Untitled sPvP team

Moderator: Pretender

Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului!
Ex: Doresc să scriu despre un build, prin urmare subiectul se va numi [Build] GS Warrior. Alte exemple: [Ghid] Turneuri platite, etc

Untitled sPvP team

Mesajde RandomGuy » 21 Aug 2012, 15:14

Eu impreuna cu cativa membri ai comunitatii am creat o echipa de sPvP cu care urmeaza sa participam in diferite evenimente.
Principiile pe care am creat acesta echipa sunt (in urmatoarea oridine):
:arrow: Fun
:arrow: Respect
:arrow: Elitism
Cand ma refer la elitism ma refer la principiul in care toti incercam sa intelegem si sa stapanim mecanicile de joc mai bine, asta inseamna ca trebuie sa acceptati sfaturi,critica (constructiva).
Momentan suntem 5 persoane dar dorim sa ajungem la o echipa de 15 persoane sau mai mult.Antrenamentele deobicei o sa fie dupa ora 16:00, inca nu avem un program stabilit dar dupa lansare o sa avem un nume,programul antrenamentelor, guide-uri pentru fiecare clasa/situatie,tips&tricks. Toti avem impreuna peste 15 ani de experienta de high play in diferite MMO-uri/MOBA/RTS.
Daca doriti sa va inscrieti completati urmatorul chestionar:
Nume:
Nickname:
Varsta:
Experienta:
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti? :
Timpul acordat jocului pe saptamana:
O mica descriere:
Alte informatii care le consideri ca trebuie sa le stim?:
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Morphu » 21 Aug 2012, 15:18

Interesanta initiativa. M-as baga si eu dar mai intai doresc sa ma pun la punct cu sistemul de joc, skiluri, info etc. Nu de alta dar, nu doresc sa ma fac de rusine :mrgreen:
Morphu
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 12 Apr 2012, 19:05
Nume caracter: Morphu, Oda Risa

Re: Untitled sPvP team

Mesajde RandomGuy » 21 Aug 2012, 15:30

Crezi ca noi suntem mai buni:)? Asta este unul din motivele care am creat aceasta echipa, ca sa avem un mediu in care putem sa ne antrenam si sa devenim mai buni. Nimeni nu iti cere sa fii in top 10 playeri de Gw2 doar dorita sa inveti trebuie sa o ai.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Wicked » 21 Aug 2012, 16:16

Toti suntem incepatori in GW2, dar unii vor sa devina competitivi cat mai repede posibil din mai multe motive. Buna ideea cu fun>respect>elitism.
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Warden » 21 Aug 2012, 18:22

Salut, ma bucur ca ati luat initiativa sa faceti o astfel de echipa si sunt interesat sa particip si eu :)

Nickname: Warden
Varsta: 27
Experienta: Lineage 2, Aion , multe fps-uri
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti? : da, da
Timpul acordat jocului pe saptamana: 20+ ore
O mica descriere: pasionat de pvp :D
The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: Untitled sPvP team

Mesajde arowan » 21 Aug 2012, 20:36

Nume: Flavius
Nickname: Deadly Gama (deocamdata)
Varsta: 32
Experienta: R10 Hero, R7 Gladiator, R3 Champion din GW1 daca mai conteaza
Poti folosi TS3: DA, e gratis din cate tin minte si are reproducerea vocii cam aiurea, nu are compresor
Ai microfon/casti? DA/DA
Timpul acordat jocului pe saptamana: 20h+
O mica descriere: Lucrez ca IT-st in Romania, cam forever aloner :)
Alte informatii care le consideri ca trebuie sa le stim?: Am jucat destul de putin GW2. Nu prea am jucat PVP cu romani.
arowan
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 20 Aug 2012, 16:45

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Altceva » 21 Aug 2012, 20:51

Nickname: Altceva
Varsta: 29
Experienta: WOW 5 ani
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti? : 2* da
Timpul acordat jocului pe saptamana: in jur de 5-6 ore pe zi daca nu plange baiatu :D
O mica descriere: Obsedat de GW 2
Alte informatii care le consideri ca trebuie sa le stim?: dupa ce fac daily (sa i-au cufaru) sunt al vostru, bine inteles daca nu are nevoie guilda de mine :D
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Postrof Blackwell » 21 Aug 2012, 22:38

Ca si completare la ce a zis Random nu e nici un fel de probleme nivelul de experienta pe care-l are fiecare sau 'viteza' pe care o aveti in a capata skill-ul necesar pentru acest tip de gameplay(tournament - structure PvP) dar acest lucru va determina in oarecare masura, formatia echipei atunci cand vom avea meciuri prestabilite cu alte echipe. Pentru cei ce doresc sa se alature acestei echipe vom organiza o "gaseala" undeva pe data de 23-24 (ora ramane sa fie stabilita de comun acord) pentru a discuta caracterele pe care le vom juca fiecare. Ideea noastra a fost ca fiecare sa vina sa ne comunice 2 dintre cele mai preferate clase , urmand apoi sa decidem ce build-uri viabile am putea forma cu aceste clase si decide ce am avea nevoie sa joace fiecare( clasa pe care va vom propune va fi 1 dintre cele 2 pe care VOI le veti comunica).
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Tormentor » 21 Aug 2012, 23:51

Nume: Cristi
Nickname:Tormentor
Varsta: 27
Experienta: WOW, SWTOR
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti? : DA/DA/DA
Timpul acordat jocului pe saptamana: Peste 20 de ore
O mica descriere: Pot zice ca am simtul umorului foarte dezvoltat (daca ajuta cu ceva :D) si in general sunt un om de echipa.
Alte informatii care le consideri ca trebuie sa le stim?: In general in cursul saptamanii sunt ON dupa ora 20.00 . Sambata si Duminica pot sa fiu ON cand e nevoie.
In rest mi-ar placea sa fac parte din acest proiect si mi-as dori in primul rand sa ne distram
Avatar utilizator
Tormentor
Gladium
 
Mesaje: 41
Membru din: 25 Apr 2012, 20:12
Nume caracter: Tormentor

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Morphu » 22 Aug 2012, 10:23

Nickname: Morphu sau First Clown (ramane de vazut care va fi main)
Varsta: 29
Experienta: Aion, Starctaft, Dota :D
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti?: evident
Timpul acordat jocului pe saptamana: in jur de 4-5 ore pe zi exceptand IRL duties
O mica descriere: imi place ff mult munca in echipa, cu siguranta vom avea destul de mult fun
Alte informatii care le consideri ca trebuie sa le stim?: inca nu stiu ce clasa voi juca, oscilez intre thief si warrior.
Morphu
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 12 Apr 2012, 19:05
Nume caracter: Morphu, Oda Risa

Re: Untitled sPvP team

Mesajde lanaiba » 23 Aug 2012, 08:02

Cateva intrebari inainte: sPvP se joaca doar 5v5 sau ma insel ? De ce este nevoie de 15 oameni, daca sunt toti activi ce facem ? Joaca cei mai buni si restu ce fac ?

Nume: Alex
Nickname: Inca nu am intrat in joc, vedem ce este disponibil
Varsta: 27
Experienta: CS, Diablo 2 si 3, Starctaft 1 si 2, WOW, League Of Legends, Putin lineage2 si putin Aion
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti? : DA/DA/DA
Timpul acordat jocului pe saptamana: Dupe ora 2 cand termin munca sunt disponibil, asta daca nu intervine ceva
O mica descriere: Imi place jocul in echipa, daca ma joc singleplayer ma plictisesc repede. In WoW la lvl 80 faceam doar battlegrounduri, ca alt aspect al jocului nu ma interesa. Iar in lineage2 imi placea cand mergeam cu guilda sa asediem un oras
Alte informatii care le consideri ca trebuie sa le stim?: In cursul saptamanii sunt ON dupa ora 14.00 . Sambata si Duminica muncesc mai mult (DA chiar muncesc si`n weekend) si o sa fiu ON mai tarziu, in functie de ce se iveste petreceri/nuntii/cumetrii. Nu sufar minciuna si prostia, nu am rabdare sa explic de mai multe ori lucruri evidente. Imi place mai mult practica decat teoria, daca am nevoie de o informatie mai bine intreb pe cei in masura sa imi raspunda decat sa caut singur de nebun
As dorii sa particip si eu la acest proiect. Sper sa nu dezamagesc si nici sa fiu dezamagit :)


P.S: sper ca numele echipei se va supus la vot. Nu mi`ar placea sa joc cu nume deasupra capului gen Pink Unicorns

P.S2: @Altceva sa iti traiasca baiatu, multa sanatate
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Untitled sPvP team

Mesajde RandomGuy » 23 Aug 2012, 09:48

Avem nevoie de 15 oameni deoarece avem nevoie de un "controled environment" pentru antrenamente, cand o sa vrem sa testam anumite build-uri o sa vrem sa le testam in anumite situatii si este mult mai simplu sa le testam cand avem de unde sa alegem. La launch cand toata lumea s-a hotarat ce clase vor juca, o sa avem o lista cu ce joaca fiecare, nimeni nu poate sa joace toate clasele si astfel daca vrem sa facem class stacking sau ceva de genul ne va fi foarte usor. Dupa ce facem main team-ul cu care participam nu va interzice nimeni ca si ceilalti 10 sa faca doua echipe si sa participati. Dupa launch cand avem un numar mai mare de 10 o sa facem un brainstorming si o sa avem 2-3 denumiri finale o sa votam care este cel mai potrivit.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Untitled sPvP team

Mesajde lanaiba » 23 Aug 2012, 10:02

Sper ca locurile nu sunt deja "rezervate" si ca toti de aici sa fie destul de maturi sa "se dea laoparte" daca vad ca altcineva e mai bun decat el/ea
I'M A GAMER, not because i dont have a LIFE ... but because i choose to have MANY
Avatar utilizator
lanaiba
Legionar
 
Mesaje: 106
Membru din: 13 Aug 2012, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Khasar » 23 Aug 2012, 10:12

Nume: Andrei
Nickname: Probabil Khasar Legionarus.
Varsta: 29
Experienta: Lineage 2, Age of Conan, Aion, World of Tanks.
Poti folosi TS3?/Ai microfon/casti? : DA/DA/DA
Timpul acordat jocului pe saptamana: 3-6 ore pe zi
O mica descriere: Momentan, fiind fara loc de munca, sunt disponibil in timpul saptamanii destul de mult. Atat intre orele 17:00 si 22:00 sunt slabe sanse sa fiu online, datorita faptului ca mai trebuie sa mai schimb ceva vorbe si cu a mea sotie. Iar in week-end sunt slabe sanse sa fiu online, week-endul fiind dedicat in mare parte familiei.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Cronos » 23 Aug 2012, 12:52

Eu va propun altceva.
Hai sa facem un roster cu playerii pasionati de PvP care sa fie acolo undeva si sa stim unde sa apelam fiecare daca are nevoie de un om in echipa, si cu ce joaca fiecare mai bine (asta ulterior)
Un fel de subdivizie a guildei, care daca e online, isi asuma responsabilitatea de a raspunde chemarii.
Deoarece echipa e formata din 5, la nr actual si viitor de guild members, eu zic ca o sa fie destul de usor sa se formeze chiar si 3 echipe ale guildei. Am destula experienta din GW1 cand spun ca conteaza enorm de mult constanta acelor membrii in sPvP (GvG pe vremuri) si obisnuirea cu obiceiurile fiecaruia. De aceea unul care nu se potriveste in echipa cuiva, poate sa fie un membru valoros in alta echipa.
Astfel consider ca acel roster ar fi o unealta pretioasa pentru viitorul echipelor PvP ale guildei, pentru o organizare mai usoara. Ulterior cand incep sa se formeze echipe, o sa fie mai usor sa vedem cine are lipsa de un om si cauta o profesie anume, meciuri de antrenament, iar pentru cei care nu sunt intr-o echipa, de ce si cum putem sa-l ajutam.
Ce parere aveti ?
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Khasar » 23 Aug 2012, 13:03

mi se pare foarte buna ideea.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: Untitled sPvP team

Mesajde RandomGuy » 23 Aug 2012, 13:15

Team-ul asta nu tine de nici o guilda, poti sa fii din sor,boom sau fara guilda si poti sa aplici. Este o idee buna pentru guilda.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Cooz » 23 Aug 2012, 14:12

Eu o sa incerc sa compun un team din cativa membrii care am jucat si SWTOR din SoR, desigur nu conteaza guildul, daca e poate facem ceva turnee interne, dar mai intai trebuie sa ne castigam Ticket-uri xD

Asa ca...pana avem 15+ tot in Hot Join o sa stam...ce e naspa e ca Ticket-urile sunt Bound pe Char :(

@Cronos: Imi place la nebunie ideea ta, daca e sa se creeze asa ceva, count me in: Voi juca Thief, Ranger si Necro

Bafta la crearea rosterului RandomGuy, e binevenita initiativa ta.

PS: Oricum, meciurile de 5v5 nu se compara cu Hot Join...e cu totul alt joc.
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Re: Untitled sPvP team

Mesajde RandomGuy » 23 Aug 2012, 14:16

Cand se baga privat matches sunteti primi pe care ii provocam la un meci :). Best of 3?
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Untitled sPvP team

Mesajde Cooz » 23 Aug 2012, 14:22

RandomGuy scrie:
Cand se baga privat matches sunteti primi pe care ii provocam la un meci :). Best of 3?


Normal...Bo1 e ca si inexistent...faci o greseala si pierzi aiurea, nu scoate in evidenta nimic, dar na, daca ne strangem ceva mai multi ar fii mai tare...nu neaparat 8 echipe, sa fim 4 tot e bine (desi, la baza de jucatori pe care o avem ~ 300 in 3 guilde, ar trebui sa putem face turnee interne cat vrem :D)

Inca 2 zile, doamne abia astept, sa nu mai tina decat 3 ore, sa faci ce vrei, cand vrei, cum vrei...maine va fii cea mai lunga zi din luna August =)) (si sambata cea mai scurta)
Imagine
Colonel al Romanian Spirits [SoR]
Avatar utilizator
Cooz
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 78
Membru din: 06 Feb 2012, 12:02
Localitate: Sibiu/Valcea
Nume caracter: Cooz/Avalone

Următorul

Înapoi la Structured PvP

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator