l cumpar nici cu Paypal, nici cu informatiile cardului.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51


Înapoi la Guild Wars 1

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator