Karma Points

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

To Store or Not to Store Karma

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Karma Points

Mesajde vidockq » 06 Sep 2012, 10:06

Vreau să vă întreb o părere despre Karma Points, dacă ar trebuii să le păstrăm pe toate din parcusul procesului de leveling în ideea de a putea cumpăra un set de armura bun la level 80 sau să le consumăm pe parcurs pe anumite chestii şi dacă da pe care?
Avatar utilizator
vidockq
Gladium
 
Mesaje: 27
Membru din: 28 Apr 2012, 21:52
Nume caracter: Vido

Re: Karma Points

Mesajde Khasar » 06 Sep 2012, 10:09

Eu de exemplu folosesc Karma Points haotic. Daca gasesc ceva ce-mi trebuie, cumpar. In mare parte utilizez si pentru materiale la crafting, de exemplu cooking.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Karma Points

Mesajde Stefan » 06 Sep 2012, 10:14

Pana pe la lvl 40-50 habar nu aveam ca questurile (inimile), odata completate, devin merchants pentru karma points. Acum cred ca am vreo 25.000 si nu am sa le cheltui decat la lvl 80 pe iteme bune. Oricum se pot obtine si mai bune completand hartile de lvl 70-75-80. In plus, exista si crafting-ul care te omoara pana reusesti sa il duci la maxim. :D
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Karma Points

Mesajde EchoLife » 06 Sep 2012, 11:01

Pe masura ce inaintezi in lvl recompensele la "dynamic events" cresc si ele. Daca la lvl 1 - 15 pentru un event primesti intre 50-80 karma la lvl 15 -25 poti ajunge la 100-120 karma pentru un event. Iti dai seama ce "reward" v-a fi la lvl 80. Cu karma iti cumperi "iteme" vrezi de lvl-ul tau (un verde de lvl 20 e cam cat un albastru de lvl25) asa ca nu are nici un rost sa le pastrezi(punctele de karma) pentru mai tarziu.
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Karma Points

Mesajde shaggy140 » 07 Sep 2012, 21:30

Eu folosesc Karma in mod random sa zic asa. Daca gasesc ceva folositor si mi se pare ca merita, atunci ok, daca nu-nu.
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Karma Points

Mesajde B3aT » 07 Sep 2012, 23:24

Avand in vedere ca numarul de puncte karma primite reward creste odata cu levelul, si necesarul pentru itemuri bune creste.
Deci concluzia logica este ca daca pastrezi punctele pentru end game este foarte gresit, deoarece primele 40 nivele strangi putine puncte relativ cu cate strangi la lvl 80 in o sapt, punctele puteai sa le folosesti mai eficient la lvl mici cumparand itemuri bune sa te ajute sa cresti mai repede. Oricum multe itemuri mai bune sunt pe trade din ce am gasit, dar daca gasesc ceva bun cumpar direct, dar mereu ma uit si la trade la item similar pentru a face comparatia.
Dupa lvl 50-60 cred ca o sa pastrez si eu toate punctele..

Desigur este doar opinia mea :).
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Karma Points

Mesajde Postrof Blackwell » 17 Sep 2012, 11:32

Karma nu merita folosita la low lvl decat daca diferentele intre cele 2 echipamente sunt prea mari. In rest , personal , am folosit si folosesc karma pt cooking ingredients ( foarte putina) si master salvage kits(1.2 k karma sau cva de genu) pentru power trading. Restul lucrurilor, la momentul acestui post, nu merita!
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: Karma Points

Mesajde stevecelrau » 11 Oct 2012, 16:56

Tot deschizand Black Lion Chest am adunat cateva Karma Boosters. Cateva recomandari unde as putea sa le folosesc? Adica niste zone cu dynamic events dese si daca se poate relativ scurte? Ca sa se merite?
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Karma Points

Mesajde Valky » 11 Oct 2012, 18:51

In Orr unde farmam toti, Steve, sunt chain-events gramada, intre Shelter`s Gate WayPoint si skill-point din nordul lui Fields of Gold, doar ca nu le poti face singur, trebuie party ca sunt championi greuti, 378 kharma fara booster per event anyway.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori