Rezervare nume...

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Rezervare nume...

Mesajde Ronah » 28 Aug 2012, 20:31

Un nume dintr-un cuvant, oricat de intresant sau nostim ar fi nu are aceeasi putere semnificativa ca un nume format din mai mute cuvinte. Numele de personaje formate doar dintr-un cuvant pot reprezenta cel mult o porecla nu un nume adevarat. Va dau exemplu cu numele unui perosnaj de-al meu Ronah Haght Akan creaza un feeling mai puternic decat un simplu Ronah, nu?
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Rezervare nume...

Mesajde Valky » 29 Aug 2012, 10:23

Ai dreptate, Ronah, un nume complet confera o personalitate mai complexa si mai interesanta. In acelasi timp insa, single-names au 3 avantaje: usureaza administrarea jucatorilor in guild, nivelul de relationare intre jucatori si asigura o conturare ceva mai rapida a recunoasterii unui jucator in guild si pe server, pentru singurul motiv ca este mult mai usor la nivel cognitiv sa-ti amintesti de "Sparks" decat de "Brian Saunders Timothy Jr." In rest, este doar chestie de gusturi. Si da, numele complexe conteaza, psihologic, pentru cei cu inclinatii de role-playing in mmo-uri, contribuie in buna masura la conturarea personalitatii caracterului dupa modelul dorit de jucator. Personal, mi-as fi dorit sa pot utiliza doar Valky in joc, insa faptul ca altcineva l-a rezervat deja nu ma va determina sa joc un caracter denumit "Valky the third of the Twilight Citadel, Grand Marshall of the Six Realms Alliance and Hand of the Mighty King", nu de alta dar s-ar putea sa am probleme in a ma prezenta noilor veniti pe TeamSpeak. :D
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Rezervare nume...

Mesajde Sparks » 29 Aug 2012, 10:34

funny you should mention "Sparks", la 5 minute dupa ce erau serverele online a fost luat :(, damn them.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori