Craft tool

Aici puteţi găsi diverse utilitare sau aplicaţii recomandate pentru membrii înregistraţi.

Craft tool

Mesajde SanguiNorium » 01 Mai 2012, 03:46

Un nou tool de la francezi.

http://gw2.luna-atra.fr/craft_tool/

Enjoy!
What is the color of Night?
Avatar utilizator
SanguiNorium
Gladium
 
Mesaje: 48
Membru din: 28 Mar 2012, 21:48
Localitate: Bacau
Nume caracter: Sangui Norium

Re: Craft tool

Mesajde Googsy » 02 Mai 2012, 10:52

Este foarte util.

Din pacate nu stiu cati or sa se bage pe crafting atata timp cat nu este foarte bine pus la punct si este prea complex pentru ce ofera. Singurele care cred ca-si vor gasi rostul sunt consumabilele. Armele si armurile sunt slabe.

Merci!
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Craft tool

Mesajde Valky » 02 Mai 2012, 11:01

Nicely done, Sang, un instrument util, am sa-l folosesc pentru urmatorul BWE, in primul nu am facut in mod deliberat decat lvl 1 la crafting skill. Se adapteaza rapid vad, baietii de la Luna, probabil au si cativa softisti cu timp si chef de treaba.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Craft tool

Mesajde catgov » 02 Mai 2012, 19:20

Sistemul este bine pus la punct pentru ceea ce ofera, cu exceptia cookingului toate profesiile necesita acelasi numar de materiale pentru a identifica toate retetele. La tierul urmator, se schimba doar tierul de material necesar. (De exemplu pentru toate descoperirile de tier 1 tailoring ai nevoie de 576xJute Scrap, pentru tier 2 ai nevoie de 576xWool Scrap).
Am calculat doar pentru profesiile care ma intereseaza pe mine, respectiv Jeweler si Tailoring, insa ideea se repeta pentru restul profesiilor, difera doar numarul de materiale necesare la tier 1 (asta am observat in beta, ca in orice beta acest sistem poate sa fie schimbat).
(Nu o sa postez tot procedeul, daca cineva doreste sa vada calculele sa imi dea un PM) Astfel pentru toate descoperirile de tier 1 la Jeweler si Tailoring ai nevoie de:

Jeweler:

252x Copper Ore
6x Malachite
6x Pearl
6x Tiger's Eye
6x Amber
6x Garnet
6x Turquoise

Tailor:

576xJute Scrap
144xRawhide Leather Scrap
300xSpool of Jute Thread
12xBone Chip
12xTiny Venom Sac
12xVial of Weak Blood
12xTiny Claw
12xTiny Totem
12xTiny Scale
Prepare to experience your new obsession!
We will live and see...
Avatar utilizator
catgov
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2012, 03:36
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Potaissa Moranya


Înapoi la Utilitare / aplicaţii pentru comunitate

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori