GW2 Fun

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

GW2 Fun

Mesajde Spark » 05 Sep 2012, 15:30

Sunt singurul care joc acest joc doar pt distractie?adica vad in absolut toate hartile playeri cu level mai mare ca mn,gold nu am mult,nu inteleg cum altii dau deja 3g doar pentru dye iar eu nu an avut nici adunat in total 3g.Am level 39 si deja vad oameni multi cu lvl max,oare toti sunt disperati de joc sau nu stiu eu sa joc absolut deloc?
Spark
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Iul 2012, 17:16

Re: GW2 Fun

Mesajde cosmin » 05 Sep 2012, 15:34

nop eu inca is la stadiu de testat caracterele :) si ma distrez mult
cosmin
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 46
Membru din: 29 Iun 2012, 15:56
Nume caracter: Cosmin

Re: GW2 Fun

Mesajde Khasar » 05 Sep 2012, 16:59

Sunt multi cei care au jucat deja in beta sau in stress tests. Au testat atunci cat s-a putut si ce au dorit, iar acum, forja spre level maxim.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: GW2 Fun

Mesajde B3aT » 05 Sep 2012, 19:44

Nu esti singurului, si pe alte forumuri mai sunt oameni care se intreaba daca sunt singurii care NU vor sa creasca in lvl, ci sa vada cat mai mult din joc intai ...

Eu de ex am ajuns la dublu lvl fata de personal story, pur si simplu sunt prea mult de facut ...intru intro zona si uit de restu ...pana o fac 100% am mai facut 3-4 lvle..

Nu ma grabesc la 80 ..dar cu cat mai rpd cu atata mai bine..zone noi..itemuri high end...si low contentul il fac mai usor :D
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: GW2 Fun

Mesajde Life Snatcher » 06 Sep 2012, 09:28

Sparks cand te plictisesti imi dai un pm in joc :) Sunt genul care prefera sa joace cu cineva in party decat sa dea rush la lvl doar pt a scrie in dreptul meu lvl 80. Cand ma vezi in joc da-mi un pm, o sa te invat cateva "tricks" sa-ti faci viata mai usoara :) Eu am abia 65, dar nu ma deranjeaza sa merg in zone mici, xp se ia, materiale se aduna la fel ca in zonele mari...
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: GW2 Fun

Mesajde Valky » 06 Sep 2012, 11:57

Probabil, cauza o constituie obisnuinta jucatorilor, pentru ca in MMO-urile clasice trebuia sa "scapi de grija" nivelului maxim cat mai repede, pentru ca abia atunci incepeai de fapt jocul (dungeons si bossi high lvl, nebunia lenta si chinuitoare de a-ti gasi gear-ul necesar pentru a spera ca intr-o zi vei putea vedea end-game content in PvE si sa faci fata decent in PvP).
Pentru gold, auctions la Trading Post ftw.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: GW2 Fun

Mesajde Spark » 06 Sep 2012, 22:22

Mulţumesc tuturor,Snatcher o să te contacteze mâine,mulţumesc ca vrei să mă ajuţi.Am reuşit până la urma să fac si eu level 48 , dar tot nu inteleg cum fac unii gold aşa repede.Cu itemele stau binişor, dar am o întrebare:se merită să investesc karma points in iteme pentru level 50-55 sau să îmi iau mai încolo iteme de lvl mai mare?momentan având 20k karma points.
Mulţumesc.
Spark
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Iul 2012, 17:16

Re: GW2 Fun

Mesajde Khasar » 06 Sep 2012, 23:59

Armura sau arme poti cumpara de la Trading Post. Mie unul preturile la anumite armuri mi s-au parut cel putin hilare. Am reusit sa cumpar armura completa galbena, plus 3 arme si un shield, la un total de 40 silver (estimativ, m-am trezit sa fac calculul cam tarziu). Asa ca nu stiu daca se merita sa prapadesti Karma.
Legat de bani, se fac usor in WvW. Cel putin pentru mine, cateva ore petrecute cu un party, in WvW, sunt extrem de profitabile.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: GW2 Fun

Mesajde seeptim » 07 Sep 2012, 00:36

Si eu ma mir cand vad oameni cu lvl 80 si cu 400 la profesii, eu sunt lenes, ma plimb, fac screenuri, invat cat de mult pot din lore, mai fac o zona 100%, mai invat cu thiefu meu...nu ma grabesc
seeptim
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 26 Aug 2012, 23:21
Nume caracter: SeeptimVonory

Re: GW2 Fun

Mesajde cosmin » 07 Sep 2012, 10:39

si eu tot trag "chiulu" de la facut lvl , am un prieten care o cumparat jocu de vreo 5-6 zile si pe atunci aveam credca lvl 20-25 , acum am 35 si el are parca 46 o0 . Da sincer nu-i vad rostu sa fac lvl
cosmin
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 46
Membru din: 29 Iun 2012, 15:56
Nume caracter: Cosmin

Re: GW2 Fun

Mesajde shaggy140 » 07 Sep 2012, 21:28

Eu unul nu ma grabesc absolut deloc cu level-up, urmaresc story-line. De fiecare data normal ca-s in urma cu lvl fata de ce cere story-ul asa ca atunci ma duc si prin W vs W (personal, mi se pare foarte tare WvsW). In ceea ce priveste completarea zonelor, momentan prefer sa le completez pe cele din zona rasei ce am ales-o. Am in vedere crearea a cate 1(un) caracter/rasa cu care voi completa zonele respective.
Mai pe scurt, "savurez" jocul incet, incet! :D
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori