Final Fantasy vs XIII

Discuții despre alte jocuri

Final Fantasy vs XIII

Mesajde Valky » 19 Apr 2012, 04:26

Pentru iubitorii seriei de jocuri, desen anime si filme cu acelasi nume.

Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Final Fantasy vs XIII

Mesajde Ronah » 19 Apr 2012, 09:05

Super jocuri in seria Final Fantasy. Probabil cele mai bune si cele mai faimoase din sistemul "turn based strategy"
Iar cutscene-urile, muzica si peisajele sunt absolut superbe.

Yuna! Yuna! Yuna!







Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Final Fantasy vs XIII

Mesajde Bogdan » 24 Apr 2012, 12:18

M-am jucat si eu mai multe din serie, inclusiv din cele f pixelate(ff3, ff5) :D, dar cel mai mult ca poveste si caractere mi-a placut ff7. Acum vreo 2 ani am terminat si FFX si mi-a placut destul de mult. Momentan nu am ps3 sa joc ffxiii, dar m-am apucat de ffxii, care e dragutz ca poveste si personaje dar putin boring ca gameplay, preferam sa il lase turn based. Anyway vream sa intreb pentru cei care au terminat FFX, daca se merita si FFX-2, adica gameplayul nu ma impresioneaza nici la ala, dar daca se merita ca poveste o sa il joc.
Avatar utilizator
Bogdan
Gladium
 
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2012, 16:41
Nume caracter: WarX

Re: Final Fantasy vs XIII

Mesajde ecksit » 24 Apr 2012, 12:28

Bogdan scrie:
M-am jucat si eu mai multe din serie, inclusiv din cele f pixelate(ff3, ff5) :D, dar cel mai mult ca poveste si caractere mi-a placut ff7. Acum vreo 2 ani am terminat si FFX si mi-a placut destul de mult. Momentan nu am ps3 sa joc ffxiii, dar m-am apucat de ffxii, care e dragutz ca poveste si personaje dar putin boring ca gameplay, preferam sa il lase turn based. Anyway vream sa intreb pentru cei care au terminat FFX, daca se merita si FFX-2, adica gameplayul nu ma impresioneaza nici la ala, dar daca se merita ca poveste o sa il joc.


Mie sincer mi-a placut cum au continuat story-ul in X-2, daca ma gandesc bine mi-a placut chiar mai mult decat X. Eu zic ca merita jucat.
Imagine
Avatar utilizator
ecksit
Gladium
 
Mesaje: 42
Membru din: 20 Apr 2012, 15:19
Localitate: Pitesti


Înapoi la Alte jocuri

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 5 vizitatori