Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Locul unde ne puteţi sugera idei sau reclama probleme în vederea îmbunătăţirii experienţei pe care v-o oferim

Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Ronah » 15 Iun 2012, 23:06

In idea imbunatatirii relevantei subiectelor din cadrul forumului, sugerez mutarea anumitor subiecte din diverse sectiuni ale forumului in cea intitulata" Elemente de joc" dupa cum urmeaza:

din sectiunea: Discutii generale despre joc

Crafting Guide de Warden » Lun Mai 07, 2012 7:30 pm ---> Elemente de Joc - PvE- Meserii
Transmutation Stone & Racial gear vendors de Warden » Mie Iun 13, 2012 3:43 pm ---> Elemente de Joc - PvE- Meserii
SPVP kills count after BWE2 de B3aT » Lun Iun 11, 2012 12:11 pm ---> Elemente de Joc - PvP- Structured PvP
Ascalon Catacombs [Explorable] de Markus Clouser » Lun Iun 11, 2012 8:18 pm --->Elemente de Joc - PvE- Instante
WvW Dungeon de Warden » Sâm Iun 09, 2012 2:11 pm ---> Elemente de Joc - PvP- WvW
The Mists Vendor/PVP items and stats de Zyus » Sâm Mai 12, 2012 9:59 am --->Elemente de Joc - PvP- WvW

din sectiunea: Stiri / Anunturi

GW2 builds de Ronah » Mie Iun 13, 2012 6:49 pm --->Elemente de Joc - PvE- PvE Builds (poate fi facut si double post cu > Elemente de Joc - PvP- PvP Builds urmand a se separa pe parcurs in cele 2 directii specifice PvE, PvP)

din sectiunea: PVE

GW2: PvE-ul inainte si dupa lansare de Ronah » Joi Iun 14, 2012 6:00 am --->Elemente de Joc - PvE- Explorare si evenimente dinamice

din sectiunea: PVP

GW2: PvP-ul inainte si dupa lansare de Ronah » Joi Iun 14, 2012 6:01 am --->Elemente de Joc - PvP- Structured PvP
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Xas » 15 Iun 2012, 23:18

Cineva are timp mult timp liber :)). As veni si eu cu o sugestie dupa ce am vazut subiectul de mai sus: tot la Elemente de joc, pe langa PvP, PvE, Lore sa mai fie un forum cu Crafting unde sa apara toate sub forumurile cu profesii, asta in viitor nu acuma, asta evident daca o sa se faca modificari.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Ronah » 15 Iun 2012, 23:27

Xas scrie:
Cineva are timp mult timp liber :)).


Mi-a luat cam 10 min sa dau copy-paste din subiecte intr-un Word.doc si apoi sa dau select all, copy si paste aici :D
If you think about sex, yea, 10 min is A LOT of time :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Larry 2F » 16 Iun 2012, 11:05

Wow cuiva ii pasa mult de un forum pe internet.
Avatar utilizator
Larry 2F
Gladium
 
Mesaje: 65
Membru din: 25 Apr 2012, 12:57

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde RandomGuy » 16 Iun 2012, 11:32

Ronah scrie:

din sectiunea: PVE

GW2: PvE-ul inainte si dupa lansare de Ronah » Joi Iun 14, 2012 6:00 am --->Elemente de Joc - PvE- Explorare si evenimente dinamice

din sectiunea: PVP

GW2: PvP-ul inainte si dupa lansare de Ronah » Joi Iun 14, 2012 6:01 am --->Elemente de Joc - PvP- Structured PvP


Cred ca astea sunt bine puse, adica in pve intra tot si lore si crafting si explorare iar in PVP la fel intra si WvW nu numai sPvP
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Valky » 18 Iun 2012, 00:17

Mie imi place tocmai faptul ca timpul liber de care dispune il dedica in buna masura comunitatii, incercand sa aduca un plus de valoare prin post-urile lui. Well-done, Ronah.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Markus Clouser » 18 Iun 2012, 11:34

Ideea e bună, doar că nu știu cât de ok este schimbarea acum. Nu sunt o tonă de subiecte în zonele noi făcute și sunt subforumuri goale.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Loa » 18 Iun 2012, 13:50

Am mutat ce ține de PvE/PvP. Restu mi se par ok acolo. Îți mulțumim Ronah.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Markus Clouser » 30 Iul 2012, 14:43

Markus Clouser scrie:
Ideea e bună, doar că nu știu cât de ok este schimbarea acum. Nu sunt o tonă de subiecte în zonele noi făcute și sunt subforumuri goale.

Am revenit la problema asta.

Sunt prea multe forumuri si subforumuri goale sau cu cateva subiecte unde oricum sunt putine reply-uri.

Eu de obicei deschid fiecare subforum intr-un tab nou pentru a vedea ce s-a mai scris pe unde. Deschid cateva ferestre degeaba, pentru ca nu sunt puse acolo decat pentru organizare, insa acea organizare de fapt este dezorganizare.

Inteleg ideea de a separa pe subiecte principale dar sunt prea multe.

Propun unirea celor doua zone de PvP in una singura.

In "Elemente din Joc" există Lore, Rase, Profesii si General lore. Lore e gol. Rase - gol. Profesii - gol iar ce e in General lore, evident, trebuia pus in Lore. La Rase & Profesii inteleg, asta e.

Pentru zona "PvE" topicul lui Ronah "PvE-ul inainte si dupa lansare" este degeaba (no offense dude, 5 reply-uri, toate ale tale). Pentru a răspunde la mesajul lui aici, daca un user vrea sa vada cum a evoluat pve-ul o să se uite in orice alt topic si la discutiile acelea.

Tot in PvE exista topic cu customizarea personajelor. Asta nu trebuia sa fie la rase & profesii? De ce la PvE?

Forumul de crafting este ok, dar restul pot fi puse in acelasi forum.

Dacă aveți nevoie de ajutor, vă ajut cu cea mai mare plăcere. Am evitat să vorbesc despre asta dar a inceput să mă deranjeze prea mult ca utilizator și de săptămâni bune evit cu totul zona Elemente din joc pentru că mă enervez când navighez pe acolo.

Incă o chestie, regulile sunt peste tot (Global Announcement). Ar merge puse in meniu și in Stiri / anunțuri.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Tudy » 30 Iul 2012, 15:29

Markus Clouser scrie:
Markus Clouser scrie:
Ideea e bună, doar că nu știu cât de ok este schimbarea acum. Nu sunt o tonă de subiecte în zonele noi făcute și sunt subforumuri goale.

Am revenit la problema asta.

Sunt prea multe forumuri si subforumuri goale sau cu cateva subiecte unde oricum sunt putine reply-uri.

Eu de obicei deschid fiecare subforum intr-un tab nou pentru a vedea ce s-a mai scris pe unde. Deschid cateva ferestre degeaba, pentru ca nu sunt puse acolo decat pentru organizare, insa acea organizare de fapt este dezorganizare.

Inteleg ideea de a separa pe subiecte principale dar sunt prea multe.

Lista de subiecte active ar trebui să-ți rezolve problemele pe care le descrii. Nu e nevoie să deschizi atâtea ferestre, vezi acolo toate thread-urile, inclusiv cele necitite.

Markus Clouser scrie:
Propun unirea celor doua zone de PvP in una singura.

La care zone te referi?

Markus Clouser scrie:
In "Elemente din Joc" există Lore, Rase, Profesii si General lore. Lore e gol. Rase - gol. Profesii - gol iar ce e in General lore, evident, trebuia pus in Lore. La Rase & Profesii inteleg, asta e.

Am eliminat ”General Lore” și am mutat subiectele la ”Lore”.

Markus Clouser scrie:
Pentru zona "PvE" topicul lui Ronah "PvE-ul inainte si dupa lansare" este degeaba (no offense dude, 5 reply-uri, toate ale tale). Pentru a răspunde la mesajul lui aici, daca un user vrea sa vada cum a evoluat pve-ul o să se uite in orice alt topic si la discutiile acelea.

Mie mi se pare interesant, e o abordare utilă. Nu ar fi primul thread pe care l-am văzut în experiența mea cu alte forum-uri care să fie ”menținut” de un singur user. Dacă pe tine nu te interesează, ești liber să-l eviți. Dar faptul că în momentul de față acel thread are peste 350 de views arată că există totuși un interes.

Markus Clouser scrie:
Tot in PvE exista topic cu customizarea personajelor. Asta nu trebuia sa fie la rase & profesii? De ce la PvE?

Sincer, subiectul mi se pare mai potrivit la general PvE, deoarece nu se încadrează la o anumită rasă sau profesie.

Markus Clouser scrie:
Forumul de crafting este ok, dar restul pot fi puse in acelasi forum.

Am impresia că uiți faptul că jocul încă nu e lansat. După lansare, vom vedea probabil mult mai multe subiecte ”specifice” - gen guide pentru fiecare dungeon, pentru fiecare zonă, pentru fiecare meserie, etc. Mai mult decât atât, după lansare vor fi mai multe topic-uri peste tot, așa că nu vor mai fi atât de ”pustii” subforumurile.

Markus Clouser scrie:
Dacă aveți nevoie de ajutor, vă ajut cu cea mai mare plăcere. Am evitat să vorbesc despre asta dar a inceput să mă deranjeze prea mult ca utilizator și de săptămâni bune evit cu totul zona Elemente din joc pentru că mă enervez când navighez pe acolo.

Incă o chestie, regulile sunt peste tot (Global Announcement). Ar merge puse in meniu și in Stiri / anunțuri.

Apreciem feedback-ul constructiv și vom ține cont de el și pe viitor.

Legat de reguli: acestea sunt peste tot deoarece în continuare nu sunt respectate. Doar eu am dat 5 warning-uri și un ban temporar în ultimele 7-8 zile (nu țin aici cont de ce au făcut ceilalți moderatori).
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Markus Clouser » 30 Iul 2012, 15:52

Mersi de reply!

Tot ce am propus era pentru pre-release. După lansare, se schimbă așa cum este nevoie. Eu sunt de părere că un forum se schimbă în funcție de subiecte și nu subiectele în funcție de forum.

WvW și SPvP pot sta intr-un singur topic până când apar mai multe topicuri. Pot. Nu neapărat că și trebuie. Și eu am acest split.

Mulțumesc pentru Lore.

Topicul lui Ronah nu trebuie șters. Nu. Sunt însă alte topicuri mult mai generale cu care se poate face merge pentru un timeline mai ok.

Cred că conștienți amândoi că știu că jocul nu e lansat.

Regulile pot fi puse si la înregistrare.
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Schimbarea locatiilor anumitor subiecte

Mesajde Tudy » 30 Iul 2012, 16:19

1. Mai e o lună până la release. Ce propui tu înseamnă o muncă vizibilă doar pentru 4 săptămâni (plus muncă suplimentară ulterior, când vom avea de ”despărțit” subiectele pe secțiuni). Not going to happen, noi am făcut deja secțiunile în pregătire pentru release, au fost câteva luni bune când aceste secțiuni n-au existat deloc. :)

2. Degeaba punem regulile și la înregistrare, dacă nu le citește nimeni. E ca un EULA, la care dai I agree și gata (însă faptul că nu le-ai citit nu înseamnă că ești scutit de respectarea lor). Tot ce facem noi e să încercăm să le facem cât mai „vizibile” pe site, ținând cont de ce vedem că se întâmplă în continuare pe forum/TS. Ar fi frumos să nu fie nevoie de acest lucru, dar deocamdată nu e cazul, din păcate.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Sugestii şi reclamaţii

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori