Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești GW2"

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești GW2"

Mesajde Shob » 24 Aug 2012, 23:57

UPDATE1: Câștigătorul locului 2 pare a fi de naționalitate poloneză, iar conform regulamentului forumului, secțiunea 1, punctul c) (link), în lipsa unor dovezi care să indice contrariul, până la data de 25 August 2012, ora 07:00 (ora României), inscrierea va fi descalificată și astfel înscrierile de pe locurile 3, 4, 5 și 6 vor avansa spre locurile 2, 3, 4 și 5.
UPDATE2: Se pare că avem și alți câștigători! (conform cu update 1) - De asemenea, mulțumim lui ztepam pentru sesizarea făcută, credem că meriți să ți se spună fanatic!


După aproape 2 săptămâni de activitate, concursul în sfârșit s-a încheiat!

În primul rând dorim să mulțumim tuturor celor care au participat, dar și celor care ne-au susținut și ne-au ajutat la "spreading the word" :D.
Dorim să mulțumim și oamenilor de la ArenaNet și NCSoft Europe, fără ei n-ar fi fost posibil să avem acest concurs.

Pentru cei care nu au prins concursul, threadul original îl găsiți aici.

So, without further to do, câștigătorii concursului suuuuuunnnnttt:

Locul 5 - Leiyla

CAKE! The cake is not a lie!
Imagine


Locul 4 - Grig

Grig, avem impresia că noi cu toții ne vom trimite nevestele prin vacanțe sau concedii începând cu mâine. Congrats! :D
Imagine


Locul 3 - Miserium

Ne-a plăcut imaginația ta, iar canvasul tău a fost cu totul aparte.
Imagine


Locul 2 - MinD

Necromancierul tău aparent s-a rătăcit pe un acoperiș, dar e ok, iți poți trimite minionii în continuare la luptă.
Imagine


și


LOCUL 1 - zoxtree

Cu toții ne-am imaginat o cină romantică cu perspectiva spre o noapte amoroasă alături de Guild Wars 2. Looks like you nailed it. FELICITĂRI!
Imagine





Toți câștigătorii vor fi contactați printr-un PM.

Încă o dată, felicitări tuturor participanților, ne-ați depășit așteptările!

Puteți viziona toate înscrierile (38 la număr) pe facebook, avem un album pe care îl puteți găsi aici.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Ztepam » 25 Aug 2012, 00:04

am vaztu acu ceva timp filmuletul asta... nu stiam ca erai tu(cel de pe locul 2) Chiar si arenanet l-a facut public pe twitter


Felicitari castigatorilor.
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Altceva » 25 Aug 2012, 00:06

Locul 5 - Grig Felicitari foarte foarte tare !!!!!
Locul 4 - Miserium senzational
Felicitari ALL !
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Floppy » 25 Aug 2012, 00:08

Felicitari castigatorilor!!
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde LorD_PSYCHO » 25 Aug 2012, 00:09

Felicitari tuturor participantilor !!! Foarte faine si pline de creativitate pozele.

Shob, as avea o sugestie, daca poti la fiecare poza sa scrii ce membru al comunitatii a realizat-o, ar fi frumos sa vedem si care sunt restul care s-au implicat.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Shob » 25 Aug 2012, 00:10

LorD_PSYCHO scrie:
Felicitari tuturor participantilor !!! Foarte faine si pline de creativitate pozele.

Shob, as avea o sugestie, daca poti la fiecare poza sa scrii ce membru al comunitatii a realizat-o, ar fi frumos sa vedem si care sunt restul care s-au implicat.

Scrie, e fix langa Locul X
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde LorD_PSYCHO » 25 Aug 2012, 00:12

Nu Shob, my bad n-am fost destul de explicit :) Ma referam la restul, la cei care nu au castigat
Ultima oară modificat de LorD_PSYCHO pe 25 Aug 2012, 00:12, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde MinD » 25 Aug 2012, 00:12

Felicitari castigatorilor de asemenea si mie. :D
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Loa » 25 Aug 2012, 00:15

Ador poza lui Grid, m-am amuzat iar prietena/soția/amica lui Grid e de-a dreptul scumpică foc. Tot ce simt este că vreau să-i dau un hug!!! Nu favorizez având în vedere c-am făcut parte din juriu. Just sayin'.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde pericol » 25 Aug 2012, 00:19

Felicitari tuturor!Foarte creative pozele,chiar si cele de pe facebook,eu tin sa spun ca ii apreciez pe baieti pentru efortul depus.Poze senzationale,bravo!
Spor la level si game.
Avatar utilizator
pericol
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 28 Apr 2012, 17:00
Localitate: Petrosani
Nume caracter: Pe

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde zoxtree » 25 Aug 2012, 01:10

Felicitari tuturor participantilor !! Si Gw2.ro sunteti cei mai tari ! :D

P.S. Nu credeam ca o masuta de flori pusa pe un pat si cu mine stand ghemuit in camasa si pantaloni scurti incercand sa nu vars paharul cu sampanie poate arata atat de normal si romantic !
- I like chocolate milk D:
Avatar utilizator
zoxtree
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Aug 2012, 12:30

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Loa » 25 Aug 2012, 01:13

Dacă așa faci și în IRL atunci nu pot spune decât: you are so cute! O să impresionezi fetele cu poza :D
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Valky » 25 Aug 2012, 01:20

Si eu doresc sa adresez felicitari castigatorilor, sa va bucurati de premii impreuna cu ceilalti romani din comunitatea GW2.ro. Si sincer, apreciez foarte mult efortul tuturor participantilor, toate creatiile sunt deosebite.
Bravo !
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde zoxtree » 25 Aug 2012, 01:31

Acum ii sunt dator fotografului cu o cina romantica pentru ca este foarte geloasa pe dragonas :))
- I like chocolate milk D:
Avatar utilizator
zoxtree
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 4
Membru din: 14 Aug 2012, 12:30

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde SerubNox » 25 Aug 2012, 01:48

E zoxtree cumva tovaras cu cineva din staff-ul concursului? ca nu vad cum a luat el locu 1 peste Miserium, sau Grig. Sau sunteti gelosi ca oamenii au femei pe langa ei si atunci ia-ti facut castigatori pe "forever alonii" aia doi.
Sincer Miserium era de locul 1, ca idee, creativitate si ca realizare a bodypaint-ului.
Grig locul 2 pentru creativitate si idee, zoxtree locul 3 si de abia 4 MinD. Nu am nimic cu saracii baieti (zoxtree si mind) dar totusi, cum sa-l pui pe unu in halatu de baie a lu bunica-sa si cu niste manjeala pe fatza peste Miserium?
In fine, felicitari oricum, desi imi pare ciudat rau.
Avatar utilizator
SerubNox
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 05 Oct 2011, 21:09
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Skarr Prime

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Shob » 25 Aug 2012, 01:53

SerubNox scrie:
E zoxtree cumva tovaras cu cineva din staff-ul concursului?


Watch it there.

Ca să-ți fac o idee, juriul a fost format din 8 persoane, de ambele sexe. Asta înseamnă 8 voturi independente văzute din perspective diferite. Dacă ai vreo altă nelămurire, PM me, dar de altfel, remărcile de acest gen nu-și au locul aici.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde dem0 » 25 Aug 2012, 02:00

Miserium, hats down. Felicitari castigatorilor!
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde SerubNox » 25 Aug 2012, 02:01

Am inteles, n-am vrut sa fiu rautacios, pana la urma e doar parerea mea, cine stie, altii poate vad diferit. N-am un stil prea diplomat sa-mi expun parerea, recunosc.
felicitari tuturor participantilor!! numai bine.
Avatar utilizator
SerubNox
Gladium
 
Mesaje: 9
Membru din: 05 Oct 2011, 21:09
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Skarr Prime

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Valky » 25 Aug 2012, 02:29

@SerubNox
[quote]
"E zoxtree cumva tovaras cu cineva din staff-ul concursului? ca nu vad cum a luat el locu 1 peste Miserium, sau Grig. Sau sunteti gelosi ca oamenii au femei pe langa ei si atunci ia-ti facut castigatori pe "forever alonii" aia doi."

As aprecia sincer evitarea aprecierilor nefondate. Pentru clarificare (si il rog pe Shob sa ma corecteze daca gresesc), juriul a fost format din suficient de multe persoane, care au notat independent fiecare lucrare cu note de la 1 la 10, cu urmatoarele precizari:
:arrow: Fiind note independente, o lucrare poate primi nota 10 de la un jurat, nota 5 sau 1 de la alt jurat si mai multe note intermediare, fiecare membru din juriu a fost liber sa aprecieze lucrarile individual. Daca unei persoane ii place o lucrare, nu inseamna neaparat ca si celorlalti trebuie sa le placa in aceeasi masura acea lucrare.
:arrow: s-au respectat strict criteriile impuse in thread-ul referitor la organizarea concursului, nu altele
:arrow: niciunul din membrii juriului nu s-a consultat cu ceilalti privind acordarea notelor, totul s-a facut electronic si fiecare a acordat exact nota pe care a dorit sa o acorde, fara nicio constrangere din partea cuiva
:arrow: personal exclud din start orice rea-intentie din partea vreunui membru din juriu, cei care administreaza aceasta comunitate sunt oameni de o inalta probitate morala
:arrow: chiar daca prin absurd, unul din membrii juriului, ar fi fost prieten cu unul din concurenti si ar fi dorit sa-l favorizeze, nota lui de 10 nu ar fi putut contracara in niciun caz notele mici date de ceilalti membrii ai juriului, suficienti la numar pentru a se asigura corectitudine si echilibru in evaluarea lucrarilor. De asemenea, la calculul mediei finale pentru o lucrare, nota obtinuta de lucrarea aflata pe locul 1 (de exemplu) poate fi cu doar 1 zecime mai mare decat nota obtinuta de lucrarea aflata pe locul 2, la fel ca la orice concurs sau examen, la fel si pentru locurile urmatoare
:arrow: daca cineva crede ca vreunul din membrii celor care administreaza comunitatea, ai juriului sau prietenii apropiati organizeaza concursuri pentru comunitate ca sa-si dea lor sau prietenilor premiile, ar trebui sa se gandeasca ca mult mai simplu ar fi fost sa pastreze din start pentru ei respectivele premii, nu sa le puna in concurs. Niciunul din noi nu sta la "mana intinsa" ca sa fie nevoit sa faca astfel de magarii pentru un joc, fie el si "Collector`s Edition" sau alte premii care probabil vor fi puse pe viitor in concurs pentru comunitate
:arrow: ca sa intelegi ca ceea ce afirm este perfect adevarat, au fost jurati care au acordat nota maxima lucrarii trimise de Miserium, lucrare care dealtfel ne-a placut tuturor foarte mult
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Câștigătorii concursului GW2.ro - "Cât de mult iubești G

Mesajde Makabrys » 25 Aug 2012, 02:34

Nu vreu sa felicit nici un concurent !:)))))))) . vreu sa fac contestatie ^^.Linia asta "Ca și material ajutător, aveți aici kit-ul de resurse oferit de ArenaNet." nu isi avea locul in topicul respectiv e tricky.Ca sa nu ma intelegeti gresit, nu am vrut sa par mai cu mot,dar "descalificat" mama ce urat suna !!!!. Pur si simplu a fost o eroare cand am facut poza :))) .. nu am facut -o dreapta , si cand am rotit -o cateva grade in PS, mi a ramas un gap , si l am umplut cu resursele care credeam ca le pot folosi, si asta in ultimile 20 min pana la deadline.Sper ca la prima intalnire sa ma premiati cu o bere!!,daca nu va blestem cu necromanceru :)) sa nu castigati never ever vreun world vs. world//hihi ..bdw nu s ironic,sunt cat se poate de serios :mrgreen: .
Avatar utilizator
Makabrys
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Apr 2012, 20:35
Nume caracter: Makabrys

Următorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 13 vizitatori