WvW All non Call

Zonă dedicată membrilor ghildei și activităților organizate în cadrul ghildei

WvW All non Call

Mesajde Argath » 17 Oct 2012, 18:59

Tudy scrie:
Nu cred ca se face WvW organizat impotriva hackerilor de pe Arborstone. Nici macar FUBAR nu se streseaza prea tare saptamana asta. :)


Poftim? marele FUBAR a început sa dea bir cu fugiții când a dat de greu? Toți adversarii devin hackeri în momentul când și-o iau în freza? Ar trebui sa învețe sa joace strategie și apoi sa vina să-și fâlfâie armele legendare și echipamentul strălucitor prin wvw. Cine a jucat WvW săptămâna asta a învățat multe de la francezi. In primul rand despre strategie de joc dar poate mai ales despre unitate de grup. Ei nu intra în hărțile de wvw ca sa facă farm de pve pe la centauri. Jucătorii lor chiar joaca wvw, si o fac atât de agresiv pentru ca doar în top 5 au jucat de la bun început, sunt obișnuiți cu strategiile extrem de ofensive. Pe fiecare din cele patru hărți de WvW găsim la orice ora minim 4 party-uri de francezi ce funcționează ca un tot unitar, indestructibil de putinii rămași în joc de la noi, ce culmea, nu vad "hackurile" aşa zişilor mari WvW playeri..
Nu veniți în WvW fraților. Mai bine farmaţi in pve si va luați arme legendare.

Dani (Argat, Pisica, Mânz)
Imagine
Avatar utilizator
Argath
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 11
Membru din: 15 Aug 2012, 22:24
Nume caracter: Argath

Re: WvW All non Call

Mesajde ChevalieR » 17 Oct 2012, 20:48

Francezi au facut praf citadela in cateva min si au ajuns la lord fara ca gate-ul sa fie distrus asa ca sa nu imi spui tu mie ca astia nu sunt hackeri. Faptul ca nu stii asta denoda ca nu ai fost in eventul de marti sau ca nici nu iti bati capul cu WvW dupa cum vorbesti.

Si inca un lucru daca ai ceva impotriva la WvW TACI si inghite nu instiga si pe alti la revolta scopul acestei guilde este WvW ultima oara cand am citit.
Battles are won by slaughter and maneuver. The greater the general, the more he contributes in maneuver, the less he demands in slaughter.
Avatar utilizator
ChevalieR
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 14 Sep 2012, 14:39
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Andre Du ChevalieR

Re: WvW All non Call

Mesajde Tudy » 17 Oct 2012, 21:26

Îmi pare rău să te dezamăgesc Argath, dar eu nu am nimic de învățat de la hackeri. Am avut două incidente de hacking clar la care am fost martor și pe care le-am și raportat. Când vezi jucători care ies din pământ sau care intră în zid ca să nu-i poți nimeri, deja nu mai e vorba de strategie de joc sau unitate de grup.

Așa cum în urmă cu două săptămâni hackerii de pe Kodash intrau zburând în fully upgraded keeps și luau Orbs până la jumătatea săptămânii când au fost banați și s-a desumflat toată ”strategia” lor, tot așa săptămâna asta cei de pe Arborstone au ”găsit” noi metode de a ocupa keeps în 2-3 minute.

De sâmbâtă încoace, ghilda noastră am avut de două ori un keep fully upgraded în WvW care a fost ocupat în mai puțin de 5 minute prin ”tehnicile” de strategie și unitate de grup descrise mai sus.

Pe lângă asta, atât timp cât ai tag-ul [XIII] pe forum sau ingame, ți-aș sugera să recitești cu atenție care e scopul declarat al ghildei înainte de a mai deschide astfel de discuții.

Topic mutat la categoria corectă și închis.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuții interne și evenimente

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator