Timming-ul de evaluare a recrutilor

Forum dedicat - ghilda Legio Gemina

Timming-ul de evaluare a recrutilor

Mesajde vidockq » 06 Sep 2012, 09:53

Bună tuturor,

A trecut ceva vreme de când să lansat jocul şi văd prin guilda destui membri de level 80, dar statistic cred că 70% sunt încă sub acel level.
Adevărul e că, în părerea mea este un joc superb şi trebuie jucat într-un ritm cât mai lent pentru a fi în stare să te bucuri de fiecare peisaj, fiecare bucăţică nouă de harta, fiecare event care poate l-ai ratat prima dată şi să nu ne grăbim să facem level 80, dar asta e părerea mea şi felul în care joc eu jocul.

Acuma să trec la subiectul de faţă, am observat că Tribuni/Centurions ... au început deja să promoveze ideea de a nu juca solo şi a interacţiona cât mai mult pentru că vor ajuta deja la admiterea sau nu în guilda.

Aici aş dorii dacă se poate să implementăm un time limit de când începe acest lucru să conteze mult pentru aplicaţie.

Să vă explic, cazul meu personal.
Acuma fac level, majoritatea în PVE. Îmi place să îl fac în regim solo, să mă bucur de sunet, efecte dar sid e liniştea din casă.
Desigur când am ajung la anumite "milestones" am intrat pe TS şi am jucat în Dungeon cu colegii şi a fost foarte bine.
Lafel pot să spun şi de PVP în wvwvw , dar acele clipe pentru mine au fost extrem de mici în comparaţie cu restul timpului petrecut explorând lumea în PVE.

Deocamdată vreau să ştiu cu ce se papa jocul să pot comenta despre el pe TS şi acest fapt se poate întâmpla la mai mulţi colegi şi să fim catalogaţi că "nevorbitori".

De aceea dacă se poate, să punem o limită, adică când 50% (sau orice alt procentaj) din guilda este de lvl 80 să înceapă foarte serios chestia cu recruţi şi felul în care sunt ei testaţi.

Sunt un om sociabil ca şi mulţi alţii care poate încă nu aţi avut aşa de mult contact cu ei, doar că vreau să mă bucur de joc la început, să îl gust în toată splendoarea lui, ca apoi când începem eventuri de guilda şi organizăm mai serios avem tot timpu de a sta 24/7 pe TS pentru o organizare mai bună.
Avatar utilizator
vidockq
Gladium
 
Mesaje: 27
Membru din: 28 Apr 2012, 21:52
Nume caracter: Vido

Re: Timming-ul de evaluare a recrutilor

Mesajde vidockq » 06 Sep 2012, 09:55

Desigur cei care joacă PVP şi fac lvl din PVP sunt avantajaţi la capitolul TS - colaborare colegi.
Pe când cei orientaţi PVE trebuie să le dăm şi lor un răgaz până "get your shit togheter"
Avatar utilizator
vidockq
Gladium
 
Mesaje: 27
Membru din: 28 Apr 2012, 21:52
Nume caracter: Vido

Re: Timming-ul de evaluare a recrutilor

Mesajde Loa » 06 Sep 2012, 20:03

Nu este chiar atât de simplu precum pare. Vrem să ne organizăm cât mai repede și eficient. De aceea dorim să aveți un statut de membri și să putem amplificăm valorile ghildei, să coexistăm ca un grup unit. Dacă X este recruit și lăsăm lucrurile așa foarte mult timp, există riscul să apară drame, certuri sau alte lucruri ce noi vrem să le evităm. Pe baza asta e sistemul de recruit. Calitate nu cantitate. Cât despre timpul alocat recrutilor este precizat în regulamentul ghildei. Constă într-o perioadă de 1-2 săptămâni.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Timming-ul de evaluare a recrutilor

Mesajde Sleepner » 07 Sep 2012, 23:03

Nu stiu daca am trecut de partea de recrut momentan, avand in vedere faptul ca inca nu pot intra in joc (still hacked account :( ), din aceasi cauza nu prea intru nici pe TS.

Sper ca aceasta problema sa nu ma afecteze prea mult odata revenit in joc.
Sa joc solo pt mine este mai plictisitor, prefer sincer sa intru de exemplu cand ma joc pe TS si sa caut pe cineva din guilda care ar vrea sa faca exhipa cu mine pe aceasi zona sau pe alta depinde de preferintele celuilalt, asa trece si mai repede timpul si ma distrez si mai bine in timp ce termin o harta sau doua depinde de programul care al am.

Iubesc sa fac echipe oricand oridunde, deci cum o sa intru in joc o sa caut sa fac cat mai multe echipe cu cei din guilda ,daca nu ma insel facem si puncte pt guilda si ajuta mult la dezvoltare.

Ne vedem in joc :) (Auzim pe TS)
Sleepner
Gladium
 
Mesaje: 16
Membru din: 12 Aug 2012, 20:59
Nume caracter: Zalmox


Înapoi la Legio Gemina [XIII]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori