Guild Wars 2 microtransactions

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Guild Wars 2 microtransactions

Mesajde Xas » 20 Mar 2012, 21:30

Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: “… it’s never OK for players who spend money to have an

Mesajde movi » 20 Mar 2012, 21:47

mie mi se pare foarte oke .... adica nu vor fii donori care vor owna totul, if u know what i mean, si cei care nu vor da bani vor putea totusi avea acces la microtranzactii, in schimbul sumelor mari de gold... mi se pare chiar foarte oke, poate e doar parerea mea, sunt curios sa vad ce ziceti si voi
movi
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 52
Membru din: 11 Feb 2012, 11:54
Nume caracter: Movaa

Re: “… it’s never OK for players who spend money to have an

Mesajde RavenAssassin09 » 20 Mar 2012, 23:53

Si eu cred ca e mai corect asa. Se va putea bucura oricine de extra-contentul microtranzactiilor. Singurul dezavantaj e acela ca persoanele care nu vor plati vor avea mai mult de muncit. Desi daca se vor lua dupa modelul microtranzactiilor in GW vor fi mai multe avantaje estetice (costumele de haloween) decat avantaje din joc (unlock automat la skills, pets).... Eu cred ca au gandit corect din punctul de vedere al acestor microtranzactii care devin din ce in ce mai populare.
Imagine
Avatar utilizator
RavenAssassin09
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 19 Feb 2012, 21:39
Localitate: Vaslui
Nume caracter: Ven Khai

Re: “… it’s never OK for players who spend money to have an

Mesajde Ronah » 21 Mar 2012, 21:20

Ce lucruri ati dori sa vedeti in cash-shop pe langa costume si skill unlocks?
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: “… it’s never OK for players who spend money to have an

Mesajde Flo13 » 22 Mar 2012, 11:52

Salutare in primul rand si bine v-am gasit.
Referitor la cash shop, initial am fost destul de reticent la anuntul celor de la ArenaNet. Apoi am analizat la rece si am ajuns la concluzia ca este un lucru extraordinar.
De ce? Pai nu cred ca a existat vreun joc MMO in care sa nu am gold in exces. Din crafting, din specula prin AH, noroc la drop, bla bla. Acum ca ii pot valorifica istet si imi pot permite sa cumpar tot ce altii achizitioneaza cu bani e superb (nu ca nu mi-as permite sa cheltui 1 banut, 2, dar nu e cazul).
Banuiesc ca e un avantaj la nivele mici sau asa cum ziceau ei "time-saving convenience items", dar eu am trecut demult de varsta cand ma grabeam sa duc fata la pat in 5 minute :lol:.
Ca sa opresc robinetul, concluzia mea e ca au avut o idee buna.
Avatar utilizator
Flo13
Gladium
 
Mesaje: 32
Membru din: 22 Mar 2012, 11:35
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Mama Zmeilor


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori