charr thief

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

charr thief

Mesajde knavish » 02 Sep 2012, 00:08

am ales sa imi fac thief(lvl 11-12)...acum am cateva nelamuriri in legatura cu ce weapons,skills,traits,si care sunt atributele principale precision si toughness ? ar trebui sa aleg...personal im place sa joc cu 2 daggere,la traits am gasit 2 variante una care imi zice sa fac 30 puncte in deadly arts alta care imi zice ca mai intai sa fac 30 puncte la critical strikes.Tot odata la crafting din ce am citit armorsmith(leather) si jewels ar fi cele mai indicate pentru thief insa vreau sa fiu sigur.

Alta intrebare inafara de a farma mobii cand nu pot sa urmez questurile din story deoarece sunt de lvl mai mare decat cel pe care il am,cum pot sa mai capat experienta si inafara de acele evenuri care apar cu inima pe harta.Dungeons ceva?sau numai de la un anumit level?
knavish
Gladium
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Apr 2012, 12:52
Nume caracter: Knavish

Re: charr thief

Mesajde Ronah » 02 Sep 2012, 08:09

No offence, dar a ti se spune ce sa alegi ia din farmecul descoperirii profesiei respective. Asta este problema noastra: majoritatea asteapta sa li se spuna ce si cum sa faca in loc sa actioneze pe cont propriu. Valabil pentru toti cei care posteaza astfel de mesaje. Si ca sa nu te superi pe comentariul meu ai aici doua link-uri http://en.gw2codex.com/build/ si http://www.gw2db.com/skills/calc/thief

Nu trebuie sa farmezi nimic. Trebuie sa te duci in toate zonele de start ale celor 5 rase si sa faci la toate "map completion = heart events, points of interest, vista points, waypoints". Vei avea suficient level daca faci asa pentru orice storyline. Aceeasi tactica si cu celelalte zone. Fa-le pe toate care ti se potrivesc ca nivel maxim indiferent unde se afla pe harta atat timp cat poti ajunge la ele.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: charr thief

Mesajde Valky » 02 Sep 2012, 15:00

Doar un reminder, pentru informatii despre acest subiect:
- profesiile se discuta aici viewforum.php?f=20
- rasele se discuta aici viewforum.php?f=19
- de asemenea, in sub-sectiunile dedicate pe care si le-a creat fiecare guild
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori