Diablo 3 Servers down 4ever?

Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Bogdan » 01 Iun 2012, 10:28

Eu de cateva zile cand vin de la munca nu reusesc sa ma loghez. Sincer urasc chestiile de genul asta si nu ma asteptam de la blizz la asa cva. Adica din 2 sapt de cand s-a lansat jocul vreo 4-5 zile nu am putut juca, considerand ca am fost la munca in timpul zilei si nu ma intereseaza daca serverele au fost on atunci.
Ce parere aveti? Sper ca GW2 nu v-a pati la fel considerand ca in primul BWE nu m-am putut loga seara de vineri, decat a doua zi dim pe la ora 9.
Avatar utilizator
Bogdan
Gladium
 
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2012, 16:41
Nume caracter: WarX

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Loa » 01 Iun 2012, 16:20

Întradevăr au ceva probleme. Fac foarte multe update-uri dar, serverele sunt down între orele 2AM/4AM. În timpul zilei a fost ok. Verifică-ți conexiunea de la internet. De asemenea ping-ul cu serverul/site-ul battlenet.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Cronos » 01 Iun 2012, 18:34

Au ei servere conectate la hamsteri :D
In ultima vreme totusi nu cred ca am mai dat de server down, doar crashuri/errors and stuff like that :)
Oricum, ce mi se pare penal e ca inainte prieam 3007 daca nu dadeam join la general chat, si acuma dupa ultimul patch, ma baga direct in general chat, asta ca sa nu uit eu si sa ma trezesc cu un crash in mijlocul jocului : ))
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde nebunelux » 26 Iun 2012, 16:06

Salut,

In asteptarea lui Guild Wars 2, ma gandeam la Diablo 3.
Cat de grave sunt problemele legate de stabilitatea serverelor?
Merita sa mi-l iau? N-as vrea sa dau banii si apoi sa ma trezesc ca nu ma pot logina sau iau D/C intruna.
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde daniels » 26 Iun 2012, 18:35

Eu n-am nimerit niciodata sa vreau sa joc si sa fie serverele down. Ce-i drept m-am si plictisit repede. L-am terminat odata pe normal (sau cum s-o fi chemand primul nivel de dificultate) cu inca 2 prieteni si de atunci nu l-am mai deschis.
daniels
Gladium
 
Mesaje: 22
Membru din: 03 Mai 2012, 11:22
Nume caracter: daniels

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Bogdan » 27 Iun 2012, 10:19

Nu prea mai sunt probleme! Deci daca in afara de servere iti place, da merita sa-l iei.
Avatar utilizator
Bogdan
Gladium
 
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2012, 16:41
Nume caracter: WarX

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Cronos » 28 Iun 2012, 13:52

Sincer sa fiu, as fi putin circumspect acuma cu recomandarea asta :) Jocul se merita sa il joci, adica teoretic ai ce face cam o luna asa, dar dupasta o sa te lovesti de toate deciziile lor idioate si o sa te cam oftici. Cel putin eu cand l-am luat am prins AH in care se mai putea misca ceva, dar acuma e jale.
Ca si story si sa iti cumperi acolo niste iteme cu care sa faci urmatoarele nivele de dificultate, nu e problema, dar totusi trebuie sa iti mentionez de pe acuma cateva lucruri
- e inflatie de gold. Toata lumea vinde, toata lumea farmeaza, iteme care candva nu depaseau 5 mil gold, acuma sunt la 50 mil gold, adica e ridicol, si trebuie sa fi naiv sa crezi ca asta e numai inflatia, sigur e si ceva gold selling la mijloc. Mai pe scurt, gasesti destul de ieftin iteme decente ptr lower levels (cu atentia ca sa nu arunci in mod voit mai multi bani pe un item pe care oricum il schimbi peste cateva levele) dar apoi ce ajungi in inferno, e farmfest si vanatoare de iteme pe AH. Un 1hand cu dps 950 (fara stats utile) ajunge 1 mil gold. Apoi cu cat esti mai gear dependent, cu atat esti mai big spender.
-esti obligat sa iti iei iteme de pe AH. Pur si simplu farmezi zone de inferno si iti pica iteme cu care in mod normal nici hell nu terminai, in conditiile astea e usor de inteles de unde inflatia de gold
-daca la inceput o sa ai nervii de otel sa iti duci caracterul la lvl 60 (adica sa repeti aceasi campanie pe mai multe trepte de dificultate, deci de 3 ori pana la inferno) apoi treaba deja devine repetitiva, si la inferno iti faci pur si simplu nervi cand vezi ca un grup de elites e mai puternic decat un boss.
-costurile ridicate pentru reparat (since 1.0.3 crap patch) E probabil cea mai cretina decizie, dar un mod ascuns malefica. Sa platesti 20k gold sa repari armura dupa ce ai murit de 3-4 ori, e o suma colosala. In primul rand pentru ca nu ajungi sa faci tu suma aia daca clar nu faci fata la nivelul respectiv, asa ca fie nu mori, fie repeti nivelul din urma pana ce ai bani sa te echipezi (tot din AH) pentru urmatoarea treapta. Unii zic ca asta e tehnica de a mai scapa de inflatia de gold, dar defapt e metoda prin care Blizz vrea sa ii faca pe disperati sa isi cumpere gold de pe Real Money AH.
-si ultimul punct slab: in momentul de fata, daca esti un simplu muritor de rand, nu vinzi nici o p**a pe AH. E atat de ridicola situatia acolo, incat iteme pe care mi le-as fi dorit eu ptr act 2, nu le vand nici macar la un amarat de 10k gold. Iteme care inainte costau 500k cel putin, pur si simplu vreau sa scap de ele din rucsac, si imi e mila sa vand la vendor un item asa bun pentru 1k gold...

Dar in rest, pana ce ajungi la end content, e destul de ok jocul, o sa te apuce apoi febra sa iti echipezi bine eroul, sa faci niste inferno, apoi o dai in nervi, mori de ciuda cand vezi cat de ridicol de OP sunt elites ( immune+walls+inferno flames+arcane orbs, eventual si ceva poison, in timp ce te uiti cum inca ai cd la leap, si esti blocat nepunticios acolo....apoi eventual ai rez pointul fix langa ei si mai mori odata, ca sa scoti 10k de repair)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Tazul » 30 Iun 2012, 13:03

Eu am trecut prin toate situatiile pe care le-a descris Cronos si dupa ce am ajuns in actul 2 pe inferno si am incercat sa farmez 3-4 ore,am sters jocul.
Imagine
Avatar utilizator
Tazul
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 22
Membru din: 08 Iun 2012, 17:27
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Tazul

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde nebunelux » 30 Iun 2012, 14:17

Sincer sa fiu eu vreau sa il joc in single player mode.
Diablo nu este un joc MMO si nici multiplayer...
Am jucat D2 pe battle.net si nu mi-a placut exact din motivele care le-ai exprimat tu.

Asadar nu prea vad de ce m-ar interesa RMAH sau AH.

Am jucat Diablo 2, ani de zile in single player.

Online-ul e doar o optiune nu e obligatoriu.

Mai mult decat atat de ce vreti voi sa fiti in stare sa terminati inferno la o luna de la lansare? Dupa aia ce mai faceti? Stergi jocul, nu? Dupa ce joci mai muuulte luni si te echipezi chiar si din drop tau personal sau joci cu niste prieteni s iti cresti sansele apoi mai incerci pe inferno.

Asta e parerea mea. Eu am de gand sa il joc mai mult de atat.
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde Cronos » 01 Iul 2012, 13:54

Nu cred ca intelegi nebunelux de ce ne varsam noi aici frustrarile :) Single player l-am jucat si il joc si eu (ma rog, single player online, ca tot te conectezi pe server) dar problema apare ulterior. Intr-o sapt max, termini jocul. Dupa ce termini act 1 si 2 o sa zici ca sigur jocul o sa dureze mai mult, dar apoi cand vezi cum brusc au taiat macaroana si act 3+4 sunt mai scurte decat act 1, incepi sa intelegi ca e un lucru grabit.
Eu unu nu ma grabesc sa termin Inferno, nu sunt genul asta de player, dar nici nu tu nu o sa stai la farm pana la GW3 ca sa prinzi iteme de inferno. Gandestete ca pana si in Hell dropul e infim, si atunci nustiu cum o sa te simti tu, sa farmezi Nightmare 1 luna, ca sa iei toate itemele necesare numai din dropul tau, apoi iara farm Hell vreo 3 luni ca sa ai iteme macar de act 1 Inferno, si apoi iar farm cateva luni act 1 Inferno ptr act II and so on.... Atata repetivitate e exagerata. Si cand sti ca poti scapa de 3 luni de farm cu un buget de max 500k, cred ca si tu o sa alegi varianta mai umana :) Si chiar daca sa zicem ca nu vrei sa grabesti lucrurile, gandestete ca de la lvl 53 te costa reparatul nu gluma, in farm banii adevarati vin din vandutul itemelor, cel putin daca reusesti sa le vinzi. Cand o sa scoti tu 10k gold dupa o ora de farm in hell, si o sa vezi ca dai 20k pe reparatii o sa-ti piara elanul :)

Sa iti dau un exemplu cu AH, de data asta mai pozitiv. Ieri ma uitam sa vad daca ar trebui sa imi schimb shoulders pe barb, nu am mai farmat ci am crescut un DH, asa ca mai aveam 500k gold. Intru pe AH, dau buyout maxim 500k limit, bag statsurile pe care le vreau, si hopa ce vad eu acolo, legendara Seven Sins cu statsurile maxime la 200k gold :| Sigur ala a uitat vreun 0 sau doi cand a bagat pretul, asa ca am dat repede buy. Legendara aia imi pica mie la pastele cailor daca stateam sa o astept, iar ca farm ar dura mult prea mult pana ce sa ajung eu la asa ceva asemanator. Si uite asa am scapat de farmfest pentru o perioada, ca sa nu ma mai chinui pentru un item.
Am vazut la act I si II fiecare colt de harta de mult prea multe ori ca sa tin minte ( depasesc lejer suta) asa ca intelege de ce e al naibii de boring sa repeti la nesfarsit acelasi dungeon random. O sa-ti doresti tu sa treci la actul urmator numai ca sa schimbi decorul :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Diablo 3 Servers down 4ever?

Mesajde stevecelrau » 02 Iul 2012, 17:56

Mda, acum probabil apreciati si mai mult ceea ce incearca sa aduca GW2 in gaming - FUN-ul :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada


Înapoi la Diablo 3

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator