Scurta prezentare a WvWvW

Moderator: Wicked

Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului!
Ex: Doresc să scriu despre un build, prin urmare subiectul se va numi [Build] WvW Riffle Warrior. Alte exemple: [Ghid] Plasarea de siege, etc

Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde EchoLife » 02 Aug 2012, 16:39

ArenaNet ne prezinta intr-un scurt video ce inseamna WvWvW : PvP la scara epica , batalii gigantice pe harti imense. Enjoy :)
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde dem0 » 03 Aug 2012, 21:30

LotD GW2 WvW Tutorial - Welcome to the War!

http://www.youtube.com/watch?v=Bg9dLdybZp0
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Avatar utilizator
dem0
Legionar
 
Mesaje: 173
Membru din: 24 Sep 2011, 19:14
Nume caracter: sQzz

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde lanaiba » 24 Aug 2012, 15:46

Exista vreo modalitate sa vezi cu ce servar te lupti ? O sa existe situatii in care servarul X cu 4000 jucatori este "asmutit" impotriva servarului Y care are doar 400 ? Exista vreo logica sau totul este random ?
Stiu ca este o limita de 500 pentru fiecare echipa/servar, dar din 4000 jucatori poti sa gasesti 500 care sa joace WvW, dar in 400 nu cred ca gasesti 200
Ultima oară modificat de lanaiba pe 24 Aug 2012, 15:49, modificat 1 dată în total.
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde Khasar » 24 Aug 2012, 15:47

Da, se vad cele 3 servere care lupta, iar fiecaruia dintre cele 3 servere ii este atribuita o culoare (rosu/albastru/verde). Mi se pare ca tasta "B" iti arata situatie in WvWvW, precum si punctajul fiecarui server in parte.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde Cooz » 24 Aug 2012, 15:47

lanaiba scrie:
Exista vreo modalitate sa vezi cu ce servar te lupti ? O sa existe situatii in care servarul X cu 4000 jucatori este "asmutit" impotriva servarului Y care are doar 400 ? Exista vreo logica sau totul este random ?


In joc, apesi B cand esti oriunde in lume, mai putin intrat intr-un joc de SPvP. Iti apare un ecran cu cele 3 Lumi, si numele fiecareia alaturi de culoare respectiva. In ultimele Beta/ST am picat cu Vabbi si Aurora Glade, probabil si la lansare va fii la fel.
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde lanaiba » 24 Aug 2012, 15:51

Si servarele astea se vor schimba dupe ce se termina batalia ? Am inteles ca dureaza 2 saptamani
Sau o sa te lupti dupe doua saptamani tot cu Vabbi si Aurora Glade ?
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde Cooz » 24 Aug 2012, 15:55

lanaiba scrie:
Si servarele astea se vor schimba dupe ce se termina batalia ? Am inteles ca dureaza 2 saptamani
Sau o sa te lupti dupe doua saptamani tot cu Vabbi si Aurora Glade ?


Nu stiu sigur, dar cred ca prima data le pun in functie de populatie (Vb, AG si SR erau cu Low, celelalte aveau Medium+), apoi in functie de victorii...invingatori cu invingatori, loseri cu loseri :D
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde Ztepam » 24 Aug 2012, 15:57

Se schimba dupa fiecare batalie! Dupa fiecare 2 saptamani vei primi ca adversari servere care sunt ca numar si au facut ca puncte aproximativ egale cu serverul tau pentru balance.

Este posibil ca la inceput dupa lansare sa nu tina 2 saptamani batalia, caci numarul de pe servere va oscila constant, dar cu timpul se implementeaza timpul de lupta oficial
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde Wicked » 24 Aug 2012, 15:57

In primele 2 saptamani dupa launch bataliile vor dura 1 zi, apoi dupa ce se stabilizeaza populatia vor da drumul la 2 weeks battle.
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Scurta prezentare a WvWvW

Mesajde lanaiba » 24 Aug 2012, 16:11

Multumesc frumos all
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti


Înapoi la WvW

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori