Lvl 80

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: Lvl 80

Mesajde Loa » 29 Aug 2012, 15:02

Eu azi de dimineață l-am luat la niște întrebări mai serioase pe Asky, l-am întrebat dacă se alimentează/hidratează corect pentru că dacă i se întâmplă ceva ne afectează imaginea ghildei. OK, glumesc..dar trebuie să mănânci corect și să ai grijă să-i oferi corpului nutriente. Sper că ai băut apă, nu doar energizante și hrănit ok.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Lvl 80

Mesajde stevecelrau » 29 Aug 2012, 15:03

B3aT scrie:
Mie imi plac sabiile din imagine felicitari pt tot :D


Fiery Dragon Sword, abreviat FDS, sunt un fel de simbol in GW1, toti vroiam sa avem o sabie ca a lui Rurik :mrgreen:

Citat:
The skin of this sword can be seen early in the Prophecies campaign, being used by Prince Rurik (Sohothin) and his father, King Adelbern (Magdaer)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lvl 80

Mesajde Life Snatcher » 30 Aug 2012, 09:02

Cei care vor sa faca un pic de rush la lvl am un mic pont pe care l-am aflat si eu aseara. Se pare ca "reteta" are foarte mult succes si nu implica o prezenta in joc de 23 de ore din 24. Cautati zone cu mobi care au 3-5 lvle peste lvl-ul vostru normal, o sa aveti surpriza unui bonus xp de fiecare data cand omorati un mob sau terminati un quest. De ex la un mob normal obtineti 50 xp, bonusul variaza de la 50 pana la 300 sau chiar mai mult, nu stiu exact cum se calculeaza. O alta supriza pe care am avut-o a fost atunci cand am facut o inimioara, m-am trezit cu peste 15% xp din lvl in momentul cand am terminat :) 500xp dintr-o zona de 1-15 fata de 2000 de la o zona de 30-35, mi se pare o diferenta foarte mare, tinand cont de faptul ca am abia lvl 28.
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Lvl 80

Mesajde Pasarea » 31 Aug 2012, 10:11

EchoLife scrie:
Se pare ca avem si primul lvl 80in GW2. Un francez Surfeuse membru al ghildei War Legend a facut lvl maxim doar prin crafting utilizand materiale donate de cei din ghilda sa . Wow :) Pe cand un lvl 80 "autentic"?http://massively.joystiq.com/2012/08/27/guild-wars-2-crafter-reaches-level-80-first/


Nu-l ajuta cu nimic ca e lvl 80, adica chiar trebuie sa joace jocul pentru gear, karma, skill points, gold... nu poate sa faca faceroll in zonele mici ca-l coboara la lvl mic, poate o sa-i fie mai usor ca are unlock la toata bara :)... oricum e de laudat metoda asta de lvling si toata ghilda lor. Bravo!

FELICITARI Asky! cred ca atm esti singurul roman care e lvl max :) (don't bash me, nu stiu exact)... Ce n-as da sa mai traiesc odata vremurile cand stateam 3-4 zile ca un "animal" pe un expansion/joc nou sa-l termin, apoi dormeam nitel si abia atunci "incepeam jocul" sa-l descopar si sa-l joc cu adevarat... zile frumoase :).

Stau ziua la servici si fac stategii de lvling, ajung seara la 6 fac 3-4 lvls iar la 11-12 cad cu capu` pe masa :D
Avatar utilizator
Pasarea
Gladium
 
Mesaje: 15
Membru din: 28 Aug 2012, 10:25
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Pasarea

Re: Lvl 80

Mesajde Khasar » 31 Aug 2012, 10:13

Era si Tororoki azi daca nu-l banau :)
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 31 Aug 2012, 11:43

Legionnaires scrie:
Era si Tororoki azi daca nu-l banau :)


the ban hammer strikes again huh?
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lvl 80

Mesajde Khasar » 31 Aug 2012, 11:53

Long live the golden ban hammer.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Lvl 80

Mesajde Blame » 01 Oct 2012, 11:43

Salutare ! am si eu o intrebare pe serverul Ring of Fire joaca cineva eu cand a trebuit sa aleg numai acolo am putu intra restul serverelor erau full :(
Avatar utilizator
Blame
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Sep 2012, 13:18
Localitate: Rm Valcea
Nume caracter: Crzy

Re: Lvl 80

Mesajde stevecelrau » 01 Oct 2012, 11:55

Blame scrie:
...pe serverul Ring of Fire joaca cineva...


viewtopic.php?f=22&t=333

Baietii din [EM] joaca pe Ring of Fire, in link-ul de deasupra gasesti toate informatiile de care ai nevoie pentru a da join la guilda respectiva.
Bafta! :)
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lvl 80

Mesajde Valky » 01 Oct 2012, 12:00

Poti incerca in continuare sa intri si pe Seafarer's Rest, chiar daca ti-l arata full, incearca in mod repetat si vei reusi sa intri / sa te muti.
Cheers
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lvl 80

Mesajde Blame » 01 Oct 2012, 12:04

Multumesc frumos ,cum pot sa realeg serverul ?de la servici nu pot accesa orice forum si nici guru sa gasesc vreo indicatie ,trebuie sa sterg caracterele de le-am creat sau cum ?m-as bucura sa fiu pe serveru unde e comunitatea noastra
Avatar utilizator
Blame
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Sep 2012, 13:18
Localitate: Rm Valcea
Nume caracter: Crzy

Re: Lvl 80

Mesajde stevecelrau » 01 Oct 2012, 12:30

Ai optiunea sa alegi serverul pe care joci din Character Creation Screen, in stanga jos ai optiunea de a alege care este "home" server-ul tau. Momentan transferul este gratis, mai tarziu va costa gems.

[XIII], [BOOM] si [SOR] suntem pe Seafarer's Rest.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lvl 80

Mesajde Flo13 » 01 Oct 2012, 14:58

Şi câţiva prin [M.A.S.H.].
Avatar utilizator
Flo13
Gladium
 
Mesaje: 32
Membru din: 22 Mar 2012, 11:35
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Mama Zmeilor

Re: Lvl 80

Mesajde stevecelrau » 11 Oct 2012, 17:05

Mda, se pare ca discutia din ultimele posturi a deviat grav de la subiect, asa ca hai sa revenim: aseara tocmai am ajuns level 80 si cu guardianul, asa ca am inceput sa cresc Thief-ul :)

Jucand casual din lipsa de timp nu prea am bani sa imi iau toale aka echipament bun, trebuie sa ma apuc serios de farmat ca in curand o sa ajung si cu ranger-ul level maxim :mrgreen:

Recomandarile mele de crescut in level relativ repede: Daily Quests, Map Completion si Crafting. Am inteles ca si din Personal Story se ia experienta buna dar din pacate pentru mine la servici am lag si low FPS si prefer sa savurez Personal Story acasa, cu dialoguri, etc. De asemenea prefer sa cresc in level ca sa am acces la cat mai multe "secvente" de story pentru ca daca le fac pe sarite uit unde am ramas :D
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 20 Oct 2012, 10:38

Cati dintre voi ati ajuns la lvl 80?Sunt curios cat de mult ati progresat.Eu nu am mai reusit sa joc de mai mult de o luna si guardinu meu a ramas la lvl 20 :).
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lvl 80

Mesajde Valky » 20 Oct 2012, 17:18

Cred ca toti sunt level 80 de cateva saptamani bune. Unii isi cresc al 3 lea caracter de 80 deja, pentru achievements si crafting.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 20 Oct 2012, 17:30

ohh..ce fain.Ce ma enerveaza ca nu ma pot bucura de joc cum trebuie :(
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: Lvl 80

Mesajde Floppy » 21 Oct 2012, 13:55

Nazby nu iti fa probleme pentru ca nu ai ajuns inca la lv 80, cred ca mai important e sa joci cum vrei, poti sa intrii in WvWvW de la lv 1, deasemenea si in SPvP.
Eu cred ca se poate face levling destul de usor in comparatie cu alte mmorpg-uri, nu e nevoie de grinding la nesfarsit ca sa faci un nivel.

In momentul de fata am 3 caractere de level 80, mesmer, thief si warrior, inca sunt indecis care va fi urmarorul, gardian sau ranger.
Imagine Never mistake motion for action.
Avatar utilizator
Floppy
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 27 Apr 2012, 13:26
Localitate: Bilbao
Nume caracter: Flopy

Re: Lvl 80

Mesajde nazby21 » 21 Oct 2012, 14:08

Da stiu..nu asta e problema.Eu nu pot juca decat o data la 1-2 luni :( pentru ca nu prea stau pe acasa.Abia joia asta care vine ajung acasa si stau pana duminica dimineata si apoi iar plec si vin abia de craciun inapoi acasa.Asta ar insemna 4-5 lvl in 2 luni :).Cat despre WvWvW si sPvP..eh..eu am luat jocul mai mult pentru PvE si nu pentru PvP.
Imagine
Avatar utilizator
nazby21
Gladium
 
Mesaje: 79
Membru din: 25 Iul 2012, 21:47
Localitate: Piatra Neamt
Nume caracter: Rotasiv / Slade Hellscream
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Anterior

Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori