In-Game Bug

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

In-Game Bug

Mesajde Stefan » 27 Aug 2012, 15:06

Am gasit un Point of Interest care nu se activeaza. Este un bug sau altceva? E destul de naspa incat am terminat de explorat Divinity's Reach, Queensdale si asta e singurul lucru care ma impiedica sa termin Kessex Hills. Multumesc :P

Imagine
Imagine
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: In-Game Bug

Mesajde bwlf » 27 Aug 2012, 15:15

Cred ca e o pestera in stanca aia. Parca era o intrare prin apa, nu-mi aduc aminte unde exact acum, dar aproape.
bwlf
Gladium
 
Mesaje: 12
Membru din: 11 Iun 2012, 19:23

Re: In-Game Bug

Mesajde Stefan » 27 Aug 2012, 15:20

La inceput asa am crezut si eu, am inconjurat insula pe sub apa in detaliu, dar nu am gasit nimic. :P
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: In-Game Bug

Mesajde wildrose » 27 Aug 2012, 17:16

Eu nu pot termina Queensdale. Nu vad nicio inima in locul in care ar trebui sa fie "Farmer George", ma duc in zona, l-am si gasit pe Farmer George pe un ogor, imi spune el cateva chestii ... dar nu mi se activeaza questul.

What to do?!? :)

Imi cer scuze pentru offtopic.
wildrose
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 18 Apr 2012, 15:20
Nume caracter: WildRose

Re: In-Game Bug

Mesajde VladF » 27 Aug 2012, 17:22

La inima cu porcii exista un tunel pe sub apa pe unde poti ajunge la acel point.
VladF
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 20 Mar 2012, 23:06

Re: In-Game Bug

Mesajde Valky » 27 Aug 2012, 17:25

@Wildrose & friends
- Simplu, daca ai incercat toate optiunile si nu ai reusit sa faci ceva, get over it. Mai tarziu, cand ai sa ai timp si chef sa revii la un detaliu neterminat dintr-o anumita zona, ai sa o faci mai simplu, fie ca vei avea mai mult timp, fie ca nu va mai fi un bug.
- De asemenea, ma gandesc la faptul ca pentru problemele simple, o discutie de un minut pe TeamSpeak cu oricare dintre guildies care a terminat zona respectiva este mult mai rapida decat asteptarea unor raspunsuri pe forum, este doar o idee / varianta / sugestie.
- Cat despre bug-uri, cred ca ar fi de preferat sa le raportati in-game prin ticket, aici nu stiu daca va avea cineva timp sa le centralizeze si sa le raporteze producatorului, nu mai suntem in Beta testing.
Just my opinion.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: In-Game Bug

Mesajde stevecelrau » 27 Aug 2012, 17:31

Exact, total de acord cu Valky, mai ales ca astazi activitatea pe forum a fost mult mai slaba decat de obicei, majoritatea se joaca :)

Ca idee, am incercat ieri sa fac un skill point challenge in zona de norn si era bug-uit, cel cu care trebuia sa ma lupt nu aparea. M-am delogat si am intrat din nou, m-a dat pe un overflow server si mob-ul era acolo :) Incearca asa, poate merge si la tine.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: In-Game Bug

Mesajde Stefan » 27 Aug 2012, 17:31

Valky scrie:
@Wildrose & friends
- Simplu, daca ai incercat toate optiunile si nu ai reusit sa faci ceva, get over it. Mai tarziu, cand ai sa ai timp si chef sa revii la un detaliu neterminat dintr-o anumita zona, ai sa o faci mai simplu, fie ca vei avea mai mult timp, fie ca nu va mai fi un bug.
- De asemenea, ma gandesc la faptul ca pentru problemele simple, o discutie de un minut pe TeamSpeak cu oricare dintre guildies care a terminat zona respectiva este mult mai rapida decat asteptarea unor raspunsuri pe forum, este doar o idee / varianta / sugestie.
- Cat despre bug-uri, cred ca ar fi de preferat sa le raportati in-game prin ticket, aici nu stiu daca va avea cineva timp sa le centralizeze si sa le raporteze producatorului, nu mai suntem in Beta testing.
Just my opinion.
Cheers


- Da, get it over and come back later. Dar vreau cufarul pentru map completion:)

- True, poate era mai usor.

- Am trimis un ticket. Am cautat in detaliu in zona respectiva. De asemenea se pare ca au mai fost jucatori carora nu li s-a activat.
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: In-Game Bug

Mesajde wildrose » 27 Aug 2012, 17:53

Va multumesc pentru raspunsuri, am depasit obsesia la un moment dat(dupa vreo 2 ore!!!), dar, of! ce frustrant! Am sa revin si in seara asta, sa-l salut pe taranu`, pardon, fermierul George. ;))
wildrose
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 18 Apr 2012, 15:20
Nume caracter: WildRose

Re: In-Game Bug

Mesajde MinD » 27 Aug 2012, 18:03

Acel PoI(point of interes) nu este bug. Este foarte simplu de ajuns la el. Daca te uiti bine pe harta ai si un Heart. Dute acolo si intra sub apa ;)
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk

Re: In-Game Bug

Mesajde Stefan » 27 Aug 2012, 19:49

MinD scrie:
Acel PoI(point of interes) nu este bug. Este foarte simplu de ajuns la el. Daca te uiti bine pe harta ai si un Heart. Dute acolo si intra sub apa ;)



Raman dator :P

http://img209.imageshack.us/img209/9740/gw065h.jpg
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: In-Game Bug

Mesajde MinD » 28 Aug 2012, 02:01

Nu ai pentru ce. De aceea suntem aici :D
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori