Dungeon Rewards

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Dungeon Rewards

Mesajde Tudy » 08 Mai 2012, 10:31

http://www.guildmag.com/guild-wars-2-du ... wards-lore

Știu că se discuta la un moment dat de niște NPC-uri din LA care nu vindeau echipamente pe gold sau karma, ci pe tokens. Articolul de mai sus de pe GuildMag confirmă că era vorba de NPC-urile care oferă dungeon rewards (armor/weapons).

Sunt câteva video-uri acolo, merită văzute :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Warden » 08 Mai 2012, 15:16

Cu siguranta merita vazute :)
Are cineva idee cate tokenuri primesti la terminarea unui dungeon in explorable mode?
The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Markus Clouser » 08 Mai 2012, 15:51

Derp. Primesti tokens? Am terminat 3 zone, dar din pacate n-am nicio idee. O sa ma uit pe screenies mai tarziu.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Dungeon Rewards

Mesajde RandomGuy » 08 Mai 2012, 18:21

Primul dungeon este la lvl 30, nu la terminarea zonelor :)
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Sparks » 08 Mai 2012, 21:58

Da, am intrat si eu intr-un dungeon, spre sfarsit de beta, eram asa entuziasmat, dar aveam lvl 26, si amicii mei erau mai mici. Betaul urmator, o sa ma axez sa fac 30 mai repede sa fac dungeonul, sunt foarte curios.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Dungeon Rewards

Mesajde RandomGuy » 08 Mai 2012, 22:02

Nu cred ca beta-ul urmator tot zona de lvl 1-30 o testam, cred ca o sa bage un npc sa ne faca lvl 30 ceva, sau vor deschide asura/sylvari
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Sparks » 08 Mai 2012, 22:13

Sincer , nu vreau un npc sa ma faca 30:D. Pur si simplu o sa testez story lineu la alta clasa, si inconjurimile lor. Dar da, mi-ar placea sa joc sylvari al nebunie :D
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Dungeon Rewards

Mesajde RandomGuy » 08 Mai 2012, 22:21

Da dar sa testez acelas lucru inca 3-4 ori e cam booring. Adica din punctul meu de vedere daca nu schimba ceva la urmatorul beta test, o sa mai testez 1-2 clase si dupaia pun jocul in cui pana il lanseaza ca nu as mai avea ce alceva sa fac...
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Sparks » 09 Mai 2012, 01:05

sincer, nu m-ar deranja daca betaul acesta, fac intr-una pvp, 48 de ore incontinuu^^, nu gasesc nimic boring, atata timp cat am prietenii mei, si mai am asa mult din harta de explorat. Nu pot sa-ti tdea baietii sa testezi tot, mai lasa si pentru cand o sa se lanseze:D
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Dungeon Rewards

Mesajde RandomGuy » 09 Mai 2012, 12:32

Sunt de acord cu ambele idei (pvp-ul si lansarea) dar as vrea sa testez si un dungeon sa vad si zona de 30.Dar WvW nu este chiar atat de amuzant acuma pe cat va fi cand se va lansa jocul, acuma este unbalance in sensul ca baga un server care are populatia care sta numai si numai in WvW cu 2 servere care combina WvW cu PvE .
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Sparks » 09 Mai 2012, 12:39

Da, aici la diferenta intre un server care sta numai pe wvw si un server care face si pve, trebuie sa faca cumva sa se poata diferentia, mai ales ca sunt jucatori care nu o sa faca wvw, pentru ca sunt singuri, sau alte motive. (adica nu asa des)
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Valky » 09 Mai 2012, 13:06

Balancing se va face prin server-matching pe baza ranking-ului obtinut de servere, ceea ce este foarte okay, pentru ca daca pe un server lumea nu face WvW in masa, serverul va ramane permanent la ranking mic si va fi matched permanent cu alte servere de ranking similar, unde populatia este la fel de dezinteresata sa faca WvW.

Vorbind de filmuletele indicate de Tudy pentru rewards pe tokens, sunt curios cate tokens (echivalent in bossi sau in dungeons?) vor fi necesare per item dupa lansare.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Life Snatcher » 09 Mai 2012, 14:10

Eu unul sunt convins ca o sa fiu mai mult pe PvE pentru gear. PvP-ul e intr-adevar fun, ai lvl/gear maxim si te impui acolo in nestire, dar te trezesti ca ajungi la w/w/w la lvl 40-50 cu gear de lvl 20-30 si ca nu ai facut PvE deloc, sunt convins ca o sa ne lovim si de specimene de genul, nu ma refer la guilda noastra, dar sunt destui care or sa stea calare numai pe PvP. Bag mana in foc ca 10 insi lvl 40-50 cu gear pentru lvl-ul respectiv or sa bubuie 20-30 de playeri de acelasi lvl cu gear mai slab, plus de asta de aici pot iesi discutii, trebuie sa lucram ca guild, sa ne ajutam cu materiale intre noi, sa craftam iteme care ies mult mai bune din craft si sa lucram ca o echipa. Acum sunt curios, cum or sa ne ajute cei care din 4-5 ore de gameplay 3 jumate or sa le stea numai in arena?
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Tudy » 09 Mai 2012, 18:38

Benihime scrie:
Acum sunt curios, cum or sa ne ajute cei care din 4-5 ore de gameplay 3 jumate or sa le stea numai in arena?

Chiar și din PvP se generează Guild Influence. :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Dungeon Rewards

Mesajde Valky » 09 Mai 2012, 22:15

@Beni
Atata timp cat jucatorul activeaza optiunea "Represent" din guild UI pentru fiecare character cu care joaca (unii au uitat de ea in BWE), orice event, orice pvp content (WvW si structured) sau solo content genereaza influence (inclusiv la cuantum de exp obtinut prin explorare, questing, achievements). Deci cat timp guildies sunt online si activi si au activat optiunea, genereaza influence pentru guild. http://wiki.guildwars2.com/wiki/Influence In plus, se poate cumpara influence cu (tradeable) coins de la Guild Promoter, in orice oras. :)
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori