Aion - Free to Play

Re: Aion - Free to Play

Mesajde zgomot » 03 Iul 2012, 09:59

A iesit 3.0 pe serverele EU?
omniscient omnipotent omnipresent without judgement
Avatar utilizator
zgomot
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 02 Iun 2012, 21:03

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Tigros » 03 Iul 2012, 10:21

Inca nu. Pe la sfarsitul lui August se preconizeaza, momentan e in teste si in traduceri pentru Germana/Franceza.

Mai multe info gasesti pe forumul de la: www.aionfreetoplay.net.
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Yuma » 03 Iul 2012, 22:47

va rog.... e clar ca traducerea nu poate sa dureze atata... Adica echipa aia a reusit sa traduca Metin2 in atatea limbi si nu poate sa traduca Aion 3.0 intr-un an?!? Hai sa fim seriosi... nici macar haine sau aripi nu au scos inca -coughs- e clar ca :1) Publicatorul e varza sau,,, 2) E o strategie de marketing super ciudata
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Loa » 12 Iul 2012, 16:12

Aion a devenit noul Sims. Căsuțe, ponei și cred că poți ajunge să faci și bebei (pui de asmodieni, sună drăguț). Înainte parcă era mai decent.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Khasar » 13 Iul 2012, 09:12

S-a dus dracu rau de tot Aion-ul. Iar GameForge, cel putin din punctul meu de vedere, l-a distrus pe Europa.
Asa cum spunea si Loa, e mai ceva ca Sims. Faci casute, plutesti pe norisorul gri, mai alergi pe un velociraptor... totul a devenit o simpla si mare bataie de joc, in opinia mea. Am jucat ceva jocul asta, dar de la 2.5, pentru mine si-a pierdut farmecul.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Tigros » 13 Iul 2012, 11:11

Mai multe info despre Aion 3.0:
http://update.aionfreetoplay.com/3-0/

Exista deja 3.0 pe un PTS (test server) deci probabil va ajunge si pe serverele oficiale in curand (se zvoneste sfarsitul lui august).

Da, majoritatea modificarilor sunt cosmetice, dar ati fi surprinsi cati jucatori chiar se bucura de toate aiurelile de gen housing, mounts, etc.

Eu personal as fi preferat sa permita flight peste tot mai degraba decat sa introduca mounts. Numai ca din punctul asta de vedere jocul a fost iremediabil stricat de la inceput, de cand exista skill-uri ce functioneaza fie doar in aer, fie doar pe sol.
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Yuma » 24 Iul 2012, 21:51

Trebuie sa va contrazic aici. House System mi se pare genial!!! Ce nu-mi place si ce mi se pare inutil este "Mount System" (o fi el util in zonele cu no-flight dar hai sa fim seriosi...).
Ce ma enerveaza cel mai mult este ca Aion nu mai e nimic special. Eu inteleg ca voi preferati ceva mai "Hardcore" gen "Io Bata Mare Dau In Mobi Pana ma plictisesc si zbor cu aripi monstru pana cad in cap si spammez quests si raids si spamm spamm spamm till the end o_o"
Aion incearca sa acopere cat mai multe gusturi. Nu doar acele gusturi ce involva ditamai matahala de om cu ditamai armura aia total aiurea. Eu is foarte incantat de 3.0 si debia astept sa vad cum merge. Sincer ma asteptam la un update pt grafice dar asta e...
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Anterior

Înapoi la Aion

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori