Diablo 3

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Cosmo » 13 Mai 2012, 19:53

Plaza militari. Nu stiu mai exact. Eu ma duc sa-mi cumpar D3.
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Ronah » 13 Mai 2012, 20:15

Cred ca este vorba de Altex din Plaza Romania.
http://www.esl.eu/news/193628/Lansarea-oficiala-Diablo-3-in-Romania/

Sau la fel de bine poate fi Diverta. Aici se cam lanseaza toate jocurile in Bucuresti.

Oricum...

"Diablo 3 va fi livrat în două ediții:

ediția normală – conține discul cu jocul și manual, la prețul de 259,9 RON
ediția de colecție – conține discul cu jocul, documentar referitor la realizarea jocului, cartea “Art of Diablo 3″, soundtrack-ul pe suport audio CD, stick USB de 4 GB, sub forma unei machete Soulstone, care conține Diablo 2 și expansion pack-ul Lord of Destruction, la prețul de aproximativ 399,9 RON

conform http://www.go4games.ro/stiri-si-articole/rpg/diablo-3-are-data-de-lansare-15-mai-2012-update-editii-si-preturi-pentru-romania-9402447
Ultima oară modificat de Ronah pe 13 Mai 2012, 20:24, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Sparks » 13 Mai 2012, 20:19

O sa fie bonusuri in plus? adica pentru lansare? eu nu am mai fost la midnight launch? deci ce spuneti voi?
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Diablo 3 soon

Mesajde sebi » 13 Mai 2012, 21:36

Nu stiu daca pentru Diablo 3 o sa fie ceva special, dar pentru World of Warcraft: Cataclysm la midnight launch in Diverta (Cluj), primii 50 daca nu ma insel au primit un tricou.
Avatar utilizator
sebi
Gladium
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Apr 2012, 23:36
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Alleria Fall

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Googsy » 14 Mai 2012, 08:07

Nu se mai merita sa astepti lansarea la magazin, sau poate doar in cazul in care doresti CE iar magazinul respectiv si are CE disponibil. Eu am deja D3 luat via Blizz Shop asa ca maine, 15.05 o sa fiu calare pe el. O sa verific pe TS daca mai e cineva. Partea proasta este ca sunt la munci si de abia seara o sa pot intra! :(

See ya all in Tristram!
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Sparks » 14 Mai 2012, 10:07

Eu credk o sa-mi iau CE, cel putin stiu ca diseara la 23:30 o sa fiu la altex in iasi...Mai vine cineva? poate poate fac si eu cunostinta cu cineva de pe forum.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Loa » 14 Mai 2012, 17:47

Voi crea un canal pe TeamSpeak Diablo 3 cu mai multe sub-canale unde vă puteți grupa. De asemenea vă rog sa recitiți regulamentul TS . Salutați înainte să deschideți vreun subiect și nu deranjați party-urile deja formate pentru a nu se creea incidente sau drame.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Tigros » 14 Mai 2012, 21:15

Il cumpar si eu, desi in perioada asta nu am timp nici sa rasuflu :) dar sa ma mai si joc.

Pana atunci: Tigros#2668
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Cosmo » 15 Mai 2012, 00:50

Ignore the gun:

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Cosmo
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 05 Aug 2011, 16:41
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Neon Saida / Varseen Garda

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Googsy » 15 Mai 2012, 08:18

Cosmo scrie:
Ignore the gun:



Ignoram dar este CE? Unde este capul de mort din CE si restul? Sau e standard? Ca standard puteai lua si digital :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Markus Clouser » 15 Mai 2012, 11:25

Cosmo scrie:
Ignore the gun:

Asta e gen: this
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Wicked » 15 Mai 2012, 13:44

Presupun ca ieri a fost ceva de genu: http://i4.imageban.ru/out/2012/05/15/1e ... e009bf.gif
Sau ma insel ? :D
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Loa » 15 Mai 2012, 14:57

Nu. Se mișcă decent, s-a logat relativ repede și nu au mai existat problemele de la ultimul beta test.

Eu in schimb am o mare problema (e adresată jucatorilor de LoL/Dota); Ce faceți cu click stânga? Stai in Diablo câteva ore și când ieși să joci un LoL parcă incurci click-urile. Mi se intamplă doar mie? Este foarte greu, iti strica tot jocu. Aparent nici nu poți modifica, nu te lasă.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Sparks » 15 Mai 2012, 15:37

eu nu folosesc click stanga pentru attack in dota, intotdeauna attack cu a+click dreapta(rts style), deci e ok. la movement nu e asa mare diferenta:P.......
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Valky » 15 Mai 2012, 15:42

Poti alege temporar optiunea de "invert mouse buttons" din OS, ca si cum ai schimba mana, functie de joc, ca sa pastrezi acelasi buton pentru click-ul de deplasare, iti dau dreptate, am avut frecvent aceasta nevoie de reacomodare, in special cand treceam in aceeasi zi de la un RTS la alt gen.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Phinto » 15 Mai 2012, 17:02

Eu am patit ceva asemanator cu "Invert mouse axis" in Turok 2, luat de la revista LEVEL. Pe vremea aia nu stiam engleza si jocul se instalata cu optiunea de "Invert mous axis" activata si bineinteles eu am crezut ca asa e jocul. Mi-a luat ceva sapt bune sa invat sa joc invers:)). Sa nu mai zic ca dupa ce l-am terminat si m-am intors la alte jocuri parca nu controlam eu mouseul, nici meniul nu-l mai nimeream.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Diablo 3 soon

Mesajde catgov » 15 Mai 2012, 19:38

Nu stiu daca sunt singurul care a intalnit aceasta eroare, insa in mod constant in login screen imi da error 075. Din cate am citit pe net este o problema care apare cand prea multi oameni incearca sa se conecteze in acelasi timp. Se pare ca problemele din beta se transfera si pe live in cazul lui Diablo 3.
Prepare to experience your new obsession!
We will live and see...
Avatar utilizator
catgov
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2012, 03:36
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Potaissa Moranya

Grup Diablo 3

Mesajde Googsy » 16 Mai 2012, 08:43

Salut!

Personal cred ca D3, mai ales pentru cei care l-au urmarit de cand a fost anuntat dar nu numai, ne poate umple zilele pana la aparitia lui GW2 si beta.

Prin urmare ma gandeam sa vedem cati suntem pe aici cu D3 si poate ne intalnim in weekend sau seara sa mai casapim monstrii in timp ce discutam pe TS!

Prin urmare am rugamintea sa spuneti care este b-net ID ca sa ne putem gasi online! :)

Al meu este HollyFire@@2735
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Googsy » 16 Mai 2012, 08:50

catgov scrie:
Nu stiu daca sunt singurul care a intalnit aceasta eroare, insa in mod constant in login screen imi da error 075. Din cate am citit pe net este o problema care apare cand prea multi oameni incearca sa se conecteze in acelasi timp. Se pare ca problemele din beta se transfera si pe live in cazul lui Diablo 3.


Salut!

Cele mai raspindite doua erori sunt 37 (server full) si 75 (cannot login).

Pentru Error 37 nu prea ai ce sa faci si sa nu crezi ca se rezolva ceva cu ce spun ei prin forum. Singura care are seansa sa schimbe este sa fii sigur ca este pe regiunea corecta (aka Europa). Flash DNS si alte bazaconii sa nu le incerci.

Error 75 - este un o mica smecherie cu el. Un element important este in ce faza ramane agatata logarea. Daca este la "Retrieve Hero List", fa switch pe desktop, intra in Task Manager si da End Task la "Agent.exe" sau "Agent.exe*32" daca esti pe 64biti. End Task simplu nu End Process Tree, ca inchide si loader-ul!

Te intorci la fereastra cu login si incerci din now. Este posibil sa repeti de 2-43 ori prin restartarea jocului insa pana la urma ar trebui sa poti intra. Eu am primit disconect aseara si 1.5h am incercat pana am gasit scris de cineva treaba asta. Surprinzator am putut intra si am jucat pana la 3 azi-noapte! :)

Bafta!
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Diablo 3 soon

Mesajde Googsy » 16 Mai 2012, 08:55

Wicked scrie:
Presupun ca ieri a fost ceva de genu: Imagine
Sau ma insel ? :D


So true :)
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Diablo 3

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator