Inspiratie pentru GW2

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Inspiratie pentru GW2

Mesajde Xas » 29 Mar 2012, 15:41

Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Inspiratie pentru GW2

Mesajde Valky » 03 Apr 2012, 21:20

Sunt de acord cu Peters pentru retinerea in iubirea de HT/holly trinity (thx for posting this Xas), sustin punctul de vedere exact pentru argumentul lui ale carui implicatii le vad asa:
:arrow: - nu plang healerul din cauza ca nu apuca sa se bucure de frumusetea fight-ului stand cu ochii in barile de health ale celor din echipa si rupandu-si un singur deget cu 300 de clicks pe minut, pentru ca:
- nici tank-ul nu se prea bucura de asta, in niciun caz asa cum o poate face dps-erul (sunt jocuri in care oricat de mult ai scala UI-ul si camera range, bossul e huge, ajungi sa-l vezi aproape de nivel pixel, daca imi este permis sa exagerez pentru a reda plastic ideea)
- la urma urmei este alegearea lui de a fi healer (am jucat si eu healer, e fun up to a point)
:arrow: - consider ca trinitatea da uneori o dependenta ciudata pentru unii jucatori (in sensul "wtf am I gonna do without H/T, that mob pack is menacingly approaching me) si incurajeaza multe lucruri neplacute, legate de atitudine si de joc efectiv:
- tanci care asteapta mandri ca boss-ul sa ia aggro doar de la good looking posture
- tanci cu o convingere neclintita ca strigatul lor stilat de "Banzai" rezolva problema expeditely
- tanci care lupta 5 minute singuri sa ia aggro, dati si voi in sfarsit prima lovitura in balaur si e wipe, tipa la voi ca nu stiti sa faceti aggro-management
- healeri care cred ca rolul lor in party este doar de a incuraja tancul si a face celorlalti loc sa treaca catre sfarsitul dungeon-ului
- healeri care isi pastreaza mana-pool ca sa o arate prietenilor cand terminati instanta (e cool, e neon-blue, nu stiati?)
- healeri care au decenta sa te anunte din start "I only heal myself, don`t expect else"
- dps-eri care intra in raid special pentru a cauta pe net detalii despre noua masina de spalat ("brb, just until you get that boss done")
- dps-eri cu o credinta ferma in puterea de clonare pe care tancul o va aplica pentru a-i salva poponetul din toate grupurile de trash-mobs simultan cu boss-kite in forma de 8 la elite skill
- dps-eri care stiu din intelepciunea strabuna ca "the healer must keep ME alive, I don`t care about the others"
- tanci si dps-eri care pot sa jure ca de vina a fost mereu healerul, "fcking noob"
- heaheri si dps-eri care pot sa jure ca de vina a fost mereu tankul, "fcking noob"
- tanci si healeri care pot sa jure ca de vina au fost mereu dps-erii, "fcking noobs"
- playeri care inca asteapta un ressurect de la rogue / thief dupa ce toti au iesit din raid
- playeri care au inceput si al 5 lea mmo cu convingerea ca hunter-ul este cea mai buna clasa de tanking (tank-ing rhymes with kite-ing, ain`t that true?)
- playeri care cauta saptamanal pe forumul jocului cand apare oferta de buy2play "permanent stealth-skill+never-aggro bonus", ca sa faca primul lor dungeon singuri, fara tank, healer si ...ehmm.. dps
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Inspiratie pentru GW2

Mesajde Tudy » 03 Apr 2012, 22:00



Video-ul a mai fost postat pe forum acum ceva vreme, dar e relevant în context. :)
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Inspiratie pentru GW2

Mesajde Valky » 03 Apr 2012, 22:26

Da, AlexR are o audienta foarte buna, sintetizeaza foarte bine, puncteaza exact ceea ce iti doresti sa auzi si are o voce care vinde by itself, eu pana sa vad comentariul lui http://www.youtube.com/watch?v=xBC_ig73aMs traiam cu convingerea ca Guild Wars nu va avea niciodata un sequel sau va forta un follow-up clonat dupa WoW.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Inspiratie pentru GW2

Mesajde Xas » 03 Apr 2012, 22:41

Valky2 scrie:
Da, AlexR are o audienta foarte buna, sintetizeaza foarte bine, puncteaza exact ceea ce iti doresti sa auzi si are o voce care vinde by itself, eu pana sa vad comentariul lui http://www.youtube.com/watch?v=xBC_ig73aMs traiam cu convingerea ca Guild Wars nu va avea niciodata un sequel sau va forta un follow-up clonat dupa WoW.


Interesant, ambele clipuri. App de vocea lui Alex, as vrea si eu sa fac voice acting, mi-au zis mai multi ca am voce buna.
Voi ce ziceti: ?
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Inspiratie pentru GW2

Mesajde Valky » 03 Apr 2012, 22:55

Ai votul meu de incredere, voce cu timbru de movie-trailers / movie-commercials, nice.
Good job.
P.S. - or sa ne penalizeze moderatorii pe amandoi, ca suntem off-topic 8-)
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori