ranger sau elemental pt pve?

Tot ce ține de PvE în Guild Wars 2.
Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului! [Dungeon], [Zona], [Event], [JP] (Jumping puzzle), [Build], [Ghid] (de farm, crafting, leveling, etc), [Story] (Personal story, side story).
Ex: Doresc să scriu despre Ascalonian Catacombs, prin urmare subiectul se va numi [Dungeon] Ascalonian Catacombs. Alte exemple: [Zonă] Cursed Shore, [Event] Claw of Jormag, [Build] Warrior Arah Build, etc

ranger sau elemental pt pve?

Mesajde ninjaki » 25 Aug 2012, 22:42

Salut, ce parere aveti ce sa aleg? luni voi intra in joc si inca nu stiu ce sa aleg si ce rasa? :) Vreau mobilitate si range.

Rangerul are minimum range ca in wow?
ninjaki
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 25 Aug 2012, 14:20

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde IFamous » 25 Aug 2012, 22:51

Inca nu stiu ca nu am jucat,dar din filmuletele ce le-am vazut cred ca ranger.asteapta opinia unui experimentat :twisted:
IFamous
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 22 Aug 2012, 21:51
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Mister Vlad

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde Ronah » 25 Aug 2012, 23:14

Elemenatlist, best of all
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde Vio » 27 Aug 2012, 09:14

Daca ai rabdare si nu te enervezi ca pet`ul iti moare foarte des (din 2-3 lovituri), atunci mergi pe ranger. Eu am lvl 45 si pot spune ca e super fun de jucat cu ranger. Dar chiar de nu era tot pe ranger sau warrior mergeam. Have Fun !
Imagine
Avatar utilizator
Vio
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2012, 14:10
Localitate: Suceava
Nume caracter: Vioo

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde Googsy » 27 Aug 2012, 11:01

ninjaki scrie:
Salut, ce parere aveti ce sa aleg? luni voi intra in joc si inca nu stiu ce sa aleg si ce rasa? :) Vreau mobilitate si range.

Rangerul are minimum range ca in wow?


Depinde... si asta de foarte multe...

Ca Ranger ai o versatilitate destul de mare atat in PvE cat si in PvP (multi merg pe Long bow si Great Sword). Are atat suport cate si damage si o armura decenta.

Ca elementalist este nevoie de o mai mare versatilitate in ceea ce priveste lupta. Daca in general cu celelalte clase ai doar 2 seturi de skill-uri cu care sa jonglezi la elementalist mai adaugi si cele 4 attunements (foc, apa, aer si pamant), fiecare cu pro si cons, iar la nivel max, capacitatea de a schimba le schimba cand trebuie poate decide soarta luptei.
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde stevecelrau » 27 Aug 2012, 11:06

@ninjaki: iti recomand sa incerci si Thief-ul. Ai mobilitate "fara numar", ai si range cu pistols/shortbow, si ca bonus ai si stealth :D
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde ninjaki » 27 Aug 2012, 21:35

ms tuturor ranger o sa fac la inceput vreau longbow din cate am inteles are cel mai mare range si cu cat distanta e mai mare are si dmg mai mare nu-mi fac elemental pt ca are mult prea multe skiluri, pot sa cumpar la lvl 1 longbow din oras? ca nu as vrea sa joc cu topoarele
ninjaki
Gladium
 
Mesaje: 2
Membru din: 25 Aug 2012, 14:20

Re: ranger sau elemental pt pve?

Mesajde Postrof Blackwell » 03 Sep 2012, 02:32

Ele sperie pe foarte multi din pricina acelor skill-uri numeroase. Chestia e ca odata invatat(maxim 20 ore de joc ca sa faci asta) astfel de probleme dispar. Plus gasesti o sumedenie de guide-uri si exemplu de builduri pt PvE/PvP. Eu recomand calduros sa joci oricare dintre cele 2 se asimileaza mai mult cu playstyle-ul tau, dar ca si principiu nu te lasa influentat cat de complicat e un caracter. In fine , toate clasele sunt foarte complicate pentru competitive gameplay.
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell


Înapoi la Zona PvE

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori