Top 10 flaws in gw2

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Top 10 flaws in gw2

Mesajde B3aT » 20 Apr 2012, 12:56

Niste idei interesante, dar majoritatea mi se par invalide, dar totusi aduce in discutie mai multe "bube", puteti discuta chiar intr-o emisiune TV despre asta..


http://www.teamquitter.com/viewtopic.php?f=55&t=27150

Cateva highlights
#10 – Profession Overlap - Nu poti avea o criza de identitate, pentru ca ai deja un build facut si stii ce ai de facut, parerea mea.
Ideea e sa traiasca tot partyu si sa omoare inamicul :))

Citat:
You cannot remove or replace a skill you don’t like or a skill the functions sub-optimally. You’re stuck with a build someone else has designed for you. That’s so unlike Guild Wars, which is a real, quantifiable problem.


#6 – Conquest is the Only PvP - eu cred ca este un mare plus de strategie adus combatului, dar punctul cu "personal score" mi se pare foarte corect.

#4 – Targeting is a Nightmare ++ Tags are a must
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Top 10 flaws in gw2

Mesajde Cronos » 20 Apr 2012, 13:26

Articolul e dinainte sa inceapa beta, cu siguranta s-au mai modifcat niste lucruri, mai putin pvpul. Tot de izbeliste l-au lasat. Conquest nu aduce nici un plus de strategie, poate fata de team arena. Dar nu ai cum sa compari un CP 5v5 cu complexitatea unui good old fasion GvG.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Top 10 flaws in gw2

Mesajde Tudy » 20 Apr 2012, 14:30

S-a mai dezbătut acest subiect chiar atunci când articolul a apărut (noiembrie 2011), avem deja un thread dedicat pe forum: viewtopic.php?f=7&t=73 ;)

Putem continua discuția acolo. Topic închis.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori