[Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Căutați o ghildă sau vreți să vă creați una? Aici găsiți mai multe informații despre ghildele din GW2.

[Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 15 Aug 2012, 16:48

Guild STRICT international Shadowed by Darkness recruteaza. Cei ce au experienta anterioara in guild-uri internationale isi pot gasii linistea la noi. Restul informatiilor care cu adevarat va intereseaza le gasiti aici :

http://shadowedbydarkness.enjin.com/pag ... ecruitment
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde SanguiNorium » 15 Aug 2012, 17:02

Imi place ca aveti logo-ul lui Shadow the Hedgehog, eroul copilariei mele :D.
What is the color of Night?
Avatar utilizator
SanguiNorium
Gladium
 
Mesaje: 48
Membru din: 28 Mar 2012, 21:48
Localitate: Bacau
Nume caracter: Sangui Norium

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 15 Aug 2012, 17:24

Ma bucur ca ai gasit ceva care sa iti capteze atentia si sper sa gasesti mai multe lucruri interesante la noi. Va asteptam pe toti cu bratele deschise.
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 16 Aug 2012, 18:57

Am actualizat website-ul. Va astept.
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 14 Sep 2012, 22:44

Am schimbat domain-ul website-ului, acesta acuma fiind http://shadowedbydarkness.eu
Va asteptam cu entuziasm.
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 24 Sep 2012, 12:44

Am atins pragul de 100 de membrii. Reamintesc ca acest guild este unul internationl, si nu romanesc. Insa avem circa 10 membrii romani cu care ne putem cu usurinta desfasura activitatile "populare" :D
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde tmguerrilla » 27 Sep 2012, 20:37

cine este defapt domnul Leviath si ce face el defapt pe site lui are a fost restilizat dupa unele sfaturi cerute in privat de la alt user si ce face el dupa acea cu acel user care v-a spun doar cateva cuvinte despre el

1.Cetatean Ungur
2 are 31 de ani
3. are cunostinte foarte pune in staful GW2 oficial
4. face parte dintr-o comunitate foarte puternica si respectat in LUME Boon Control cautati si o sa vedeti

5.U n user si membru calculat stie exact ce vrea si ce ii ofera o comunitate atunci cand se alatura acesteia

6 Este un juctor hardcore pe toate platformele de gaming PC/PS3/XBOX

7. aici aveti ultimul sau post pe site acest ultimul mesaj i-a pus capac aroganta si nesimtirea unora nu are margini

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Trageti singuri concluziile acestui mesaj si ce inseamna sa fi arogant si nemsitit cu cine nu trebuie sper ca nu am deranjat pe nimeni dar am vrut sa v-a arat cine este defapt

PS: Am primit si eu ban pe site lui deoarece mi-am permis sa ii dau peste nas cu ce a facut si eu detin o comuntate multigaming dar nu am facut niciodata asa ceva cu nimeni pentru ca trebuie sa iti respecti useri si membri pe care ii doresti in comunitate ,normal daca sunt alti care fac tot felul de prostii este evident ca nu se tolereaza niciunde asa ceva dar ca si acest Domn nu este nimeni
mai urmeaza un screen cu email privat care la trimis acestui user unde cersea pursi simplu sfaturi ca el este || in domeniul acesta ce a urmat dupa acea Dumnezeu cu mila
tmguerrilla
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 27 Sep 2012, 20:24

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 28 Sep 2012, 03:03

"Domnul Leviathan" ? Formal mai esti avand in vedere halul in care iti vorbesti limba natala. Fii si tu mai cu bun simt si veziti in primul rand de ograda ta, dupaia comenteaza ce are celalalt dincolo de gard. Bine ca ai postat imaginea postului si putinul din spusele mele acelui user care nu era membru al guildei mele dar va sa zica vroia sa devina si el, avand deja un guild super puternic. Intentiile lui au fost de pura desbinare si recrutare a membrilor pentru a-si imputernicii propria guilda.
"3. are cunostinte foarte pune in staful GW2 oficial" Poftim ? Scuze, imi este greu sa iti inteleg limba dar presupun ca spui ca are cunostiinte bine puse in staff-ul GW2 2? Stii ce este acela un staff ? Aparent nu, iar daca tot crezi in cuvintele tele, de ce ar vrea un membru al staff-ului din GW2 sau ma rog, o persoana cu "inalte" cunostiinte despre GW2 sau gaming, in umila noastra guilda ? Tu nici macar nu stii ce este Guild Wars 2.
Userul Omnimusha nu a dorit din start sa ni se alature, sfaturile lui fiind pur estetice legate de website si venind doar din propriile preferinte (sau poate ma insel, si intradevar dorea sa ne ajute pe noi), nu sa alaturat niciodata nici macar serverului pe care jucam sau in special in guild. Ceea ce am facut in urma postului lui cand si-a dezvaluit guilda si uite ce poate acea guilda sa faca pe websiteul nostru, I l-am dat jos si i-am spus in privat ca nu are voie, DUPA CUM SE VEDE in screenshot-ul facut de tine, sa faca reclama ce poate duce la dezbinarea guild-ului sau plecarea membrilor. Incearca si tu sa citesti cat de copilaresc a fost reactia lui la acel warn care I sa dat incepand sa insulte si nu in private, ci "in plina strada". Motivul dat de el este egal cu 0 avand in vedere ca astfel de video-uri daca suntem intradevar interesati, este domnul google si youtube gata sa ne serveasca, nu trebuie sa ne arunce cineva la nas. Incercand sa ofere o imagine proasta atat a mea cat si a guildului prin a spune ca schimbarile facute de mine sunt "awesome" si nu imi apartin este absolut cretin atata timp cat in acel change log facut nu semnalez nicaieri vreo schimbare propusa de el, schimbarile propuse de el fiind total legat de aspectul websiteului cum ar trebuii sa fie de culoare alba, cu un font nush cum si butoanele alineate nush cum.

Data viitoare cand incerci sa pari mare "romanash barosan" cum va place voua sa va numiti, faceti-va temele intai. Invata limba corecta macar sa o scrii intr-un mod mai adecvat, fii baiat cuminte si veziti de treburile tele si nu mai arata ca poti sa arunci cu informatii in stanga si in dreapta care, sperand in mintea ta, ca vei obtine tu o imagine buna despre ceea ce faci (sa stai sa pandesti orice miscare a altora, sa profiti cand cineva calca stramb, sa vorbesti lucruri pe la spatele celor care ii vrei aproape, sa oferi informatii desarte ce nu duc nicaieri decat sa patezi reputatiile intre comunitati)

Ai vrut fuziune cu noi si tu vorbesti de respect ? Vroiai sa colaborezi cu noi si incerci sa iei apararea cuiva care nici macar nu stii ce vorbeste, cine este si ce vrea defapt ? Dai vrabia din mana pe cioara de pe gard ? Tu nu te vezi ca te contrazici singur, sau oferi respect selectiv ? Sau oferi respect doar in anumite conditii si ocazii ?

Sper ca esti multumit de tine si de harababura pe care ai creat-o si ai dus-o si pe forum-urile externe. Noi insa ne vom continua activitatea, ca si pana acum, fiindca nu ai si nu ai avut vreodata nici-o influenta asupra noastra, doar un alt thread de drama queen.
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde tmguerrilla » 28 Sep 2012, 10:55

OK ai uitat poate ca la inceput website+forum tau erau absolut jalnice,ai uitat sfaturile noastre ,ai uitat ca cineva a vrut sa iti intinda o mana si sa facem ceva constructiv

2 la mana Onimusha are cunostinte prin STAFFULL GW2 Oficial nu am spus ca el face parte din acel staff

3 la un guild abia inceput cum crezi tu a venit si a vrut sa dezbine te uti ce scrii inainte sau doar asa arunci cuvintele sa fie doar

Asa pentru cultura ta generala BoonControl este o comuntiate in care nu oricine poate intra doar cu un simplu register asa ca mai dai cu sapa pe net si intereseaza-te eu stiu ca romanul cand nu mai are replica face pe Pruteanu ( vezi ca nu ai pus virgula dupa 3 cuvinte si un sunet=))) )

4 la mana Onimusha avea de gand sa vina cu o trupa dstul de mare in guild tau a vrut sa vada activitatea si ce aveti de oferit probabil ai uitat ca forum a fost mort 3 sapt pana sa posteze el si sa indemne useri la comunicare socializare

5 Ai uitat ca i-ai cerut sfaturi in privat pentru ca tu esti praf in acest domeniu si te dai rotund ca le sti pe toate si el ca un membru al website-lui tau a vrut sa te ajute cu cateva informati pacat ca nu am faut un screen sa vada lumea cum arata cica site ca mie si rusine de tine sincer nu incerca sa arunci cu noroi in cine nu cunosti cand o sa fi tu in stare sa discuti cu sponsori puternici ca T-Mobile si sa iti faci totul pe banii tai mai stam de vb ai uitat probabil ca website l-ai platit cu 3 Euro ca de na de unde 10 l-ai luat si tu la reducere , apropo cand expira premium adio domeniu.eu

Daca esti asa un nume mare era frumos macar sa nu copiezi pe alti shadowbydarknes are confuzie in foarte multe denumiri fi original si dupaia sari cu capul la alti



Imagine

Uploaded with ImageShack.us

noi niciodata nu am facut astfel de gesturi sa recem stafturi sau sugesti in private si dupaia sa ne dam noi smecheri ia uite ce am facut ce am modificat cand tu esti praf || de acesta lume sincer nu te credeam asa de "tigan" pentru ca asta esti scuze ca iti spun dar si unguru ti-a specificat nu vei ajunge nimic in gaming probabil dupa 50-60 de ani atunci da
tmguerrilla
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 27 Sep 2012, 20:24

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Shob » 28 Sep 2012, 12:13

@tmguerrilla, te rog frumos să acorzi o lectură serioasă la regulamentul forumului.
Un mic extras:
Citat:
1. a) Acest regulament se aplică atât site-ului GuildWars2.ro cât şi forumului asociat acestui site. Regulamentul trebuie respectat de toţi membrii site-ului GuildWars2.ro (indiferent de rang, vechime, etc.). Nici un membru nu poate invoca drept scuză pentru încălcarea regulamentului faptul că nu ştia de existenţa lui.

1. b) Toţi membrii înregistraţi trebuie să înţeleagă faptul că utilizarea de către ei a forumului nu este un drept, ci un privilegiu acordat de către GuildWars2.ro, administratorii forumului rezervându-şi astfel dreptul de a-şi selecta userii. Orice încălcare a prezentului regulament permite moderatorilor sau administratorilor GuildWars2.ro să dea avertismente şi în cele din urmă să restricţioneze (la libera lor discreţie) accesul la site membrilor în cauză, pe perioadă nedeterminată.

2. b) atacul la persoană, jignirea sub orice formă a membrilor GuildWars2.ro, folosirea de cuvinte obscene, ameninţătoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior şi nu a persoanelor care le-au postat.


Pentru chestia asta, tmpguerrilla ai un MARE warn, încă o chestie de genul și te poți aștepta la un ban.
Also, dacă vrei să porți o conversație cu cineva, folosește mesageria privată. Nu vii și deturnezi un întreg thread cu nu știu ce problemă pentru că așa îți vine ție.

Și ca o notă generală, NU vă aruncați gunoaiele pe acest forum, keep it simple and keep it clean, nu intrăm aici ca să citim trashtalkul altora. Și fără drame.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde shaggy140 » 28 Sep 2012, 17:12

OFF: "Formal mai esti avand in vedere halul in care iti vorbesti limba natala." (by Leviathan). Dar tu? Ma abtin de la alte comentarii ulterioare.
Scuze de off-topic dar...
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: [Guild] Shadowed by Darkness - Recruiting

Mesajde Leviathan » 16 Oct 2012, 20:13

Dedicatie speciala pentru toti romanii cu un dans din partea noastra, cei din Shadowed by Darkness, pe melodia "Inna - Tu si eu"
http://www.youtube.com/watch?v=oqKhedV-DBM&feature=plcp
Leviathan
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 15 Aug 2012, 16:43
Nume caracter: Leviathan Unleashed


Înapoi la Discuții generale despre ghilde

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori