Age of Wulin

Discuții despre alte jocuri

Re: Age of Wulin

Mesajde Ronah » 16 Sep 2012, 07:54

puteau sa adauge asa ceva si in GW2
Recording a video

oricum, a aparut game guide-ul oficial si merita citit
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Age of Wulin

Mesajde Ronah » 21 Sep 2012, 22:43

Cine doreste, poate sa joace deja jocul in varianta Chineza
http://9y.woniu.com/

Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Age of Wulin

Mesajde Ronah » 12 Noi 2012, 00:19

Interview si game guide in 4 parti inainte de lansarea jocului in USA







Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Age of Wulin

Mesajde Ronah » 10 Mar 2013, 10:00

Pe site-ul american al jocului http://www.ageofwushu.com/puteti acum incerca un free trial. Jocul va fi lansat oficial pe 10 Aprilie, asa ca pana atunci, acest tip de open beta iti ofera 660 minute free. Se pare ca nu exista IP block chair daca il joci din Europa.

Eu am downloadat jocul si ceea ce va spun in continuare se bazeaza pe experienta personala.

Sa incep cu lucrurile bune.

Grafica este foarte buna si nu am observat sa isi diminueze FPS-ul chiar la Ultra High. Eu nu pot juca GW2 la High graphics dar se pare ca placa mea video poate rula acest joc pe Ultra.
Animatia personajelor este ok, adica este suficient de fluida pentru a parea realista. Mult mai naturala decat cea din TERA de exemplu. Concluzia este ca artele martiale sunt cat se poate de bine prezentate din punct de vedere al skil-urilor.
Sunt o multime de NPC-uri in joc incat sa iti dea impresia de orase pline de viata.
Zonele sunt mari si daca nu folosesti un mount, iti par uriase. Exista deasemenea "loading screens" intre zone sau la intrarea in diverse instante, dar mult mai scurte decat la GW2 pentru PC-ul meu
Lumea este foarte detaliata si are culori vii. O multime de costume traditionale chinezesti viu colorate
Cand esti offline, peronajul ramane in joc si devine un NPC care poate face diverse lucruri. Am vazut jucatori fiind pe post de guards, merchants, workers, etc.
Customizarea peronajului este satisfacatoare din punt de vedere al numarului de obtiuni disponibile. Iti creezi chair un "background" pentru personaj alegand una din cele 4 povesti care iti ofera o viziune diferita asupra scopului pe care il ai in joc.

Si acum partile negative

In primul rand, cash-shop-ul. Totul este consumabil si cu time limit. Pana si mount-ul are 30 de zile, ca sa nu mai vorim de outfits.
Pentru a avea mai multe facilitati in joc - expl. un inventar mai mare de la 18 la 36 de locuri, offline experience, etc - trebuie sa devii VIP. Acesta nu este decat un alt mod de a denumi abonamentul lunar.
Desi sunt o gramada de NPC-uri si toate vorbesc, jocul nu are absolut deloc "voci". Toate conversatiile apar in "chat bubbles" deasupra lor. Nici macar atunci can vorbesti cu un Merchant nu foloseste vocea pentru a te intreba "What can i do for you?" Pe tot parcursul jocului nu se aude altceva decat coloana sonora. Adica, iti poti inchide boxele si sa asculti un radio in casa, pentru ca nu vei simti nici o diferenta cand il joci.
Movement controls / controls sunt foarte propaste. Stiu ca GW2 ne-a cam rasfatat, dar in acest joc controlul este rudimentar daca folosesti WASD si mouse-ul. Singurul lucru care il salveaza este "Auto routing"-ul sau "piont-and-click"-ul.

Consluzie:
Daca acest joc ar fi fost facut de A-net - adica sa aiba gameplay-ul si cash-shop-ul similar cu GW2 - atunci acest joc ar fi fost "the best martial arts game ever", dar asa nu ii pot da decat un 7.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Anterior

Înapoi la Alte jocuri

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 5 vizitatori