GW2.ro TV - Episodul 10

Aici puteți afla și discuta informații despre emisiunea noastră.

GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde Tze » 06 Apr 2012, 17:10

GW2.ro TV a ajuns la o "vârstă" rotundă, în weekend-ul acesta fiind programată cea de-a 10-a emisiune. Subiectul de discuție va fi legat de Guilds (doar urmează să jucăm Guild Wars 2, nu? :) ), aspecte legate de guilda Legio Gemina [XIII] fiind de asemenea pe lista de dezbatere.

Emisiunea va fi transmisă LIVE duminică, 8 aprilie, ora 19:00 pe http://live.guildwars2.ro (video-urile de pe Youtube vor fi înlocuite cu un live stream în momentul în care începem emisiunea). La final vom avea o secțiune de Q&A, așa că vă așteptăm pe live chat.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde Tudy » 09 Apr 2012, 01:52

-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde Negru » 09 Apr 2012, 16:57

Propun câteva îmbunătăți :
-postați și linkurile pe care le dați pe chat în emisiune. (cei care nu vad emisiunea live nu vad chat-ul și ca urmare nu vad linkurile despre care vorbiți)
-Când răspundeți la întrebări de pe chat citiți și întrebarea ca sa fie mai car pentru cei care vad înregistrarea.
*Nu ma refer doar la acest episod ci în general.
Imagine
Avatar utilizator
Negru
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 14 Mar 2012, 12:27
Localitate: Iasi
Nume caracter: Negru

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde Tze » 09 Apr 2012, 17:27

Lista cu linkurile pe care le postăm pe chat o găsești la descrierea episodului (sub video) pe YouTube (sau chiar la More Info în dreapta sus dacă de uiți de pe thread/pagina de live).
În privința celui de-al doilea lucru punctat de tine, ai dreptate. E mult mai ușor de urmărit dacă știi și întrebarea care ne-a fost adresată.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde lanaiba » 15 Aug 2012, 13:11

Referitor la subiectul episodului asta. N`am inteles niciodata de ce jocul se numeste Guild Wars, exista asa ceva in joc ? Din ce am inteles eu in GW2 o sa fie doar server wars si daca 1 guilda nu acapareaza cam tot serverul, nu se poate numi ca o guilda a purtat o batalie. Nushu parerea mea.
Un adevarat guild wars am vazut in lineage 2 cand o guilda ocupa un oras si alta guilda sau mai multe guilde aliate se duceau peste ei sa`i dea jos. Nushu de ce nu au pastrat sistemul asta si in jocul asta, mie unu mi se parea foarte foarte captivant ptr el am renuntat la wow in favoarea l2
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde Shob » 15 Aug 2012, 13:16

În Guild Wars 1, forma cea mai importantă de PvP erau meciurile de GvG (Guild vs Guild, adică 8 vs 8). So yeah, există o legătură.
În Guild Wars 2 aș spune că dintre toate elementele care au existat în GW1, principalul element moștenit este lore-ul.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde lanaiba » 15 Aug 2012, 14:01

doar 8 v 8 ? :( Asta nu e guild e mai degraba un party.
Ce senzatie impresionanta imi datea sa vad zeci de jucatori pe un deal si apoi la portile cetatii incercand din rasputeri sa forteze intrarea


P.S: VALKY for president ! :))
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: GW2.ro TV - Episodul 10

Mesajde Ronah » 15 Aug 2012, 17:44

lanaiba scrie:
doar 8 v 8 ? :( Asta nu e guild e mai degraba un party.

8 a fost o alegere buna pentru ca nu toate guild-urile aveau zeci de membri interesati de GvG. Guild-urile in GW1 nu iti ofereau nici un avantaj "material" in afara de faptul ca puteai sa iti gasesti cativa prieteni.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan


Înapoi la GW2.ro TV

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori