Lvl 80

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Lvl 80

Mesajde EchoLife » 27 Aug 2012, 21:05

Se pare ca avem si primul lvl 80in GW2. Un francez Surfeuse membru al ghildei War Legend a facut lvl maxim doar prin crafting utilizand materiale donate de cei din ghilda sa . Wow :) Pe cand un lvl 80 "autentic"?http://massively.joystiq.com/2012/08/27/guild-wars-2-crafter-reaches-level-80-first/
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 27 Aug 2012, 22:00

ala da no lifer? :)
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lvl 80

Mesajde Ztepam » 27 Aug 2012, 23:24

Dupa cum a descris... a fauct din crafting cu materiale primite de la toti guild memebers.. e ft usor si rapid de crescut asa, nu neaparat no lifer, bravo lui!
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 28 Aug 2012, 08:45

Ztepam scrie:
Dupa cum a descris... a fauct din crafting cu materiale primite de la toti guild memebers.. e ft usor si rapid de crescut asa, nu neaparat no lifer, bravo lui!


Nu l am acuzat ca e no lifer..am pus "?" dupa propozitie adica daca sunteti deacord sau nu..^^ Dar eu vreau sa vad primu 80 din comunitatea noastra ^^
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lvl 80

Mesajde Tigros » 28 Aug 2012, 09:49

Asky era aproape 60 aseara :) cred ca va fi 80 in curand.
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Lvl 80

Mesajde stevecelrau » 28 Aug 2012, 10:01

Aseara exploram pe la oameni, fiind lvl 18 si am trecut in zona urmatoare celei de inceput, unde, spre surprinderea mea puteam sa ma bat de la distanta cu niste Moa birds de lvl 23. Sunt Warrior si foloseam pusca, le tineam in cripple si imi dadeau experienta si loot foarte bun. Pe urma am inceput sa mai fac un quest, am prins niste baieti pe acolo si m-am trezit la un moment dat lvl 23 si cu jumate de harta explorata. Am crescut 5 nivele fara sa-mi dau seama :D Acum astept sa fac lvl 30 si pe urma o sa ma bag in WvW putin, as vrea sa am macar o elita cand ajung acolo.

De ce am scris toata chestia de mai sus ^^ - ideea jocului este partea de fun, si sincer nu ma incanta sa stau la un crafting station si sa dau clickuri. E mult mai misto sa explorezi, sa te bati, sa faci quest-uri, etc. In plus faptul ca esti ajutat de guilda (ceea ce nu e un lucru rau) mie nu prea mi-ar place, prefer sa stiu ca eu am muncit si am crescut pe munca mea, nu ajutat de "suporteri" :mrgreen:

@Tigros - si eu am ramas surprins sa vad ce lvl e Asky, sincer l-am vazut online si ziua si noaptea, jocul asta l-a prins rau de tot, ca pe multi de altfel :D
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lvl 80

Mesajde Asky » 28 Aug 2012, 10:55

Eu nu prea am de ales, daca sunt mai mult de 10 playeri langa mine gameplay devine injucabil, am net pprin mdem 3g cu 10g limita, findca am trecut de limita cu patchurile linia acuma merge doar la 7 kbs, deci sau bagam pt a scapa de gloata sau nu jucam pana prin 3-4 luna viitoare cand se reseta netu, am preferat sa fac lvle cu Vioo si cum prindeam lume on de lvlu harti ce era putin apropiat (ieri am fost party de 5 in Bloodtide coast pe la sfarsit jumate de party era cu 10 lvl sub mobi).

Iar jocu sigur ma prins, este un mmo ce il astept de 6 ani, tre sa ard nerabdarea cumva :P
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Lvl 80

Mesajde Cronos » 28 Aug 2012, 10:58

@Steve - Sa sti ca si craftingul devine addictive :)) Eu cel putin am o obsesie cu mineritul. Peste tot unde vad un iron core, silver core, ce o fi, i must get it :) . Si la finalul zilei, port haine facute de mine, like a p.i.m.p :mrgreen:
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Lvl 80

Mesajde Life Snatcher » 28 Aug 2012, 11:27

Craftingul mi se pare cea mai usoara metoda de a face XP atata timp cat ai materiale si bani destui. Eu am ales cooking ca main, care spre deosebire de restu e extraordinar de scump si ceva mai complicat. Cu toate ca ma cam doare "buzunaru" cand ma apuc sa craftez, rezultatele compenseaza destul de mult :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Lvl 80

Mesajde Azharat » 28 Aug 2012, 19:31

Mdea asta strica complet experienta de joc, lvl 80 in cat 3 zile... :shock: ,cam trist din punctul meu de vedere, deocamdata eu imi urc warrior (25) usor acolo cand am timp, :twisted: :D explorez, mai tai capul la un crocodil , vanez eventuri etc etc..
Avatar utilizator
Azharat
Gladium
 
Mesaje: 11
Membru din: 12 Feb 2012, 00:08
Nume caracter: Rhagar Ironstorm

Re: Lvl 80

Mesajde Valky » 28 Aug 2012, 19:38

De obicei, asta se face cu "tool-accounts", conturi suplimentare care se cresc de un guild strict pentru a avea acces repede la capabilitatile maxime de crafting pe anumite meserii, banca suplimentara, spionaj, in niciun caz nu se agita un guild sa trimita mats unui guildie doar ca sa-l ajute la leveling, scopul probabil este nivelul maxim la crafting.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lvl 80

Mesajde Ztepam » 29 Aug 2012, 02:08

Azharat scrie:
Mdea asta strica complet experienta de joc, lvl 80 in cat 3 zile... :shock: ,cam trist din punctul meu de vedere, deocamdata eu imi urc warrior (25) usor acolo cand am timp, :twisted: :D explorez, mai tai capul la un crocodil , vanez eventuri etc etc..

De aia GW2 se autointituleaza MMO revolution, caci lvl-ul nu conteaza, poti face dupa cum s-a demonstrat lvl maxim in 2-3 zile, dar nu ăsta e jocul, sa explorezi, sa termini world map 100%, sa faci tot ceea ce crede fiecare ca trebuie si ce ii place, vrei pvp??? Poti s-o faci de la lvl 1, vrei pve?? pai fă tată tot world map, toate achievements si sa vedem cand termini:)

Si desigur asta nu-i tot ce poti face
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Lvl 80

Mesajde Asky » 29 Aug 2012, 09:39

Este posibil ca am exagerat cu lvling, si cu orele ce am jucat, dar asta numa eu pot decide, iar pentru mine a meritat efortul
Imagine
Imagine
Fişiere ataşate
gw011.jpg
gw010.jpg
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Lvl 80

Mesajde stevecelrau » 29 Aug 2012, 09:41

Felicitari Asky. Poti pune link catre niste poze mai mari ca sa vedem si detaliile armurii? :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lvl 80

Mesajde Khasar » 29 Aug 2012, 10:05

Felicitari Asky. Avem cu cine ne mandri acuma :)
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Lvl 80

Mesajde Tigros » 29 Aug 2012, 10:10

Grats :) peste o luna o sa ma laud si eu ca am facut lvl 80 :).
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 29 Aug 2012, 11:03

Tigros scrie:
Grats :) peste o luna o sa ma laud si eu ca am facut lvl 80 :).


si eu poate de craciun :))
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lvl 80

Mesajde Cronos » 29 Aug 2012, 11:31

Gratz Asky, aia e Vigil Armor nu ? cat te costa si ce stats are ? :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Lvl 80

Mesajde Valky » 29 Aug 2012, 12:32

Merita admirat efortul lui Asky, la urma urmei acele multe ore nedormite si rezultatul lor (primul membru Legio Gemina la lvl 80) afecteaza pozitiv imaginea guildei pe server si compenseaza slacking-ul facut de cei ca mine care si-au propus sa ajunga la lvl 80 in 2-3 saptamani in loc de 2-3 zile. Personal, apreciez si-i multumesc pentru faptul ca a muncit nu doar pentru el, ci a facut-o reprezentand guilda "Legio Gemina [XIII]". Well-done, Asky !
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lvl 80

Mesajde B3aT » 29 Aug 2012, 14:38

Nu inteleg deloc graba catre level ..e ca si cum ai dori sa imbatranesti :)) mie unul imi place asa mult jocul incat mai trag de timp pana sa ajung la max ...
Mie imi plac sabiile din imagine felicitari pt tot :D
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Următorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori