[fun event]

[fun event]

Mesajde Chypers » 17 Oct 2012, 06:26

asadar si prin urmare ... de cand am intrat in gemina am vrut sa organizez si cu voi acest event (l-am mai facut cu alte 2 ghilde) , si anume JUMPING PUZZLE EVENT ; dupa cum stiti in joc sunt 20+ jumping puzzles , unele simple , altele criminale , toate capabile sa ofere o distractie pe cinste. ( din experienta personala va pot spune ca a iesit o nebunie :) )
am ales sa postez intai pe forum aceasta initiativa pt a afla mai intai un nr orientativ de participanti urmand ca apoi sa stabilesc formatul eventului in functie de acesta.
modul in care am organizat ultima data acest event a fost cam asa :
- 4 categorii : Time Puzzle / Team Puzzle / Chain Puzzle / Global Puzzle
- ca si durata : de la 1 ora pana la 5 ore .
- event fee : in functie de nr. participanti si de preferinte : free / small event fee
- rewards : oferit de organizator +/- / event fee %
- ligi : Liga 1 = persoane care au finalizat cel putin o data toate jumping puzzles / Liga 2 = persoane care vor intra pt prima data in jumping puzzle-ul respectiv ( aici se va merge pe incredere :P )

Reguli generale ( to be added /edited later on ) :

- fiecare concurent are un nr.de concurs
- speed trolling PERMIS !
- special skills PERMIS ! ( class teleport where applied / mesmer portals ( folosit mai des in Team Puzzle ) etc ... )
- toti participantii sunt rugati sa mentioneze map completion
- fiecare team / participant - in functie de categoria de event stabilit - va trage la sorti jumping puzzle-ul(urile ) pt event

in mare cam asa suna. ar fi ideal sa se adune 10+ oameni ( eu am facut unul cu in jur de 50 intr-o sambata si a fost demential :D )

@admins : stiu ca procedura de events este oarecum inversa, insa tocmai din motivele mai sus mentionate am decis sa aflu aprox. un nr , ulterior stabilesc o data pe care valky o va posta in calendar, si tot Valky este cel pe care l-am informat si pus la curent . :)

acestea fiind spuse , mi-ar face o deosebita placere sa iasa ceva frumos. astept raspunsuri / inscrieri / completari . :)
Ultima oară modificat de Chypers pe 17 Oct 2012, 06:37, modificat 1 dată în total.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Chypers
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 79
Membru din: 15 Sep 2012, 19:48
Localitate: OprescuVille
Nume caracter: Chypers

Re: [fun event]

Mesajde Valky » 17 Oct 2012, 06:33

E superb eventul si sper sa participe cat mai multi la el, dupa ce isi exprima si opiniile aici. Eventul va fi postat la sectiunea "General Events" in momentul in care ai concluziile finale. Rog un administrator sa mute acest thread la sectiunea "Discutii interne" (zona non-sticky).
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: [fun event]

Mesajde Postrof Blackwell » 17 Oct 2012, 09:19

Suna foarte interesant, felicitari pentru idee. Eu personal voi veni daca se va organiza un astfel de event(in limitele posibilitatilor)si cred ca o organizare cu premii ar fi ideala. :mrgreen:
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: [fun event]

Mesajde stevecelrau » 17 Oct 2012, 10:46

Avand in vedere ca unele jumping puzzles sunt... criminale la propriu si e cu adevarat frustrant sa le faci singur (am stat singur aproape o ora la unul si de atunci le cam evit) imi place initiativa si astept data event-ului ca sa facem impreuna haz de necaz :D
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: [fun event]

Mesajde Life Snatcher » 17 Oct 2012, 14:55

Sign me up ! :))
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: [fun event]

Mesajde ChevalieR » 17 Oct 2012, 16:15

Prezent si gata de distractie :D
Battles are won by slaughter and maneuver. The greater the general, the more he contributes in maneuver, the less he demands in slaughter.
Avatar utilizator
ChevalieR
Gladium
 
Mesaje: 20
Membru din: 14 Sep 2012, 14:39
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Andre Du ChevalieR

Re: [fun event]

Mesajde sebi » 17 Oct 2012, 19:04

O sa fiu si eu prezent! Mai ales ca la sfarsit sunt si achievement-uri. :mrgreen:
Avatar utilizator
sebi
Gladium
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Apr 2012, 23:36
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Alleria Fall

Re: [fun event]

Mesajde cosmin » 17 Oct 2012, 19:33

si eu vin
cosmin
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 46
Membru din: 29 Iun 2012, 15:56
Nume caracter: Cosmin

Re: [fun event]

Mesajde sebi » 07 Noi 2012, 12:48

Nici un update pentru acest event? Haideti ca o sa fie distractiv la fel ca si event-urile de gathering.
Momentan am numarat cam 6-7 doritori.
Avatar utilizator
sebi
Gladium
 
Mesaje: 44
Membru din: 09 Apr 2012, 23:36
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Alleria Fall

Re: [fun event]

Mesajde Chypers » 07 Noi 2012, 16:10

am mentionat ca il voi oficializa in momentul in care se aduna un numar considerabil de jucatori. ( peste 15 ) pt ca altfel va iesi ceva sec. am sa mai intreb si jucatori pe TS care nu sunt activi pe forum si probabil ca o sa il fac totusi intr-o saptamana . un ajutor din partea moderatorilor pe forum sa fie cumva setat pe higher priority.

( OFF : ps, tudy. cum dezactiv spellingu ? e crunt, imi modifica fiecare cuvant :)) )
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Chypers
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 79
Membru din: 15 Sep 2012, 19:48
Localitate: OprescuVille
Nume caracter: Chypers

Re: [fun event]

Mesajde Tudy » 07 Noi 2012, 19:32

OFF: Probabil e setare de la tine, sau ține de browser. Oricum nu de forum.

ON: M-ar interesa și pe mine să particip dacă se organizează ceva.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: [fun event]

Mesajde lemonpowah » 07 Noi 2012, 22:46

Mă bag, pentru jumping trup și suflet oricând !
P.S: Sunt mesmer, săriți cu ofertele pentru portale ! :))
lemonpowah
Gladium
 
Mesaje: 31
Membru din: 15 Sep 2012, 01:12
Localitate: Botoșani
Nume caracter: Sabeer

Re: [fun event]

Mesajde Valky » 08 Noi 2012, 20:17

- Mesmerul = cel mai bun prieten al omului, PvE & PvP alike. Cine n-are un mesmer, sa-si cumpere, sa se imprieteneasca cu unul sau sa-l mituiasca, important este sa-l tina aproape...
- Daca eventul are si sectiunea "profesionisti in portal-jumping" mai aveti ceva participanti, fac un squad de mesmer-fans :lol: si bineinteles, ca de obicei, dau cate 1 gold fiecarui mesmer (lvl 80) care face portale pentru guildies la event (sper ca nu-mi veniti vreo 20 de guildies cu mesmerul de lvl 30 la event doar ca sa faceti portale :p)
P.S. - sa nu ne suprapunem cu eventul unic din 16-18 Noiembrie cand planificam acest fun-event.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: [fun event]

Mesajde Chypers » 15 Noi 2012, 12:07

eventul este inca in picioare :) inca astept doritori , cel mai probabil weekend-ul urmator il vom face, pt a nu ne suprapune, asa cum a spus si valky , cu The Lost Shores.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Chypers
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 79
Membru din: 15 Sep 2012, 19:48
Localitate: OprescuVille
Nume caracter: Chypers

Re: [fun event]

Mesajde Altceva » 16 Noi 2012, 21:17

Sunt foarte interesat :P , va rog sa anuntati data si ora cu 4-5 zile inainte de event :D
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: [fun event]

Mesajde Mylen » 17 Noi 2012, 11:15

voi participa si eu, astept mai multe detalii ( event fee si data )
Imagine

Yuri Gagarin - I see no God up here
Avatar utilizator
Mylen
Gladium
 
Mesaje: 21
Membru din: 06 Noi 2012, 14:41
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Mylen the Marauder


Înapoi la PvE Events

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator