Addonuri pt GW2

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Addonuri pt GW2

Mesajde cokybv » 02 Feb 2012, 14:41

Nu sunt sigur daca ar trebui sa se afle in acest thread sau la Tools ...

Dar ma gandeam ce parere aveti despre aceste 3rd party addons (bine cunoscute in WoW de exemplu)

Vor exista, sau nu? (pareri personale)

Personal cred ca cei de la ArenaNet stiu sa faca pe plac publicului, astfel incat sa puna in joc dorintele majoritatii, deci nu ar prea fi nevoie de ele.

M-am gandit la chestia asta dupa ce am postat ceva legat de AH ... cu un AH Helper Addon am vedea cum cresc si scad preturile.
In nici un caz nu as lua (daca ar exista) addonuri sa-mi schimbe minunatia de interfata creata de ArenaNet.
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna

Re: Addonuri pt GW2

Mesajde Tze » 02 Feb 2012, 14:50

Nici în GW1 nu prea au fost tolerate orice fel de 3rd party add-ons, chiar si cele care modificau doar User Interface. Chestia asta mă face să cred că nici pentru GW2 nu vor exista (adică vor exista dar nu vor fi acceptate de ANet). În schimb interfața default era destul de costumizabilă încât să mulțumească pe oricine, iar după câteva update-uri chiar a fost îmbunătățită încât să nu ai nevoie de "ajutor din exterior” :).
Îmi vine în minte exemplul cu liniuța care arată timpul în care se va termina un hex/enchantment pe tine în GW1, am impresia că a fost un feature pe care l-au adus la cererea jucatorilor (bine, era și absolut necesar să ai o astfel de informație în timul jocului).
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Addonuri pt GW2

Mesajde cokybv » 02 Feb 2012, 14:55

oricum sunt de acord cu asta
ma gandesc in felul urmator
Ipotetic:
-player casual
-pasionat de PVP
-clar nu-i trebuie gear ca sa faca treaba daca are skill
=> De ce ar trebui sa petreaca ore intregi pe forumuri de addonuri ca sa afle care-s CELE MAI BUNE ca sa se compare cu altii care poate chiar sunt less skilled dar il fac in PvP pt ca au 'ajutor'

- Sa nu uitam ca suntem in era tehnologiei ... ANet o sa faca si aplicatie de Smartphone pt joc ... cine stie ce poti accesa de exemplu pt AH in viitor ca sa-ti faca tranzactiile mai economic
Avatar utilizator
cokybv
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 60
Membru din: 28 Ian 2012, 04:26
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Lilith Luna


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori