Aion - Free to Play

Re: Aion - Free to Play

Mesajde bubu » 13 Mar 2012, 22:25

Si de cat kinah ar fi nevoie? Am vazut ca se cer 99 coins.Cred ca e un shop si undeva din joc ,unde va puteti interesa,va rog.

L.E :Apropo,am trimis mail la ei la suport sa vad daca pot porta de serverul NA pe gameforge,si daca imi acorda si Veteran.Asta ar insemna sa astept in jur de o luna,dar momentan astept raspunsul lor.Daca ar fi pretul in koc pana intr-un milion de kinah la Gold pack,m-as baga de pe acum .
bubu
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Mar 2012, 21:10

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Tze » 13 Mar 2012, 23:12

Cel mai ieftin Gold Pack pe care l-am văzut eu se vindea cu 10 milioane pe Spatalos, iar prețul este într-o continuă scădere.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Loa » 13 Mar 2012, 23:54

50 milioane.
The art of being feminine.
Avatar utilizator
Loa
Legionar
 
Mesaje: 227
Membru din: 17 Feb 2012, 23:51
Nume caracter: Le Loa

Re: Aion - Free to Play

Mesajde bubu » 14 Mar 2012, 16:38

Da.Mi-am facut un cont pe Anuhart ,cel mai nou server.Am facut glad,ca sa farmez mai bine.Momentan in broker e un singur pack,la 15 milioane.Cei de la suport mi-au trimis mail,spunand ca au raspuns la intrebarile mele,dar cand urmez linkurile incluse sau incerc sa ma loghez pe suport,nu vad nimic.Va multumesc pentru asistenta.

L.E. : Merg ambii clienti.Deci o sa merg in continuare pe ambele servere.Din fericire,momentan am mult timp liber la dispozitie.

L.L.E. Cat de vechi e serverul Spatalos ? M-ar tenta sa joc acolo,si cand m-as face mai mare sa joc cu voi. Dar daca are mai mult de un an,nu se merita,mai ales cu cont de starter.Am cautat pe net vechimea serverelor,dar nu am gasit nimic relevant.
bubu
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Mar 2012, 21:10

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Tigros » 20 Mar 2012, 14:17

Telemachus, Spatalos si Perento sunt serverele initiale existente in Aion (adica cele vechi).

Nu conteaza daca ai cont nou sau nu - poti oricand sa cresti in nivel si sa joci normal indiferent de server, daca e nou sau vechi.

Si noi am inceput de la zero aproape si acum suntem la 40 si ne distram copios facand pvp la nivelul asta.
Avatar utilizator
Tigros
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 137
Membru din: 24 Aug 2011, 14:56
Nume caracter: Tigros

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Drakw » 09 Apr 2012, 23:30

Salut, ma gandesc sa incerk si eu sa jok aion pe Eu dar as vera sa stiu dak se simte f mult restrictia pe care o au la sv. Momentan jok pe sv de la NCsoft si acolo nu am restrictie, dar este prost cu ora. Merita sa incerk sa jok pe Eu??
Drakw
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Apr 2012, 23:25
Nume caracter: Riokw

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Tze » 10 Apr 2012, 00:05

Salut Drakw.
Din păcate nu sunt în măsură să-ți dau un răspuns la întrebare deoarece am jucat Aion prea puțin, poate alți membri ai forumului pot să te ajute.
În schimb pot să-ți acord un sfat pentru a-ți asigura o ședere lungă și plăcută aici și anume să citești regulamentul de utilizare al forumului, în special secțiunea legată de ortografie.
Avatar utilizator
Tze
Legionar
 
Mesaje: 132
Membru din: 27 Iul 2011, 20:31
Localitate: București
Nume caracter: Tze Loves Loa

Re: Aion - Free to Play

Mesajde NiceSorin » 04 Mai 2012, 14:59

am incercat si eu sa joc azi aion,dar nu stiu este prea monoton din trailer si gameplay uri parea mai fun :?
Imagine
Avatar utilizator
NiceSorin
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 06 Dec 2011, 22:44
Nume caracter: Mighty Sorin

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Phoenix » 05 Mai 2012, 16:22

Server: Telemachus
Facțiune: Asmodieni
Caracter: Benu
Avatar utilizator
Phoenix
Gladium
 
Mesaje: 38
Membru din: 11 Apr 2012, 08:25
Nume caracter: Phoenix Sagittarius

Re: Aion - Free to Play

Mesajde SanguiNorium » 06 Mai 2012, 20:33

M-am gandit sa incerc si eu Aion EU, momentan e la 25% update-ul, merge cam greu, probabil am sa incerc warrior, niste sfaturi de inceput?
What is the color of Night?
Avatar utilizator
SanguiNorium
Gladium
 
Mesaje: 48
Membru din: 28 Mar 2012, 21:48
Localitate: Bacau
Nume caracter: Sangui Norium

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Life Snatcher » 10 Mai 2012, 17:17

SanguiNorium scrie:
M-am gandit sa incerc si eu Aion EU, momentan e la 25% update-ul, merge cam greu, probabil am sa incerc warrior, niste sfaturi de inceput?

Ma bag si eu, daca ma astepti :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: Aion - Free to Play

Mesajde boydrek » 14 Mai 2012, 17:09

Sfaturi de inceput:
- nu va chinuiti cu gathering pana nu terminati quest-u de Ascension (e requirement la vreo cateva quest-uri, dar dupa ce ascendeti o cam luati de la capat)
- nu dati kinah pe equipment sau potiuni la early levels, bagati mai degraba bani in skills si inventory cube upgrades
- nu exista PvP decat de la lvl 25 in sus, deci daca asta va intereseaza, probabil cel mai rapid leveling e sa va cautati un mentor (jucator cu cel putin 10 nivele peste voi). Mentorii nu primesc experienta din low-level mobs deci daca sunteti in grup cu unul, tot XP-ul curge la voi
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Ronah » 14 Mai 2012, 20:39

NiceSorin ai dreptate. Aion este doar un grind-fest. Si eu m-am plictisit la lvl 15 in trial acum un an. In afara de GW, NCSoft nu are jocuri care sa merite. Sorry.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Aion - Free to Play

Mesajde boydrek » 15 Mai 2012, 10:27

Ar trebui sa-l incerci acum...e muuuult mai balanced la capitolu XP, cel putin in nivelele de jos (eu am ajuns pe la 36 fara foarte mult efort). Grind-u care mai este e la crafting/gathering (care by default nu e prea fun, greu sa nu fie grind), ca sa-ti ridici nivelu destul sa poti face ceva item-uri gold
Imagine
Avatar utilizator
boydrek
Gladium
 
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2012, 10:13
Nume caracter: Azadrea

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Valky » 15 Mai 2012, 10:39

Eu am renuntat la lvl 13, am avut impresia ca fac lvl-grinding pentru WoW, am preferat mai degraba Wow sau Lineage2. Cat despre "free", sigur, totul este bine pana vezi ca se poate mai mult cu cash.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Googsy » 16 Mai 2012, 08:29

Valky scrie:
Eu am renuntat la lvl 13, am avut impresia ca fac lvl-grinding pentru WoW, am preferat mai degraba Wow sau Lineage2. Cat despre "free", sigur, totul este bine pana vezi ca se poate mai mult cu cash.



Si acum este mult mai bine decat atunci cand l-au lansat! Acesta este motivul pentru care nici eu nu-l mai joc. Si la TERA am renuntat, desi arata foarte bine si are un sistem bun de actiune, insa este un grind mascat printr-un numar nejustificat de poveste de quest-uri...
Imagine
Love me or hate me! I don't care. Your end is the same!
Avatar utilizator
Googsy
Gladium
 
Mesaje: 78
Membru din: 16 Oct 2011, 11:12
Nume caracter: Holly Fire Rain

Re: Aion - Free to Play

Mesajde McLane » 26 Mai 2012, 07:46

Am renuntat la aion
au simplificat EXAGERAT de mult jocul
Instantele mult prea usoare, bosii mult prea usor de omorat, mai si iteme de arena pe deasupra.
Mi-a placut foarte foarte mult jocul acesta dar ma dezamagit mult.
Imagine
McLane
Gladium
 
Mesaje: 3
Membru din: 13 Apr 2012, 20:48
Localitate: Oradea
Nume caracter: McLane , Naesse

Re: Aion - Free to Play

Mesajde tetshukay » 23 Iun 2012, 12:17

in momentul de fata joc aion pana gw2 va fi live .... pentru cei ce vor sa joace.. Server : Nexus / nick : Fylophteya * twink 35 gladiator *
Imagine
tetshukay
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 03 Iun 2012, 11:04
Nume caracter: .....LOADING

Re: Aion - Free to Play

Mesajde Ronah » 24 Iun 2012, 08:44

Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Aion - Free to Play

Mesajde tetshukay » 24 Iun 2012, 16:17

apropo : Elyos :P
Imagine
tetshukay
Gladium
 
Mesaje: 53
Membru din: 03 Iun 2012, 11:04
Nume caracter: .....LOADING

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Aion

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori