Incativitate - Hastùr

Forum dedicat - ghilda Legio Gemina

Incativitate - Hastùr

Mesajde Hastùr » 05 Dec 2013, 20:22

Dupa cum sa vazut am fost incativ in ultima vreme si voi mai fi pentru inca ceva vreme.

Motivele sunt sunt variate dar o sa incerc sa le explic cat mai concis:

- Sfarsitul anului e plin de sarbatori, pe langa asta mai sunt si sarbatori onomastice foarte multe.
- Rabadarea mea la grind e foarte mare, dar are un punct. De obicei cand faci grind o faci cu un scop, gw2 momentan arunca bete in roate pe toate partile cu gear ascended care nu poti sa faci progresie pe mai mult de un character, in plus obtii gear mai bun cu care sa faci ce ? alergi in zerg. Varianta scurta: astept content care sa merite pana atunci Steam o sa imi ofere multe alte optiuni de gameplay.

De ce scriu acest post ?

In mare parte fiindca am niste raspunderi ca mentor fata de ghilda.

E sfarsitu lumii ?

Nup. Ati vazut ca am intrat in joc si o sa mai intru la living story si ca sa imi fac monthly (mostly fiindca sunt cele mai time efficient lucruri de facut in joc).

TL;DR.

O sa mai intru in GW2, o sa particip la activitati de ghilda daca mi se cere, si o sa stau AFK pe TS daca vrea cineva ceva sau sa ma invite la un lucru sau altu. Dar in rest e timpul meu si job-ul meu in ultima vreme a devenit foarte stresant din cauza la sprint-uri de sfarsit de an, incerc sa imi folosesc timpu liber cat mai mult in favoarea mea.
Hastùr
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 3
Membru din: 20 Ian 2013, 21:48
Nume caracter: Hastùr

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Shob » 05 Dec 2013, 21:49

HF si hai la film luni. :)
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 06 Dec 2013, 13:58

ce film ?
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Shob » 06 Dec 2013, 14:25

hunger games
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 07 Dec 2013, 12:54

Ah veneam si eu dar am fost. La sfarsit mor toti !
PS:
Stiti ca o sa fie si Hunger Games 3 si ca Hunger Games 2 ( adica asta de ruleaza acum ) se termina brusc si fara nici o noima ?!

Experienta mea a fost in felul urmator ( fara spoiler ca am zis la primul rand ):

Ora fixa:
- Am achizitionat cantitatea necesara de nachos si popcorn + cola ( all big FTW )

- am stat la pipi sa nu ma apuce in timpul filmului + dat telefon pe vibratii ca nu suntem netimtit sa raspundem la film ( aka ALO ? CINI E ??? Nu pot sa vorbesc acum sunt la film ! )

- Am dat la o parte cuplul care credea pe nedrept ca poate sa-mi ocupe locul

- am urmarit cu interes reclamele la urmatoarele filme ( aka ala sunt toate fazele poti sa le dai skip cand apar )

- a urmat o ora, o ora si ceva de WTF cand incepe filmul de se tanguie aia romantico/depresiv/dramatic cu iz de scifi filmat in badurea baneasa ( aka post apocaliptic )

- brusc incepe in sfarsit filmul ( aka actiunea ). Zic in gandul meu "astia sunt retarzi ? de ce am pierdut o ora jumate cu alte kkturi in loc sa inceapa astia de la inceput sa se impuste cu arcul ? "( constat ca am terminat nachos dar mai am o treime din sos WwwwATAFAAAC ! )

- dupa doua ore de film: actiune pac pac, drama si efecte, zic in candul meu " daca asa era de la inceput era chiar tare " ( mananc sos salsa cu popcorn ca mai am jumatate de cutie dar constat ca se termina cola WATAFFAAAACCCC ! "

- In mijlocul actiunii cand in sfarsit se stie ce cine care si cu cine ( aka ala mic era taso ) se termina filmul si unu din dreapta/spate zice " si partea a treia apare e la ano ?"

- urmeaza bataia cu bodiguoarzii de la casa de bilete unde lumea cere banii inapoi

The end !
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde lucifix » 07 Dec 2013, 19:41

Pai filmele sunt dupa carti..mai mult sau mai putin deci e 3 parte a filmului era inevitabila...da totusi un an e mult de asteptat...
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 07 Dec 2013, 22:09

24 de zile doh
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Shob » 07 Dec 2013, 23:15

eu cred ca i-am deturnat threadul lui #tur :D Ebe, esti un om greu de satisfacut :(
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Erika » 09 Dec 2013, 01:50

Ce oameni :))

Macar tu ai vazut filmul care trebuie. Acum ceva vreme m-am dus sa vad un film, timp de 1 ora ne-am uitat la alt film, pana au rezolvat problema si ne-au pus filmul care trebuie.

Si era de asteptat ca o sa fie facut din 3 parti.

PS: Prefer sa se termine brusc si confusing decat finalul de la carti =))
Avatar utilizator
Erika
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2013, 20:42
Nume caracter: Xnedra Dusk
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 09 Dec 2013, 11:34

Spoiler Alert ! La sfarsit mor toti !
Nu pot sa remarc cum toate jocurile au devenit episodice fara noima cu addoane si DLC-uri care apar din primele zile de la aparitie si vad ca si filmele " de lung metraj" au aceeasi tendinta. Adica na ! simt nevoia sa cer banii inapoi Eu cum recuperez ora aia in care ei o lungesc aiurea fara noima doar ca sa faca si a treia parte ? Si ce fac daca mor pana apare a treia parte ? mor asa neterminat ?

Vorbeam ziele trecute pe TS cu un coleg de guild ( NU DAM NUME ) care se uita la 12 seriale in paralel ! cate doua seriale pe zi cate un episod. E normal asa ceva ? Eu nu pot sa ma uit la seriale in general, pentru ca in cateva episoade simt ca-mi crapa si ultima farama de inteligenta ramasa si ma simt de parca sunt la farmat de key pentru black lion chest . AM VIATA PREA SCURTA SI am senzatia permanenta ca NU AM TIMP !!!

Pe bune dar la hunger games daca nu aveam muntele de nachos si popcorn, plecam fara nici un regret si pierdeam faza tare de la sfarsit cand ea ***** SPOILER **** si cu el ***** dar celalalt ****** era trist.

Am seri cand am chef sa ma uit la un film, aleg din lista disponibila ceva si dupa doua ore ma trezesc ca am vazut 3-4 filme. Cand ajung la o faza daia de el se uita lung la gatul ei cu pielea stralucind in soare sau cand flutura un steag eroic in fundal, simt nevoia sa dau de mouse mai departe. La Hunger games am cautat mouseul de cateva ori

Erika
sper ca au pus filmul corect incepand cu minutul 61
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Shob » 09 Dec 2013, 19:57

Ebe-san, eu cred ca ti-ai gresit cariera, ar trebui sa te faci producator/regizor/scenarist de filme. Pe bune, chiar m-as duce sa-ti vad productiile!
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Erika » 10 Dec 2013, 03:34

Nu am stat sa vad cate minute au trecut Ebe.

Si ce are daca ne uitam la x seriale? Eu ma uit la peste 8 seriale in paralel, ca sa am ceva de vazut zilnic. Dar nu stau doar sa ma uit la serial, ci ma si joc etc. Avantajul la 2 monitoare i guess.

Cum a fost filmul Shob? :P
Avatar utilizator
Erika
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2013, 20:42
Nume caracter: Xnedra Dusk
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 10 Dec 2013, 13:03

Shob chiar caut sa strang echipa sa facem o capodopera ! Cu sponsorizari, ceva nepotisme and so on . Te combin ?

Erika O hai gurl ! What's poppin ?
Mi-e si frica sa intreb ce seriale
Gossip Girl / The Vampire Diaries / Revenge / Desperate Housewives / Hellcats / Melrose Place
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Shob » 11 Dec 2013, 07:22

ebe scrie:
Shob chiar caut sa strang echipa sa facem o capodopera ! Cu sponsorizari, ceva nepotisme and so on . Te combin ?

Sure!

ebe scrie:
Erika O hai gurl ! What's poppin ?
Mi-e si frica sa intreb ce seriale
Gossip Girl / The Vampire Diaries / Revenge / Desperate Housewives / Hellcats / Melrose Place

You dun diddit now boy! Prepare to be whooped!

PS: Erika, inca n-am fost :p
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 11 Dec 2013, 12:39

ce pot sa zic . Mi-e dor un pic de erika si replicile ei taioase
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde Erika » 12 Dec 2013, 16:56

Gossip Girl s-a terminat Ebe. Cum de nu stiai asta?! :)

Vampire Diaries...well, yah, watching it, impreuna cu spin-off-ul lui.

In rest, multe: mentalist, bones, arrow, greys anatomy, person of interest, almost human, beauty and the beast, the blacklist etc. Cum am zis, multe.

Si daca tot iti e dor, throw a PM si poate intru pe TS ;)

Si daca tot e asa inactiv hastur de se tot posteaza aici... cand mergi la film pana la urma shob?
Avatar utilizator
Erika
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2013, 20:42
Nume caracter: Xnedra Dusk
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Incativitate - Hastùr

Mesajde ebe » 13 Dec 2013, 14:52

Shob nu are timp deloc de la o vreme incoace. Cand ceilalti se uita la multe seriale in paralel, Shob joaca mai mutle jocuri in paralel.

Eu pe TS intru in 5 din 7 zile, seara, dupa ora 22 ca de obicei. De la o vreme incoace ma cam resetez seara si adorm cu aia micii, dar intr-o saptamana cred ca se linisteste activitatea si programul muncitoresc.

Gossip Girl - suna foarte pervers . Mi-e frica sa ma uit poate incepe sa-mi placa

Vampire Diaries - nu este ala in care absolut fiecare persoanj are cate o abilitate fantastica dar toti se comporta social normal ? oookkk

greys anatomy - ce mai face doctorita aia buna si cu ochi de mielusica ?

person of interest - am vazut primele episoade ca parea interesanta ideea dar cand am vazut ca se rezuma la barbatul fatal care se plimba in costum armani si genialul " Ben " fugit din LOST care intepreteaza "fortune cookie's " dictate de computadorul de la NSA, am cedat si am dat SHIFT+DEL

beauty and the beast - desene ? eu sunt bestia si tu printesa imbracata in rochie fufoasa . Dansam ?
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Legio Gemina [XIII]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori