IRC Server ?

Locul unde ne puteţi sugera idei sau reclama probleme în vederea îmbunătăţirii experienţei pe care v-o oferim

Re: IRC Server ?

Mesajde lanaiba » 15 Aug 2012, 20:04

Eu unu NU M`AM SUPARAT, tudy se pare ca s`a cam suparat, sper ca nu
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: IRC Server ?

Mesajde Shob » 15 Aug 2012, 20:26

lanaiba scrie:
Eu unu NU M`AM SUPARAT, tudy se pare ca s`a cam suparat, sper ca nu

Nimeni nu s-a supărat, doar că s-a mai discutat despre chestiile astea :)
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: IRC Server ?

Mesajde Tudy » 15 Aug 2012, 21:55

@lanaiba: Eu unul nu m-am supărat.

Iar recomandarea de a (re)citi regulamentul era una care se referea strict la câteva încălcări pe care le-ai avut în mesajele tale. Sunt curios dacă le găsești singur.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: IRC Server ?

Mesajde lanaiba » 15 Aug 2012, 22:04

Prescurtarile.
Eu am crezut ca m-ai trimis la reguli mai mult pentru punctul 2 de la Generalități. Un singur lucru mai am de zis, eu sincer cred ca acest site/forum care se vrea al tuturor romanilor nu ar trebui condus ca pe propria guilda

In fine nu mai conteaza, nu mai postez daca deranjez asa tare.

Pace all
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: IRC Server ?

Mesajde Tudy » 15 Aug 2012, 22:34

Legat de partea cu ”site/forum care se vrea a fi al tuturor românilor”: așa și este, atât timp cât se respectă regulamentul.

Iar dacă faci afirmații de genul ”nu ar trebui condus ca pe propria ghildă”, ar fi drăguț să și argumentezi afirmația sau să explici mai clar la ce te referi.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: IRC Server ?

Mesajde Postrof Blackwell » 23 Aug 2012, 02:26

lanaiba scrie:
Pai da dar guild chat e INGAME si daca eu sunt la munca si nu am calc calumea sa instalez jocul sau nu pot sa stau ingame dar vreau sa vad ce mai face si sa vorbesc cu comunitatea de pe forum ce fac ?

Intri pe teamspeak si folosesti chatul oferit de program sau poti folosi forumul pentru discutii off-topic. Plus ca exprimarea mi se pare de-a dreptul aberanta.. "Eu ce fac?" . Ce ai vrea mai exact sa ti se creeze propriul tau shoutbox si playerii care sunt ingame sa intre pe shoutbox sa stea de vorba cu tine?
lanaiba scrie:
Bun am inteles asta daca ai acces la joc si ai microfon. Dar daca nu ai ?
Eu de exemplu lucrez de la munca pe calc 5-6 ore dar nu am sistem calumea ca sa suporte jocul, nu am nici casti cu microfon si ar fii si aiurea ca eu dintr`o camera cu inca alti 12 baieti sa ma apuc sa vorbesc cu altii de pe net la microfon. Cateodata mai iau si pauze si pot sa arunc un ochi pe un forum

Si de ce ai vrea sa dai alt tab sa vezi ce zice X pe forum cand tu esti deja in joc ? Forumul este pentru discutii informative sau mai putin informative, tu esti deja in joc, ai timp sa te uiti pe forum si dupe ce te plictisesti de joaca si stai la chilaxing ca sa zic asa.

Pai si de ce ar vrea cineva sa dea alt - tab sa stea de vorba pe un shoutbox cu tine sau oricine altcineva? Iar dupa ce te plictisesti de joaca poti intra pe teamspeak si folosi ori voice chat ori text chat, whichever suits you best ;)
lanaiba scrie:
Nu inteleg, ce fel de moderare ai nevoie intr`un shoutbox ? Siteu de unde am dat link are de vreo 5-6 ani implementat shoutul si nu are nevoie de nici un fel de moderare, astia de aici or fii mai cu motz.

Cel mai simplu exemplu ar fi moderarea limbajului folosit de utilizatorii respectivului shoutbox. Printre altele..
lanaiba scrie:
Pe scurt, sa inteleg ca trebuie sa imi gasesc o guilda si sa ma duc tare sa nu mai am treaba cu forumul asta ?

Nu, neaparat.
lanaiba scrie:
Ma rog, cer scuze
No apology necessary.
lanaiba scrie:
Eu unu NU M`AM SUPARAT, tudy se pare ca s`a cam suparat, sper ca nu

Dupa cum se vede .. chiar NU AI nici un fel de problema cu absolut nimic :!:

Nu am nimic in mod special cu tine sau altcineva si nu incerc sa trollez sau insult(desi nu cred ca as fi departe de felul in care, intr-un mod pasiv, tratezi tu comunitatea). Atata tot ca nemultumirile si lipsa intelegerii fata de toate raspunsurile primite mi se par ca lasa de dorit in anumite(majoritatea) locuri.
Ca si incheiere raspunsurile date de admini au fost destul de clare, si cred ca au fost date tinand cont de nevoile comunitatii, timpul liber al staff-ului gw2.ro s.a. si nu in functie de ce isi doreste un singur individ, fara argumente mai valide decat "eu ce fac?". Have a nice day :roll:
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: IRC Server ?

Mesajde lanaiba » 23 Aug 2012, 16:14

Au Parazitii o melodie si unul dintre versuri se termina cam asa "......ca sa-ajungi un sef mai mic?"

Dupe cum vezi discutia a avut loc acum 7 zile, te`ai trezit tu acu sa faci pe cunoscatorul sa dai quote la ce am scris. I`am spus si lui tudy, am inteles nu se vrea ce am propus eu, asta e, mergem mai departe.
Eram nou pe forum si nu stiam ca treaba asta se mai propusese si lumea nu a fost de acord, sau ma rog stafful siteului nu a fost de acord cu asa ceva si eu doar rascoleam ......
Din punctul meu de vedere subiectul era inchis deja, nu era nevoie sa te bagi in zeama

Pace !
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: IRC Server ?

Mesajde Valky » 23 Aug 2012, 16:34

Propun inchiderea thread-ului.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: IRC Server ?

Mesajde Ztepam » 23 Aug 2012, 16:41

lanaiba scrie:
Au Parazitii o melodie si unul dintre versuri se termina cam asa "......ca sa-ajungi un sef mai mic?"

Dupe cum vezi discutia a avut loc acum 7 zile, te`ai trezit tu acu sa faci pe cunoscatorul sa dai quote la ce am scris. I`am spus si lui tudy, am inteles nu se vrea ce am propus eu, asta e, mergem mai departe.
Eram nou pe forum si nu stiam ca treaba asta se mai propusese si lumea nu a fost de acord, sau ma rog stafful siteului nu a fost de acord cu asa ceva si eu doar rascoleam ......
Din punctul meu de vedere subiectul era inchis deja, nu era nevoie sa te bagi in zeama

Pace !


Cu riscul de a-mi lua un warn... o spun direct: de cand ai deschis topicul asta(cam pe atunci ai si aparut pe forum) nu mi-a placut deloc atitudinea ta, pe oriunde esti prezent pe forum creezi o tensiune, nu-ti convine nimic si esti un fel de Gigi Contra la orice ti se spune
Nu mi-a placut cum le-ai vorbit unor membri ai comunitatii! Din moment ce ai deschis un threat automat se discuta pe el si automat vei primi diferite opinii, dar cu raspunsul acesta catre Postrof Blackwell eu consider ca ai pus capac.
Majoritatea stim ce ai insinuat in prima fraza chiar daca nu ai scris. Multi ti-au dat raspunsuri bune si complexe si la obiect, inclusiv Postrof Blackwell, iar tu nu stii sa apreciezi.
Las membrii echipei gw2.ro sa se ocupe mai departe!


lanaiba scrie:
NU EU AM DESCHIS THREADUL !!! mai verifica odata informatia pe care o ai

Cer scuze! De cand ai venit cu ideea pe acest thread. Si desi ti s-au dat multe raspunsuri ai continuat cu aceeasi atitudine! Dar cred ca s-a inteles ce-am vrut sa zic de la bun inceput
Ultima oară modificat de Ztepam pe 23 Aug 2012, 17:31, modificat de 3 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: IRC Server ?

Mesajde lanaiba » 23 Aug 2012, 17:27

NU EU AM DESCHIS THREADUL !!! mai verifica odata informatia pe care o ai
Cum am mai spus si pe data de 13 azi fiind 23, discutia poate sa nu mai continue !!! Nu este nevoie ca sa vina X si Y sa imi dea mie lectii de moralitate, ca ce considera el ca e bine e absolut si ce cred eu nu te stergi nici la fund. Am inteles propunerea mea era inepta, daca asta te multumeste. Am fost moderator pe un forum al unei aliante de romani cam 250 la numar candva si shoutboxul era apreciat acolo, am crezut ca o sa fie si aici de aceea am propus, asta e nu a fost, vai ce plang.
Eu nu am venit la nimeni dupe 10 zile sa dau lectii de moralitate, rog sa fiu lasat in pace. Si apropo ce alti membri am mai "jignit" ?

Daca era topicul meu rugam pe cineva sa`l inchida, dar NU este, nu am acest drept asa ca puteti continua. Chema-ti toata guilda sa posteze aici.
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: IRC Server ?

Mesajde stevecelrau » 23 Aug 2012, 17:46

lanaiba scrie:
Un singur lucru mai am de zis, eu sincer cred ca acest site/forum care se vrea al tuturor romanilor nu ar trebui condus ca pe propria guilda

lanaiba scrie:
Din punctul meu de vedere subiectul era inchis deja, nu era nevoie sa te bagi in zeama

lanaiba scrie:
Au Parazitii o melodie si unul dintre versuri se termina cam asa "......ca sa-ajungi un sef mai mic?"


Ai 27 de ani dar vad ca inca mai ai de crescut pana sa poti ajunge sa porti o discutie civilizata.

P.S. welcome to my ignore list, you are the first, congratulations :mrgreen:
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: IRC Server ?

Mesajde Loa » 23 Aug 2012, 18:04

O să închid thread-ul pentru că discuția se îndreaptă într-o direcție greșită. User-ul "lanaiba" primeste un mic warning.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: IRC Server ?

Mesajde Tudy » 23 Aug 2012, 18:05

@lanaiba: Îți recomand o lectură mai atentă a regulamentului forumului înainte de a mai posta ceva.

Revenind on-topic, decizia e luată și a fost deja comunicată: NU vom avea nici server IRC, nici shoutbox pe forum. Orice alte discuții pe această temă sunt inutile.

Thread închis.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Anterior

Înapoi la Sugestii şi reclamaţii

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori