Perioada de probă

Recruit's lounge

Re: Perioada de probă

Mesajde Tudy » 04 Sep 2012, 14:09

default scrie:
Mulţumesc pentru răspuns. Totuşi ţin să subliniez că eu nu doresc să fiu evaluat şi nici să fiu membru. Vreau, în continuare, cu tot respectul, să rămân recrut. Nu doresc să stresez pe nimeni, nu doresc să deranjez pe nimeni, nu vreau să fiu în centrul atenţiei. Nu sunt un gamer, nu intenţionez să fiu cel mai bun, şi joc acest joc ocazional. Credeţi-mă că nu merit să fiu membru.

-------------------------

Încă o dată, dacă mesajul meu anterior nu a fost suficient de explicit: ceea ce tu soliciți nu se va întâmpla. Rolul de Recrut e unul clar determinat, iar tu ar fi trebuit să știi de la bun început ce implică prezența în această ghildă. Chiar pe prima pagină a site-ului ghildei e scris clar:
Citat:
Ca urmare a depunerii acelui Guild Application, veți fi contactați (via forum/TS sau in-game) de către unul dintre membrii ghildei care se ocupă de recrutare pentru un interviu pe TeamSpeak. Dacă se consideră că îndepliniți toate cerințele, veți fi invitat în ghildă, veți primi statutul de "Recruit" și vă va fi alocat un "Mentor", intrând astfel într-o perioadă de probă în urma căreia se va lua o decizie finală.

Nimeni nu îți cere player skill sau grad de prezență. Nu trebuie nici să fii cel mai bun și nu e nici o problemă dacă joci acest joc doar ocazional. Toate acestea sunt și ele clar specificate pe site-ul ghildei, așa că nu știu din ce motive ți-ai făcut o imagine diferită.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Perioada de probă

Mesajde Loa » 04 Sep 2012, 15:18

Sunt trei ramificații:
1 :arrow: esti membru.
2 :arrow: perioada de probă ți se prelungește cu maxim 2 săptămâni, nu te putem ține la infinit recrut.
3 :arrow: ultima soluție este eliminarea din ghildă.


E foarte simplu postul meu și ușor de înțeles.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Perioada de probă

Mesajde Vespasian » 04 Sep 2012, 16:56

Tudy scrie:
Dacă totuși preferați să aveți o atitudine mai comodă/retrasă având în vedere situația curentă, așteptând mai degrabă să vedeți ”ce vă oferă ghilda” în loc să luați voi inițiativa și să arătați ce puteți voi oferi ghildei, e foarte posibil să aveți parte de un tratament similar cu cel pe care îl oferiți voi la rândul vostru ghildei.

Eu aveam impresia ca fiecare recrut ofera ceva ghildei, da poate ma insel. Am avut placerea de a fi pe un canal pe care erau membrii de vaza ai ghildei, si trei zile consecutiv, in "prime time", s-au jucat impreuna, fara a invita pe nimeni (cineva chiar a intervenit la un moment dat cu observatia ca e ciudata situatia si ar dori sa se alature, lucru care s-a intamplat). Pentru mine personal problema este urmatoarea: Voi cereti recrutului sa aiba o initiativa la care voi nu aderati.
Personal nu prea ma intereseaza interactiunea in afara jocului. SIgur, in 6 luni, dupa ce ajungi sa cunosti membrii, poate situatia se va schimba, dar acum este un stres in plus, iar eu unul incerc sa scap de stres in joc.
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Perioada de probă

Mesajde default » 04 Sep 2012, 18:40

Vespasian scrie:
acum este un stres in plus, iar eu unul incerc sa scap de stres in joc.

Mă bucur că nu sunt singur în ceea ce simt. Aveam impresia că sunt singurul care nu doreşte să fie membru din cauza birocraţiei şi a stresului.
Membru Veteran al ghildei World Guardians - http://WvW.club
Avatar utilizator
default
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 17 Aug 2012, 21:57
Nume caracter: Acrisor
Zona de interes: Casual/Competitive SPvP

Re: Perioada de probă

Mesajde Shob » 04 Sep 2012, 19:55

Ok, să lămurim un lucru. Nu mă cred, nu ne credem zei care coborâm asupra oamenilor de rând. Acestea fiind spuse, așa cum e menționat și în regulamentul forumului, la fel se aplică și la ghildă următoarea mențiune: A fi un membru al comunității, în caz particular un membru al ghildei, nu este un drept, ci un privilegiu. Acest lucru presupune un efort din partea tuturor ca să construim ceva împreună. Ne rezervăm dreptul de a alege cu cine să jucăm, în consecință pe cine admitem în ghildă. Am mai spus asta o dată, big guild = challenging to manage, big romanian guild = next to impossible.

Dacă tu/voi considerați că asta este un stres în plus, mea culpa dar asta denotă o lipsă de interes. Ține minte, și noi suntem oameni, și noi avem slujbe, și poate că și noi vrem să ajungem acasă și doar să ne jucăm plutind prin lumea noastră. Dar dacă am face așa, cine ar mai organiza ceva? Cine s-ar mai ocupa de logistica din spate? Who would run all those stuff la care tu/voi nu trebuie să vă bateți capul. Asta deja o văd ca pe o insultă la adresa mea. Presupui/presupuneți că totul trebuie să vă cadă în poală? Mnope. Cum spuneam, efort comun. Aici nu se merge pe zicala "clientul nostru, stăpânul nostru". Încercăm să construim ceva aparte, dacă crezi/credeți că asta e prea mult pentru tine/voi, well, știi prea bine ce urmează.

Faptul că stăm grupați mai mulți pe un canal nu înseamnă că e ceva restrâns, dacă vroiam întradevăr să fim doar noi, păi foloseam un canal cu parolă sau ceva asemănător. Am jucat cu destule persoane care nu fac parte din grupul meu "obișnuit", și chiar mi-a făcut plăcere. Și țineți minte de acea afirmație legată de primele 2 săptămâni, care sunt mai mult sau mai puțin "la liber".

În final, reiau ideea că este un efort comun și nu apar decât beneficii prin acest proces. Credeți că este o birocrație sau pași inutili? Eu zic să vă gândiți mai bine, pentru că prea v-ați repezit să trageți concluzii.

"Just my 2 cents"
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Perioada de probă

Mesajde Warden » 04 Sep 2012, 20:01

Eu as avea o propunere pentru a usura acest proces de cunoastere a membrilor guildei, si mai exact organizarea de catre mentori de party-uri pentru dungeons (1 mentor + 4 recruti), squads pentru WvsW , la fel in fiecare party 1 mentor + 4 recruti, party evenimente dinamice in Orr (1 mentor + 4 recruti). Nu vad de ce neaparat initiativa trebuie sa vina din partea recrutilor...

Inca o sugestie/rugaminte, cei care fac W vs W va rog folositi canalele de pe TS destinate pentru acest scop pentru ca lumea care intra pe TS sa vada daca sunt membrii care sunt interesati de w vs w.
The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: Perioada de probă

Mesajde Tudy » 04 Sep 2012, 20:07

Warden, recitește te rog mesajul în care fac mențiune la cele 5 categorii de Recruits. Dacă urmărești atent mesajul, vei vedea că doar prima categorie implică inițiativa venită din partea Recruților - toate celelate 4 implică și vor implica inițiativa venită din partea Mentorilor. Iar ca să putem finaliza procesul de recrutare/evaluare, toate cele 5 categorii de Recruți trebuie abordate până la urmă. Nu s-a afirmat nicăieri că inițiativa trebuie să vină din partea Recruților, ci doar că acea inițiativă ar fi de ajutor în accelerarea procesului de evaluare și scurtarea perioadei de probă, date fiind condițiile actuale. Atâta tot.

Îmi pare rău să văd că unii preferă în continuare să se complacă într-o stare de ”dolce far niente” și să aștepte ca <altcineva> (ghilda, ofițerii, mentorii, Băsescu, etc.) să le ofere tot ceea ce au nevoie, ghidându-se oarecum după dictonul ”pică pară mălăiață în gura lui Nătăfleață”. Nu uitați că Nătăfleață trebuie totuși să planteze acel pom pentru ca para să aibă de unde să ”pice”...
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Perioada de probă

Mesajde Valky » 04 Sep 2012, 20:41

Cred ca perceptia este un pic gresita. Incerc sa argumentez in continuare de ce afirm acest lucru si am rugamintea ca acest post sa fie acceptat fara agresivitate ca fiind strict opinia mea:
:arrow: Birocratia si stress-ul se afla de fapt la cei care se ocupa de conducerea si administrarea guildei intrucat se intampla in detrimentul timpului lor de gaming.
:arrow: Nu ma astept ca toata lumea sa inteleaga ca cineva chiar are treaba de facut in background pentru ca un guild sa existe si sa functioneze, mai ales cand depaseste 30 insi, dar ma astept ca toti sa inteleaga ca recrutilor li s-a cerut un lucru foarte simplu: sa fie (oricand pot si doresc ei) online in joc si pe TS si sa socializeze in joc cu membrii guildei, inclusiv mentorii si cei care coordoneaza guilda. Daca acest lucru produce stress iar solicitarea de a avea un application de 10 randuri, o discutie amicala si de a interactiona cu ceilalti in joc produce birocratie, cred ca I have no possible smart-comments on that.
:arrow: Cat timp cineva constata ca se afla pe un canal de TS, a tacut tot timpul si n-a cerut nimanui sa joace cu el ceva, inseamna ca ori este prea timid si unfit pentru un joc online cu alti useri ori este prea obisnuit cu mmo-urile si face o comparatie involuntara cu un joc online in care intri intr-un guild activ cu vechime de 2 ani si ti se dau sarcini si precizari clare cum, cand si cu cine sa te joci si cine te coordoneaza si cine te invata ce si cum sa faci, si dupa 2 zile ai fost deja luat in party de un class-leader si testat la ce si cat poti, uitand ca Guild Wars 2 s-a lansat abia pe 28 August (activitati organizate clar, postate, anuntate si conduse de administratorii diverselor probleme in guild se vor intampla la momentul oportun si se vor intampla pentru toti membrii guildei).
:arrow: Personal, consider ca cei care au acceptat voluntar si neplatit sa organizeze o comunitate si sa fondeze un guild, cu forum, TS, si administrarea problemelor a in curand 200 de jucatori si participarea intr-o alianta, au facut gratis, neplatit, mai mult decat li se putea cere la modul cel mai rezonabil. Timpul cat ne ia ca sa raspundem acestor mesaje pe forum in loc sa le clarificam pe TS este tot un timp in detrimentul orelor noastre alocate pentru gaming. Si-a pus cineva (dintre cei care nu au administrat niciodata un guild) intrebarea ce inseamna pentru guild leader numai sa dea invites la 200 de insi? Sa tina forumul up&working? Sa raspunda intrebarilor tuturor, in conditiile in care ele se repeta over and over again la noii useri pentru ca din comoditate nu vor sa citeasca intai pe forum cu atentie ca exista acel raspuns deja? Sa medieze conflictul intre 2 useri care se cearta si sa rezolve problema de imagine cu membrii care au facut exploit (chiar daca ar fi fost involuntar) cand aceasta comunitate este comunitatea OFICIALA a romanilor jucatori de Guild Wars 2? Sa organizeze un concurs cu premii pentru comunitate? Este cineva atat de naiv sa creada ca aceste lucruri se intampla singure, de la sine, sau ocupa doar 10 minute din viata cuiva? Si acestea sunt doar varfurile aisbergului de birocratie si stress care se afla, guess what, pe capul oricui din zona conducerii, mai putin a recrutilor.
:arrow: in perioada de proba, este incurajata initiativa recrutilor in a interactiona cu membrii guildei, din motive foarte bine intemeiate. Interactiunea in sens invers, in aceasta perioada, este ocazionala si motivata doar de aspectele organizatorice care produc stress si birocratie pentru cei care se ocupa de ele, nu pentru user. Cred ca s-a spus deja de cel putin 5 ori pe forum in diferite threads: "FOR THE BEGINNING, WE WANT YOU TO CROSS OUR PATHS, NOT THE OPPOSITE". Hai sa ne schimbam mentalitatea de romani comozi. Este exact ca si cum iti doresti un post important la Microsoft. Daca-l doresti, arata ca il doresti si il meriti. Altfel, la poarta Microsoft se mai afla inca 10 persoane gata sa ocupe acel job si la urma urmei si SC Tingirea SA face angajari. Fara nicio intentie de offense, cat mai ramanem in staza asta sociala de a astepta sa vina "americanii" sa ne faca ei ceva sa mearga totul mai bine... Lumea, Romania, guilda Legio Gemina are nevoie de oameni care gandesc in spiritul "I have an idea, I share it with you and let`s do it if everyone is okay with it"
:arrow: s-a explicat si pe forum si pe TS ca in primele saptamani de la lansarea jocului, fiecare va avea libertatea de a juca oricum doreste, cand si cu cine doreste, de la solo la user-party de 100 insi la open-world boss, ca sa se obisnuiasca fiecare cu jocul, cu profesia si skill-urile aferente, sa-si stabilizeze propria economie odata cu organizarea economiei guildei si mai ales sa-i cunoasca pe ceilalti membrii ai guildei.
:arrow: Cine isi propune sa joace un joc online fara sa socializeze cu ceilalti membrii ai guildei, probabil nu a facut o alegere corecta, jocurile fara socializare sunt cele single-player si nu mai insist pe aceasta tema, am spus destule intr-un alt post foarte lung pe forum.
:arrow: O opinie: daca nu s-ar fi spus nimic despre aceasta "monitorizare" a recrutilor si ea s-ar fi desfasurat pur si simplu in tacere, fara ca nimeni sa nu stie nimic, dand pur si simplu afara pe unii sau promovand pe altii la statutul de membru, la fel ca si multe alte aspecte ale organizarii guildei, o parte din membrii ar fi acuzat ca lucrurile nu se fac transparent si ca aici este un joc, nu servici. Daca administratorii au incercat sa-i familiarizeze pe toti cu aceasta procedura, o alta parte a membrilor sunt nemultumiti. Intotdeauna vor exista voci si personalitati diferite si este firesc sa fie asa.
:arrow: Cand discutam despre un lucru, este corect sa il privim din perspectiva intregului grup, al intregii guilde, nu doar din perspectiva strict personala. Cand ni se taie curentul, gazul sau netul suntem suparati pentru ca platim ca ele sa functioneze. Pentru ca un guild sa functioneze, cineva trebuie sa munceasca pentru ca ceilalti sa nu aiba curentul, gazul si netul taiate, doar ca pe acei voluntari nu-i plateste nimeni. Un joc online inseamna socializare, iar apartenenta la un guild inseamna sa gandim in termeni de "NOI" nu in termeni de "EU", exact ca intr-o familie. Altfel, nu poate fi numit guild, ci grup ocazional. In acest moment, "NOI" inseamna printre multe alte aspecte de organizare si sa triem userii cu care majoritatea isi doresc sa joace jocul cativa ani de acum inainte, de userii care doresc doar sa joace un mmo ca pe single-player sau vor doar sa se convinga ca vechiul joc pe care l-au jucat este mai bun pentru ca acolo nu-i deranja nimeni cu nimic.
P.S. - Rog un moderator sa-mi dea un ban pentru posts excesiv de lungi, dar citesc cu ingrijorare despre birocratia si stress-ul aruncate pe capul prietenilor recruti si...
Just my opinion.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Perioada de probă

Mesajde Altceva » 04 Sep 2012, 21:22

Nu inteleg dece lumea este asa de nervoasa, lideri nu au facut nu stiu ce si recruti nu au facut nu stiu ce..................Eu zic sa ne oprim putin sa tragem o gura de aer si sa ne gandim IAR. Jocul deabea a aparut trebuie sa ne acomodam cu jocul dupa care cu guildul si cu multe alte lucruri. Eu unu am jucat si cu lideri acestei guilde si cu recruti a fost foarte distractiv. Daca am avut vreo nelamurire legata de joc am intrebat si pe /w si pe /g si mereu am primit un raspuns si de la ofiteri si de la recruti. V-as sugera sa va distrati si sa nu mai cautati nod in papura ca lideri/recruti sunt de vina ca nu stiu ce.........Din punctul meu de vedere sunt foarte multumit de aceasta guilda si FOARTE multumit de cei care au infintat aceasta comunitate/guilda. Baieti si fete tineti-o tot asa !
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Perioada de probă

Mesajde Khasar » 04 Sep 2012, 21:32

Altceva scrie:
Nu inteleg dece lumea este asa de nervoasa, lideri nu au facut nu stiu ce si recruti nu au facut nu stiu ce..................Eu zic sa ne oprim putin sa tragem o gura de aer si sa ne gandim IAR. Jocul deabea a aparut trebuie sa ne acomodam cu jocul dupa care cu guildul si cu multe alte lucruri. Eu unu am jucat si cu lideri acestei guilde si cu recruti a fost foarte distractiv. Daca am avut vreo nelamurire legata de joc am intrebat si pe /w si pe /g si mereu am primit un raspuns si de la ofiteri si de la recruti. V-as sugera sa va distrati si sa nu mai cautati nod in papura ca lideri/recruti sunt de vina ca nu stiu ce.........Din punctul meu de vedere sunt foarte multumit de aceasta guilda si FOARTE multumit de cei care au infintat aceasta comunitate/guilda. Baieti si fete tineti-o tot asa !


+1 la tot ce ai spus. Am fost in party-uri si cu lideri si cu "muritori de rand". Am facut ce am vrut momentan, cand am vrut in ce fel am vrut. Eu unul, si am mai spus asta, momentan sunt foarte multumit, consider ca sunt foarte multe persoane cu care imi place si imi va face placere sa joc. Ceri ajutorul, cineva te va ajuta. Am strigat ca am nevoie de armura, cineva a craftat pentru mine, am avut nevoie de haleala, cineva a gatit pentru mine. Am avut nevoie de ajutor sau sfat, mi-a fost dat indiferent daca a fost recrut sau lider. Cereti si vi se va da. Parerea mea. Si nu ma refer numai la iteme sau bani. Vreti militarie? Cereti militarie si cred ca va fi. In rest, toate bune si frumoase. Vanatoare placuta.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Perioada de probă

Mesajde Exhorant » 04 Sep 2012, 23:16

+1 to Valky. Foarte elocvent si simplu de inteles. Recomdand tuturor celor ce nu au inteles acest thread.
Exhorant
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 15 Aug 2012, 16:05
Nume caracter: The Fremen Emperor

Re: Perioada de probă

Mesajde Morphu » 05 Sep 2012, 10:34

Eu aveam o problema cu spvp-ul ca momentan nimeni din rank-urile superioare nu doreste sa faca spvp competitiv si ca duc lipsa de oameni cand vine vorba de a face un party pentru turnament. A trebuit sa merg sa intreb de baietii din alte guilde romanesti daca vor sa joace. Oricum Tudy a lamurit problema, ca momentan toti inca incearca sa vada ce si cum in joc sa se obisnuiasca cu profesiile, etc... ceea ce e absolut logic. Deci tot ce pot face este sa astept si sa incerc sa particip alaturi de mentori/ofiteri la activitati pentru ca eu chiar imi doresc sa devin membru al acestei legiuni.
Morphu
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 12 Apr 2012, 19:05
Nume caracter: Morphu, Oda Risa

Re: Perioada de probă

Mesajde Valky » 05 Sep 2012, 15:10

@Morphu
Explicatia faptului ca nu intram inca in SPvP si W3 cu grupuri guild-only rezida si in faptul ca dorim ca tag-ul guildei [XIII] sa apara drept unul apreciat si respectat. Cand toata lumea din guild va fi castigat un minim de experienta in a-si cunoaste mai bine profesia jucata si posibilitatile in PvP, indiferent de tipul PvP, vom putea intra full groups peste tot sa ne reprezentam guilda ca la carte. Meanwhile, ne organizam si pentru acest aspect.
De asemenea, o sugestie personala: din PvE, SPvP si W3, cu siguranta vei gasi doritori din guild pentru unul din domenii, inclusiv mentori. Important acum este sa ne cunoastem mai bine jucand impreuna, indiferent ca omoram broscute sau iepuri in Tyria pentru amuzament sau facem un dungeon sau un W3.
For now, the key-word is social interactivity. It's a small detail that will make a big difference later.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Perioada de probă

Mesajde daniels » 05 Sep 2012, 15:26

Eu personal momentan sunt interesat de PvE, dupa ce am sa fac 80, si fac 100% world completion trec pe WvsW si PvP.
daniels
Gladium
 
Mesaje: 22
Membru din: 03 Mai 2012, 11:22
Nume caracter: daniels

Re: Perioada de probă

Mesajde vexx » 06 Dec 2012, 04:59

Sincer sunt recrut de aproximativ 2 saptamani si nu vad de ce sunt atatea contre in acest thread.In primele zile am intrat pe teamspeak am inceput sa cunosc membrii,nu am fost lasat pe dinafara de membrii vechi,chiar am fost contactat de chypers in prima zi,care sa oferit sa raspunda la orice intrebare si ma ajute,dupa care ma luat si in dungeons.Orice am intrebat mi sa oferit raspuns concret sunt de parere ca, daca exista vointa din partea unui recrut,nu are cum sa se nu integreze.Iar la partea ca stau 2 3 din membrii vechi pe un canal si fac dungeons/farm/pvp si nu baga recrutii in seama e o prostie nimeni nu te opreste sa intri pe canal cu ei..dar na e mai usor sa astepti sa ti se dea "mura in gura" totul iar daca nu sa dai vina pe cineva.
vexx
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 03 Noi 2012, 13:58

Re: Perioada de probă

Mesajde Chypers » 06 Dec 2012, 17:47

^ true . :)
aviz tuturor, cu tupeu fratilor ca nu musca nimeni :) atat timp cat pastram limita bunului simt , orice e permis. pt toti recrutii , si nu numai, cand vedeti mentori on ( puteti verifica pe web roster plus in game cine este mentor = rank 5 immune in guild roster ) sariti pe ei ! wispere party dungeons etc. eu, fedaykeen, psycho etc. inclusiv ofiterii ( poate va intimideaza, dar toti sunt super baieti , mai putin steve si alexD =( fanclub chieftain Corina ) , de ei sa va feriti )

ps : felicitari pt membership vexx :) ne bucuram ca faci parte din Legio Gemina.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Chypers
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 79
Membru din: 15 Sep 2012, 19:48
Localitate: OprescuVille
Nume caracter: Chypers

Anterior

Înapoi la Zona recrutului

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator