Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde bwsmihai » 25 Apr 2012, 04:38

Pentru cei care inca sunt sceptici, si vor mai multe detalii inainte sa cumpere jocul, fac live-streaming al beta weekendul-ui.
Mai multe detalii aici: http://www.youtube.com/watch?v=jw56NVf0cN4

Ne vedem in weekend!
bwsmihai
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Apr 2012, 18:10

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde LorD_PSYCHO » 25 Apr 2012, 10:27

Poti sa-mi dai niste detalii ce setup folosesti pt streaming? Vreau sa incerc si eu sa vad cum merge.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde bwsmihai » 25 Apr 2012, 13:46

Folosesc XSplit (varianta free), streaming prin intermediul own3d.tv ( http://www.own3d.tv/live/294686 ).
quality 6 (1 -> 10)
rezolutie 720p (max la varianta free)
audio mono (max la varianta free)
Iti trebuie un calculator decent ...
Azi l-am testat cu Dota 2, dar inca nu imi place cum merge ... clipeste cateodata, in rest e ok.
Probabil voi mai face un test pe la ora 20 tot cu Dota 2 ... intra aici sa vezi : http://www.own3d.tv/live/294686
Sper ca pana poimaine sa-l fac sa mearga brici.
bwsmihai
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Apr 2012, 18:10

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde Frenn » 25 Apr 2012, 13:49

http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=309480 ai aici un tutorial de la frumosii nostrii baieti de la Team Liquid ...
Frenn
Gladium
 
Mesaje: 22
Membru din: 10 Apr 2012, 22:34

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde bwsmihai » 25 Apr 2012, 14:25

Configuratia mea e:
I3 540 (1156) OC la 3.9GHZ cu racire serioasa.
6Gb DDR3 1800Mhz (OC)
Radeon 3850 OC

Am putin lag cand joc Dota 2 si fac streaming.

Nici placa video nu mai e ce a fost :))
intentionez sa iau alta sa pot juca Guild Wars 2 la max :))
bwsmihai
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Apr 2012, 18:10

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde cokybv » 25 Apr 2012, 16:18

Intrebare: daca vreau sa pastrez videourile de pe own3d ca sa le pun dupaia si pe youtube, cum procedez ?
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde LorD_PSYCHO » 25 Apr 2012, 16:39

Am un FX 4100
8 Gb DDR 3 la 1033
HD 3850 ... care in curand se va transforma in 6850 sau 7770

sper sa fie destul, o sa incerc si eu tot in Dota 2
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde RandomGuy » 25 Apr 2012, 16:46

Un stream bun(calitate exceptionala si din partea de calitatea video si din partea comentariilor) se va face chiar aici pe guildwars2.ro unde toti din beta isi vor impartasi parerile si vor accepta intrebari/sugestii de pe chat. Esti binevenit si tu bwsmihai pe teamspeak cu noi sa iti imparti ideile dar nu cred ca este bine sa impartim comunitatea romaneasca in doua stream-uri.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde LorD_PSYCHO » 25 Apr 2012, 17:40

RandomGuy eu nu vreau sa fac streaming pt GW2 ... ma interesa ce configuratie/sistem foloseste ca vreau sa fac streaming pe Dota 2. N-am de gand sa iau viewerii de pe stream-ul "oficial", departe de mine un asemenea gand :)

Acum ca mi-ai dat ideea... poate o sa imi inregistrez meciurile de PVP ... adica fazele demne de postat :twisted:
Ultima oară modificat de LorD_PSYCHO pe 25 Apr 2012, 17:54, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
LorD_PSYCHO
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 153
Membru din: 03 Mar 2012, 14:19
Nume caracter: LorD PSYCHO

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde RandomGuy » 25 Apr 2012, 17:51

Nu aratam cu degetul spre nimeni, era doar o parere a mea :).Eu nu o sa fac stream(desi as vrea) dar o sa inregistrez skilurile de pe elementalist si pvp din WvW
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde bwsmihai » 26 Apr 2012, 10:36

Salutare.
Nu era anuntan streamul vostru cand eu am postat ...
Credeam ca nu va face nimeni, de aceea mam gandit sa fac eu live-stream.
Acum ca vad ca face totusi cineva live-streaming, probabil cu o calitate mai buna decat pot face eu.
Dar totusi voi face streaming la un meci, doua de PvP ... 1 ora pe zi.
In rest postez video-uri pe youtube :D, pem care sunteti invitati sa le vizualizati.
bwsmihai
Gladium
 
Mesaje: 5
Membru din: 11 Apr 2012, 18:10

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde Valky » 26 Apr 2012, 19:19

Stream-ul Legio Gemina a fost decis de acum o luna, dar s-a discutat pe TeamSpeak, n-ar strica sa intrati mai des pe acolo, pe canalul Legio Gemina :)
And @LorD_PSYCHO, cat timp nu incalci punctul 3 din regulament, sunt convins ca poti inregistra orice clip / foto / PvP monster kill :)
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde Markus Clouser » 27 Apr 2012, 00:24

Cu cât mai multe streamuri, cu atât mai bine. Așa putem vedea mai multe experiențe și mai multe idei de gameplay. Poate cineva joacă diferit.

Mie unul nu-mi pasă daca sunt doua, trei etc. Unul niciodată nu e bun. Oricât de HQ ar fi el.

Iar RandomGuy, nici monopol nu e tocmai ok.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde RandomGuy » 27 Apr 2012, 09:13

Nu cred ca idea economica de monopol functioneaza in gaming pe partea de stream. Gandestete ca este stream si nu sunt inregistrari video care le poti vedea cand vrei tu. Si tudy are experienta cu un stream (daca nu ma insel asta este job-ul lui, daca nu, este una dintre indatoririle lui principale) si pe stream-ul lui se aduna(sper) toata comunitatea de pe guildwars2.ro unde va fi un grup considerabil de mare (jucatori de pve/pvp care au jucat majoritatea mmo-urilor ) si astfel pot oferi un feedback bun,profesionist(cand ma refer la asta, ma refer la idea ca nu vor spune "ESTE EPIC!!!1" sau este "praf" vor veni cu argumente si contraargumente. Un exemplu usor ar fi, te duci la un concert Nine Inch Nails live sau te duci la un bar unde te uiti pe plasma la concert ?
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde B3aT » 27 Apr 2012, 10:41

Da s-a inteles ideea, toata comunitatea sa intre pe canalul vostru de pe TS si toata lumea sa urmareasca streamul vostru ...

Ar fi bine sa separati ce faceti pentru comunitate de ceea ce faceti pentru clanul vostru...parerea mea
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde Googsy » 27 Apr 2012, 10:48

B3aT scrie:
Da s-a inteles ideea, toata comunitatea sa intre pe canalul vostru de pe TS si toata lumea sa urmareasca streamul vostru ...

Ar fi bine sa separati ce faceti pentru comunitate de ceea ce faceti pentru clanul vostru...parerea mea


Personal consider ca, fiind beta, putem fi "toti o apa si un pamant"! De abia ne stim intre noi mai bine. Iar daca vedem cum merge si cu formarea guild-elor, si este setat, poate o punem si de un PvP de fun. :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Live-Streaming al Beta Weekendul-ui

Mesajde Tudy » 27 Apr 2012, 12:09

B3aT scrie:
Da s-a inteles ideea, toata comunitatea sa intre pe canalul vostru de pe TS si toata lumea sa urmareasca streamul vostru ...

Nu asta era ideea - nu e nimeni obligat să intre pe TS sau să urmărească live-stream-ul făcut de noi. Dacă vezi undeva pe forum/site menționată treaba asta, let me know.

B3aT scrie:
Ar fi bine sa separati ce faceti pentru comunitate de ceea ce faceti pentru clanul vostru...parerea mea

Nu văd un conflict între cele două (clan/comunitate) în ceea ce privește acest livestream pe care l-am anunțat. Consider că poate fi benefic pentru ambele, iar transparența pe care noi ca și ghildă o avem în acest caz particular mi s-ar părea mai degrabă binevenită decât condamnabilă.

Ca să încheiem discuția: în ceea ce privește comunitatea, fiecare e liber să facă ce vrea, noi nu obligăm pe nimeni la nimic. Vrei să faci streaming, fă streaming. Vrei să joci pe alt server decât cel ales de majoritatea celor de pe forum, joacă pe alt server. Vrei să te uiți la stream-ul nostru sau să stai cu noi pe TS, you're free to do it. Vrei să nu ai nimic de-a face cu această comunitate, ești liber să pleci.

That's pretty much the official position on this.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori