TeamSpeak

Vrei să faci parte dintr-o ghildă românească? Aici găsești informații despre procesul de recrutare al ghildelor din comunitatea noastră.

TeamSpeak

Mesajde nebunelux » 07 Sep 2012, 11:56

Salutare,

As vrea sa ma alatur unei guilde din aceasta comunitate dar exita un mare implediment.
Absolut toate guildele impun ca regula folosirea TeamSpeak in timpul jocului pe langa celelalte reguli.
Exact din acest motiv nu am participat la interviul pt Legio Gemina si am fost exclus din roster dupa lansarea jocului. Asta e.

In primul rand eu nu am aceasta posiblitate, timpul meu de joc e foarte restrans (cam 2-3 ore pe zi). Am o familie si nu pot sa pe TS sa vorbesc noaptea...
In al doilea rand nici nu vad utilitatea pentru cei care nu fac sPvP sau WvWvW non-stop.

Imi place sa ma bucur de joc intr-un ritm lent facand PvE pana la lvl 80 si apoi eventual incerc si PvP.

As dori sa imi confirme cineva daca am inteles eu corect care e situatia, si daca asa e, cu parere de rau nu ma voi putea alatura nici uneia dintre ghilde si va trebui sa ma reorientez.
Imagine
Avatar utilizator
nebunelux
Gladium
 
Mesaje: 24
Membru din: 26 Iun 2012, 13:51
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Ragnarr

Re: TeamSpeak

Mesajde Loa » 07 Sep 2012, 18:37

Bună ziua,

Înțeleg că nu ai posibilitatea să ne onorezi cu prezența pe TeamSpeak dar, măcar pe forum dacă erai activ și citeai posturile importante (nu trebuie urmărit tot forumul cap-coadă) puteai să observi că s-a specificat despre problema cu roster-ul. Treaba stă în felul următor :arrow: cei care apar în rouster ca și recrut sunt persoanele ce-au venit la interviu și au fost băgați în perioada de probă, nicidecum excluși din ghildă. Prin urmare, tu încă mai activezi în ghildă dar nu te-ai prezentat la interviu. Noi te așteptăm la interviu programându-te la ce oră crezi tu că îți este cel mai bine. Acoperim cam toate orele, de la 9 dimineața până a doua zi. Tot odata poți sta noaptea pe TS fără să vorbești. Noi nu cerem prezența obligatorie pe TS doar ca să porți o discuție la ora 4 dimineața, ci dorim să vă integrați, să jucați împreună și doar ascultându-i pe cei din party le faci jocul mult mai ușor în loc să-ți tasteze pe un chat.
Totuși este un MMO și prin definiția lui se înțelege de la sine că este un joc online unde îți petreci timpul alături de câți mai mulți oameni/prieteni. E fun și ăsta e scopul nostru.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: TeamSpeak

Mesajde B3aT » 07 Sep 2012, 23:49

nebunelux scrie:
Salutare,

As vrea sa ma alatur unei guilde din aceasta comunitate dar exita un mare implediment.
Absolut toate guildele impun ca regula folosirea TeamSpeak in timpul jocului pe langa celelalte reguli.
Exact din acest motiv nu am participat la interviul pt Legio Gemina si am fost exclus din roster dupa lansarea jocului. Asta e.

In primul rand eu nu am aceasta posiblitate, timpul meu de joc e foarte restrans (cam 2-3 ore pe zi). Am o familie si nu pot sa pe TS sa vorbesc noaptea...
In al doilea rand nici nu vad utilitatea pentru cei care nu fac sPvP sau WvWvW non-stop.

Imi place sa ma bucur de joc intr-un ritm lent facand PvE pana la lvl 80 si apoi eventual incerc si PvP.

As dori sa imi confirme cineva daca am inteles eu corect care e situatia, si daca asa e, cu parere de rau nu ma voi putea alatura nici uneia dintre ghilde si va trebui sa ma reorientez.



Cam asa suntem si toti din clanul nostru MASH, doar 2-3 ore seara mai avem timp si momentan nu prea este nevoie de TS ... La noi poti intra fara interviu, doar sa lasi un msg ingame. Problema e ca suntem doar 5 oameni momentan deci nu poti gasi full party pt levelul tau . Cred ca asa a fost si conceput jocul, intai PvE apoi WvW ..:) sPvP e alta discutie :twisted:
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: TeamSpeak

Mesajde Dragos » 25 Sep 2012, 09:16

Loa scrie:
Bună ziua,

Înțeleg că nu ai posibilitatea să ne onorezi cu prezența pe TeamSpeak dar, măcar pe forum dacă erai activ și citeai posturile importante (nu trebuie urmărit tot forumul cap-coadă) puteai să observi că s-a specificat despre problema cu roster-ul. Treaba stă în felul următor :arrow: cei care apar în rouster ca și recrut sunt persoanele ce-au venit la interviu și au fost băgați în perioada de probă, nicidecum excluși din ghildă. Prin urmare, tu încă mai activezi în ghildă dar nu te-ai prezentat la interviu. Noi te așteptăm la interviu programându-te la ce oră crezi tu că îți este cel mai bine. Acoperim cam toate orele, de la 9 dimineața până a doua zi. Tot odata poți sta noaptea pe TS fără să vorbești. Noi nu cerem prezența obligatorie pe TS doar ca să porți o discuție la ora 4 dimineața, ci dorim să vă integrați, să jucați împreună și doar ascultându-i pe cei din party le faci jocul mult mai ușor în loc să-ți tasteze pe un chat.
Totuși este un MMO și prin definiția lui se înțelege de la sine că este un joc online unde îți petreci timpul alături de câți mai mulți oameni/prieteni. E fun și ăsta e scopul nostru.



Adevarul este ca e foarte important si TS-ul , prin aceste conversati poti sa scutesti o gramada de Party/Raid members sa iti scrie pe Chat :) Si poti sa te intelegi mai usor cu cei din Guild.

All Darkenss... out!
Avatar utilizator
Dragos
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Sep 2012, 11:08
Localitate: Arad
Nume caracter: Agni Umbrus

Re: TeamSpeak

Mesajde Ronah » 25 Sep 2012, 21:35

Nu conteaza cat de important este, tot a discriminare suna. E ceva de genul "Greseala e omeneasca si o intelegem dar nu este inlcusa in politica noastra"
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: TeamSpeak

Mesajde Tudy » 26 Sep 2012, 01:44

Apreciem prezența pe TS deoarece face interacțiunea cu noii veniți mai ușoară, însă de aici și până la discriminare e cale lungă.

Ca și ghildă, e dreptul nostru să alegem persoanele alături de care să ne petrecem timpul, iar pentru asta avem stabilite anumite criterii, iar regulamentul și cerințele ghildei sunt publice. Cui nu-i convin, e liber să-și caute o altă ghildă. Nu invităm oameni în ghildă după care să impunem ceva post-factum. Toți ar trebui să știe exact ce angajament își iau prin aderarea la această ghildă.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: TeamSpeak

Mesajde Dragos » 26 Sep 2012, 09:07

Apropo de TS nu stiu din ce cauza nu ma pot loga. E drept ca a fost folosit inainte pt un alt joc (Age of Conan) dar evident acest lucru nu are nici o legatura, din ce am vazut totusi nu a fost postata nici o parola. Am introdus toate datele precum trebuie dar din pacate nu am reusit. Am sa mai incerc diseara, Precizez ca Loa a incercat sa ma ajute dar totusi sun tot fara TS. Multumesc anticipat pentru un PM sau o postare care sa imi rezolve situatia.
Avatar utilizator
Dragos
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Sep 2012, 11:08
Localitate: Arad
Nume caracter: Agni Umbrus

Re: TeamSpeak

Mesajde Tze » 26 Sep 2012, 12:46

Ce eroare îți dă ? Nu este parolă, trebuie să lași câmpul de password gol.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: TeamSpeak

Mesajde Dragos » 26 Sep 2012, 12:58

daca esti diseara pe forum, dupa lucru si bere, am sa iti explic si cu poza daca vrei. Mersi!
Avatar utilizator
Dragos
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Sep 2012, 11:08
Localitate: Arad
Nume caracter: Agni Umbrus

Re: TeamSpeak

Mesajde Dragos » 26 Sep 2012, 18:10

REZOLVAT
Avatar utilizator
Dragos
Gladium
 
Mesaje: 13
Membru din: 21 Sep 2012, 11:08
Localitate: Arad
Nume caracter: Agni Umbrus


Înapoi la Ghildele din comunitatea GuildWars2.ro

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori