Norn male character model

Norn male character model

Mesajde nebunelux » 03 Aug 2012, 10:02

Salut,

In stress testul asta am incercat prima daca sa-mi fac un norn male, ceea ce vroiam sa fac si la lansare. Acum nu mai sunt asa de hotarat.
Tin sa precizez ca am petrecut aproape o ora in character creation si am fost cam dezamagit.

Ideea mea de Norn era de un Norse warrior dar oricat am incercat sa creez un astfel de caracter nu am reusit.
Caracterul este mare intradevar, dar mai mult gras (obez) decat solid fortos, cum ne imaginam ca ar fi fost un viking.
Mai mult e bolnav si de cifoza, e foarte aplecat inainte ca o gorila :) Nici fatza nu il ajuta deloc :D

Mersul si miscarile sunt greoaie si lente.
Incerc sa-mi imaginez cu gorila asta ar arata facand un wirlwind cu greatsword :)) Cred ca prinde brusc viteza.

Ca o completare si poveste din spatele rasei e cam subtire, iti da senzatia ca joci cu o bruta, nu cu o fiinta umana inteligenta.

Voua ce parere v-a facut norn? E ceea ce va asteptati?
Ce v-a placut la el?
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: Norn male character model

Mesajde DDracea » 03 Aug 2012, 12:32

Eu am jucat cu female Norn Warrior în BW3 și puțin și azi-noapte, dar am creat-o la înălțimea cea mai mică. Trebuie să te uiți atent ca să-ți dai seama că e de fapt Norn și nu Human.

Într-adevăr personajele mari tind să dea impresia că sunt greoaie în mișcări (chestia asta se vede cel mai clar la Charr, iar reversul este la Asura, care zici că zboară), dar nu trebuie să te lași păcălit. La urma urmei tot mișcările alea sunt, chiar dacă poate ia un pic din fun elementul ăsta.
Avatar utilizator
DDracea
Gladium
 
Mesaje: 17
Membru din: 23 Iul 2012, 17:46
Localitate: Brasov, Romania
Nume caracter: Lyssi Llusion


Înapoi la Norn

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator