Kickstarter Games

Discuții despre alte jocuri

Kickstarter Games

Mesajde Bogdan » 06 Aug 2012, 15:17

In primul rand as vrea sa zic ca nu sunt sigur daca am postat asta unde trebuie si daca nu imi cer scuze si rog ca un moderator sa schimbe pe threadul potrivit.
Acum am vazut ca singurul proiect de kickstarter despre care s-a postat este Ouya, care este si cel mai popular.
Eu as vrea sa adaug cateva jocuri care mi s-au parut interesante si pe care mi-ar placea sa le joc pe viitor:
1) Am sa incep cu the forge care pare a fi un fel de CS dar cva gen arene in MMO : http://www.kickstarter.com/projects/166 ... f=category
2) Shadow Remnants : S-RPG http://www.kickstarter.com/projects/sho ... f=category
3)SolForge, nu are nici o legatura cu primul este un TGC digital si online : http://www.kickstarter.com/projects/196 ... f=category.
Vreau sa mentionez ca nu sunt implicat in nici unul din proiecte,decat poate ca donator, ci doar mi-au placut aceste idei de joculete si am vrut sa le impartasesc.
Sunteti invitatii mei sa rasfoiti si eventual sa postati si alte proiecte care vi se par interesante, de exemplu eu abia astept sa vad cum va evolua Ouya si urmatorul joc Carmagedon care deja au finantarea necesara si vor fi lansate intr-un an maxim :)
Avatar utilizator
Bogdan
Gladium
 
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2012, 16:41
Nume caracter: WarX

Re: Kickstarter Games

Mesajde Warden » 11 Aug 2012, 19:27

FORGE (Alpha) - TotalHalibut interview
The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: Kickstarter Games

Mesajde dem0 » 12 Aug 2012, 00:55

Forge pare a fi interesant.
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Kickstarter Games

Mesajde Panda King » 12 Aug 2012, 01:12

Am o problemă cu kickstarter-ul cand vine vorba de jocuri/ouya. Parerea mea:

1. Până acum cred au fost 2 jocuri care au dat chix(probabil ca mai sunt si altele ). Chiar sunt menționate de TB în videoclipul pus de Warden. Ce se întâmplă daca jocul are un gameplay prost? Dacă nu se ridică la așteptările tale? Sunt o mulțime de jocuri AAA(Mass Effect 3-finalul, SWTOR MMO, etc) care au dat chix în privința asta. Măcar acolo joci un demo, te uiți pe youtube, un review, iți faci o idee despre joc și te decizi dacă îl cumperi sau nu. Aici îl cumperi și te rogi să fie întreg.

Forge cel puțin are cu ce să se laude și cam poți sa-ți faci o idee. Totuși eu cred ca ar fi putut să fie gratuit dacă ma uit la jocurile gen MOBA chiar și TF...

2. Ouya: Nu înțeleg cum poți să cumperi ceva ce nu există nici măcar ca prototip. Ce cumperi? Imagini? Dacă te uiți pe net sunt o grămadă de produse(de ex AC ryan cea mai proastă experiență posibilă ) care vin cu Android se conectează la televizor, etc. Nu cred ca s-a evidențiat careva.
La grafică sigur nu o sa exceleze prea mult. Cel puțin cu tegra3 nu are nici o șansă pe 1080p. Poate jocuri gen Angry Birds o să meargă bine. În plus femeia aia care se crede „gamer” nu imi inspiră de loc încredere :)

Nu sunt împotrivă. Doar sunt șceptic când vine vorba de aruncat cu bani :). 15$ un joc, 100$ o consolă, nu mi se pare o sumă mare. Este un lucru bun că adevărații gameri pot să-și facă jocurile la care au visat/visează. Numai că, trăim în România și prefer să văd ceva înainte dau banii. Bine....GW2 face excepție :) (deși am jucat primul beta pe contul cuiva și apoi am cumpărat jocul)
Panda King
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 10 Aug 2012, 21:16
Nume caracter: Panda King

Re: Kickstarter Games

Mesajde dem0 » 12 Aug 2012, 04:57

Vad ca si Carmageddon: Reincarnation tot prin kickstarter a fost finantat http://www.kickstarter.com/projects/sta ... ncarnation
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz


Înapoi la Alte jocuri

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 5 vizitatori