Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Forum dedicat - ghilda Legio Gemina

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Tudy » 28 Mar 2013, 14:21

Anjin scrie:
Salut. Mai este activa Guilda pe Seaferer's Rest? M-ar interesa sa aplic si eu (linkul pt aplicatie de pe http://gemina.guildwars2.ro nu pare sa mearga).


Da, ghilda mai e activă. Link-ul respectiv merge doar dacă ești logged-in pe forum înainte să intri pe site-ul ghildei.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Mortalitys » 08 Apr 2013, 12:29

Vreau sa stiu si eu daca aceasta guilda mai joaca sau daca exista momentan vre-una dintre guildele romanesti care inca mai sunt active pe acel server al vostru "Seafarer's Rest", eu personal de la lansarea jocului am jucat pe Desolation cu guilda IRON, si zilele acestea ma gandeam sa ma mut si eu la voi pe server sa pot juca cu oamenii de neamu' meu. :lol: :lol:

Va Multumesc Anticipat, si un raspuns intr-o perioada de timp cat mai scurta ar fi de apreciat.
Avatar utilizator
Mortalitys
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 08 Apr 2013, 12:03
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Mortalitys

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Tudy » 08 Apr 2013, 12:56

Dacă te-ai fi uitat puțin mai sus, ai fi văzut răspunsul meu din 28 martie cum că ghilda este încă activă. Poate veni ca o surpriză, însă în cele 10-11 zile care au trecut de-atunci nu s-a schimbat situația. ;)

De asemenea, mai sunt și alte ghilde românești pe Seafarer's Rest (le poți vedea și aici pe forum) - pe majoritatea jucătorilor activi îi găsești pe server-ul de TeamSpeak al comunității.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Mortalitys » 08 Apr 2013, 14:05

Tudy scrie:
Dacă te-ai fi uitat puțin mai sus, ai fi văzut răspunsul meu din 28 martie cum că ghilda este încă activă. Poate veni ca o surpriză, însă în cele 10-11 zile care au trecut de-atunci nu s-a schimbat situația. ;)

De asemenea, mai sunt și alte ghilde românești pe Seafarer's Rest (le poți vedea și aici pe forum) - pe majoritatea jucătorilor activi îi găsești pe server-ul de TeamSpeak al comunității.


Multumes pt raspuns Tudy, intr-adevar ai precizat ca guilda inca mai este activa, dar nu ai precizat si cat de activa si as vrea s-o faci acuma daca esti amabil. :shock:
Avatar utilizator
Mortalitys
Gladium
 
Mesaje: 6
Membru din: 08 Apr 2013, 12:03
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Mortalitys

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Tudy » 08 Apr 2013, 15:05

Nu știu ce înseamnă o ”ghildă activă” pentru tine și cum ai defini tu nivelul de activitate, însă în ceea ce mă privește asta se traduce printr-o ghildă care:

  • Are un procent suficient de mare al membrilor care să intre în joc oricând timpul le permite (deci nu sunt inactivi, chiar dacă sunt în guild roster)
  • Organizează periodic activități comune cu ceilalți membri ai ghildei (lucru posibil datorită punctului anterior)
  • Are la dispoziție metode de comunicare eficiente (forum, Teamspeak), metode pe care le și folosește
  • Are un proces activ bine definit de recrutare de noi membri

Chiar dacă e o ghildă ”casual”, Legio Gemina [XIII] se încadrează la toate punctele enumerate mai sus.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde default » 27 Mai 2013, 19:55

Salut, as dori si eu in ghilda.

Caracter: Acrisor
Profesie: Elementalist [Staff(support) - imi place cel mai mult]
Activitate: sPvP si PvE(daily)

Mentionez ca am mai fost in Legio Gemina de la lansarea jocului, am jucat 3 luni, apoi am renuntat un timp la joc. Acum doresc iar in ghilda. Nu am fost membru, doar recrut, m-am multumit doar sa fiu doar recrut in Legio Gemina si doresc aceasta din nou deoarece nu am niciun fel de pretentii asupra unui sistem de ranking.
Membru Veteran al ghildei World Guardians - http://WvW.club
Avatar utilizator
default
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 17 Aug 2012, 21:57
Nume caracter: Acrisor
Zona de interes: Casual/Competitive SPvP

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Tudy » 27 Mai 2013, 21:04

@default: Din păcate, ghilda noastră utilizează în continuare același sistem de ranking pe care îl avea și la început. Mai avem de asemenea și un regulament intern, care nu a suferit nici el modificări semnificative - cu nici unul dintre acestea (ranking system / regulament) nu ai putut fi în totalitate de acord nici prima dată și chiar ai menționat în repetate rânduri că nu ai găsit ceea ce căutai în această ghildă, motiv pentru care probabil ai și părăsit ghilda din proprie inițiativă la un moment dat.

Astfel, pentru a nu pierde vremea inutil intrând în detalii legat de motivele plecării tale din ghildă sau de cât ești tu de dispus să te supui regulilor ghildei din care afirmi totuși că vrei să faci parte, o să-ți spun de pe acum că nu îți putem da invite din nou.

Dacă ai revenit în joc, îți urez succes în a găsi o nouă ghildă căreia să i te alături!
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde default » 28 Mai 2013, 03:19

Ok Tudy. Multumesc de raspuns.
Membru Veteran al ghildei World Guardians - http://WvW.club
Avatar utilizator
default
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 17 Aug 2012, 21:57
Nume caracter: Acrisor
Zona de interes: Casual/Competitive SPvP

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde ZoZo20 » 29 Iun 2013, 01:08

Salutari !

Mai recrutati ? In caz ca da as vrea sa intru si eu impreuna cu un prieten .Ne-am apucat recent.
Avatar utilizator
ZoZo20
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Aug 2012, 15:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Faith Z

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde vaporeanu » 29 Iun 2013, 12:57

Da guilda Legio inca mai face recrutari, te rog sa aplici pe site ul guildei.

Va asteptam si pe serverul de TS al comunitatii.
vaporeanu
Legionar
 
Mesaje: 110
Membru din: 27 Mar 2012, 10:34
Localitate: Campina
Nume caracter: Kykw
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Roua Silvestris » 06 Iul 2013, 09:32

salutare,

am sa aplic pt Gilda voastra dar am nevoie de cateva detalii legate de participarea in WvW.
A Fi Sau A Nu Fi - human mesmer (commander) /// Zana Zanelor - sylvary elementalist ///
Matahhari - human thief /// I Pustnicul I - norn guardian /// Roua Silvestris - sylvary ranger
Roua Silvestris
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iul 2013, 07:44
Nume caracter: A Fi Sau A Nu Fi
Zona de interes: World vs World

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Tudy » 06 Iul 2013, 09:52

Roua Silvestris scrie:
salutare,

am sa aplic pt Gilda voastra dar am nevoie de cateva detalii legate de participarea in WvW.


Orice detalii suplimentare le poți obține dacă intri pe TS și discuți cu unul dintre mentori/ofițeri. Ar trebui să-i identifici ușor, au un ”XIII” și un ”2” în dreptul numelui.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Recrutările în Legio Gemina sunt din nou deschise

Mesajde Tudy » 06 Iul 2013, 09:53

În altă ordine de idei, ca să nu mai fie nici o confuzie: recrutările în Legio Gemina sunt deschise și vor rămâne deschise și pe viitor. Dacă se schimbă ceva în acest sens, vom anunța noi acest lucru aici pe forum. :)

Cei interesați pot intra pe site-ul ghildei - http://gemina.guildwars2.ro/ - unde se poate completa și Guild Application.

Thread închis.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Anterior

Înapoi la Legio Gemina [XIII]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori