WvW Server Rankings

Moderator: Wicked

Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului!
Ex: Doresc să scriu despre un build, prin urmare subiectul se va numi [Build] WvW Riffle Warrior. Alte exemple: [Ghid] Plasarea de siege, etc

WvW Server Rankings

Mesajde Tze » 14 Sep 2012, 03:37

https://forum-en.guildwars2.com/forum/p ... d-rankings

Seafarer's Rest este pe locul 11/27. Nu e rău, dar e loc de mai bine. Oricum, pe primele servere se află comunități foarte mari, e greu sa te lupti cu ele, dar cu siguranță ne vom putea rdica rankul.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: WvW Server Rankings

Mesajde stevecelrau » 14 Sep 2012, 16:23

Pai lumea nici nu s-a apucat de WvW, subsemnatul inclusiv. Am incercat sa vad cum e, si pare prea addictive, din aceasta cauza am zis sa termin intai cu PvE-ul si pe urma intru acolo :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: WvW Server Rankings

Mesajde SanguiNorium » 15 Sep 2012, 12:44

What is the color of Night?
Avatar utilizator
SanguiNorium
Gladium
 
Mesaje: 48
Membru din: 28 Mar 2012, 21:48
Localitate: Bacau
Nume caracter: Sangui Norium

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Khasar » 15 Sep 2012, 13:32

Pare mai echitabil, tinand cont de rezultatele inregistrate pana acum. Sa vedem de acum incolo ce o sa fie. Daca nu ma insel, de azi razboiul tine o saptamana. :)
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: WvW Server Rankings

Mesajde stevecelrau » 17 Sep 2012, 11:45

Aseara am vazut ca aveam scor cat amandoua celelalte 2 server la un loc :mrgreen:
Not bad!
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: WvW Server Rankings

Mesajde B3aT » 23 Sep 2012, 02:59

Am urcat pe locul 9 :D

https://forum-en.guildwars2.com/forum/p ... DATED-9-21

Dar saptamana asta impotriva 2xDE nu cred ca avem sanse :(
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: WvW Server Rankings

Mesajde stevecelrau » 23 Sep 2012, 10:47

Sunt rai nemtii, pot sa confirm asta :D
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 29 Sep 2012, 22:49

Locul 10 deocamdata. Si nu cred ca putem urca mai sus de locurile 6-7 daca nu creste substantial numarul oamenilor de pe server care intra in W3 in runde organizare.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 18 Oct 2012, 10:04

- Dupa efortul intrunit al guildelor din alianta GWRO si al guildelor din alianta FUBAR, saptamana trecuta, dupa resetul W3 de sambata dimineata, serverul nostru (Seafarer's Rest) urcase pe locul 6 din 27 servere EU.
- Din pacate, datorita hack-urilor folosite de serverul Arborstone (momentan pe locul 5) la finalul acestei saptamani vom ajunge probabil pe locul 8.
- Daca toti jucatorii de pe server ar realiza ca diferenta intre 2% si 15% la bonusurile de server date de performanta serverului in W3 este la fel de mare ca diferenta intre un set de gear complet albastru si unul portocaliu si ca lipsa acestor bonusuri afecteaza toti jucatorii de pe server inclusiv la PvE, farming, gathering si crafting, poate ar intra mult mai multi sa participe la efortul WvWvW al serverului.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 20 Oct 2012, 17:43

Locul 9 din 27 pentru serverul nostru, dupa saptamana trecuta (iar Arborstone a urcat pe locul 3...) https://forum-en.guildwars2.com/forum/p ... October-19
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Tudy » 27 Oct 2012, 23:13

-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Tudy » 02 Noi 2012, 14:33

http://mos.millenium.org/matchups#EU real-time updates & future match-ups :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 04 Noi 2012, 15:03

Dupa saptamana trecuta, serverul nostru a ajuns pe locul 12 din 27 EU, cel mai slab loc detinut de la inceputul jocului pana acum. https://forum-en.guildwars2.com/forum/p ... ings-Nov-2 Cu alte cuvinte, desi ajunsesem in Tier 2 (locul 6) in urma cu 2 saptamani, acum suntem in Tier4 din 9 Tiers. Acest aspect nu ar trebui sa demoralizeze ci sa motiveze jucatorii de pe Seafarer`s Rest sa intre mai des organizat in W3.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 10 Noi 2012, 15:31

Saptamana aceasta, am revenit pe locul 9 si avem din nou un fight cu 2 servere germane, Riverside cu care ne-am mai confruntat si Miller`s Sound pe care il intalnim prima oara. Va fi o saptamana dificila si la fel de dificil va fi sa mentinem locul 9. Dar nu imposibil. Ne trebuie un rating de minim 1700.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 16 Noi 2012, 22:55

Well, am atins rating-ul dorit de 1700 (1714) astfel incat saptamana care urmeaza vom juca tot in Tier 3 dar de pe locul 7 http://mos.millenium.org/matchups#EU cu Riverside si Far Shipverpeaks. S-a vazut foarte clar diferenta dintre serverele care joaca tactic si cele care joaca doar zerg haotic, acum cand nu mai exista atatea cheat-uri posibile in W3. Pentru un potential loc 6 si revenire in Tier 2 saptamana viitoare, ne-ar trebui un minim de rating de 1790. Not easy, but doable.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 27 Noi 2012, 18:05

BATTLE STATIONS UPDATE:
- Saptamana trecuta am incheiat cu o noua victorie a serverului, a patra in serie, astfel incat am intrat in lupta de pe locul 5 in Tier 2 saptamana aceasta. Asa cum ne asteptam, o saptamana dificila, cu 2 oponenti foarte activi, a caror tactica nu prea o intelegem si nici apreciem (sa agiti 2 zerguri de cate 50-60 de insi timp de 2 zile pe acelasi borderland ca sa iei din cand in cand doar 3 supply-camps prin rotatie este, in opinia noastra, resursa umana gresit utilizata). In orice caz, daca atingem un rating de 1820 - 1850, saptamana viitoare vom stationa in Tier 2, dar vom intra de pe locul 4 din 27 servere EU, ceea ce este deja o performanta notabila.
- Un rating de 1960 pentru a intra in Tier 1 este momentan dificil de obtinut si poate nici nu este cazul inca sa intram in Tier 1, avand in vedere nevoia de acoperire pe timpul noptii, probabil ca inca 2-3 saptamani de pregatire in Tier 2 nu ne-ar strica. Momentan, speram in a cincea saptamana de victorie consecutiva.
- Asa cum ne-a promis recent ANet, a crescut considerabil drop-ul de rare si exotice din playeri, iar in lunile imediat urmatoare vom avea "significant" new content and rewards" in W3 (viewtopic.php?f=84&t=1301).
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde vasilekitrosu » 28 Noi 2012, 10:59

marirea dropului de iteme bune in w3 e f indicata pt cei care traiesc in w3...cum e chupa de exemplu... :D
Imagine
Avatar utilizator
vasilekitrosu
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 09 Sep 2012, 08:53
Nume caracter: vasile kitrosu

Re: WvW Server Rankings

Mesajde stevecelrau » 28 Noi 2012, 21:46

Da da... zicea PvE-istul de Vasile :mrgreen:
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Valky » 10 Dec 2012, 13:10

Am incheiat saptamana spectaculos, serverul nostru inregistrand a sasea victorie consecutiva. Jucam tot in Tier 2, locul 4 din 27 de servere, cu spaniolii de pe Baruch activi aproape 24 / 7 si nemtii de pe Elona mai activi ziua. Un rating de 1960 realizat saptamana aceasta ne-ar garanta intrarea in Tier 1, unde vom avea insa o lupta mult mai complicata, datorita neacoperirii intervalului nocturn pe serverul nostru. Oricum, prepare for battle, war is near !
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: WvW Server Rankings

Mesajde Adnase » 10 Dec 2012, 14:46

Valky scrie:
Am incheiat saptamana spectaculos, serverul nostru inregistrand a sasea victorie consecutiva.


Este a 5-a victorie consecutiva. In saptamana 44 (27-03 November) am pierdut in fata celor de la Riverside si am scazut de la locul 9 la locul 12.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Adnase
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 25 Sep 2012, 13:10
Nume caracter: Adnase

Următorul

Înapoi la WvW

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori