AJUTOR

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

AJUTOR

Mesajde Kleopa » 14 Feb 2013, 20:11

Mi-a venit si mie azi jocul si cand dau sa instalez de pe dvd, imi da o eroare.
Am vazut si pe forumul oficial gw2 si este o eroare din windows7,x64 legat de registri. Am urmat pasii de acolo, dar tot nu-mi merge. Naspa, acum trebuie sa caut la cine sa-l vand.
https://forum-en.guildwars2.com/forum/s ... 0xc0000018
Kleopa
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Dec 2012, 00:17

Re: AJUTOR

Mesajde Kleopa » 14 Feb 2013, 21:08

Ce chestie stupida. Am copiat setupul de pe dvd in pc. L-am redenumit din gw2setup.exe in gw2.exe si a inceput sa se faca download. Acum la crearea contului, trebuie sa le dau codul si apoi fac email; logic nu ar trebui sa fie invers?? Intai sa-mi fac un cont, iar in acel cont sa-mi pun codul pt activare? (ciudat)
Kleopa
Gladium
 
Mesaje: 8
Membru din: 31 Dec 2012, 00:17

Re: AJUTOR

Mesajde shaggy140 » 15 Feb 2013, 00:32

Bine ca iti merge acum, nu mai e nevoie sa il vinzi :)
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: AJUTOR

Mesajde Ronah » 15 Feb 2013, 08:35

mergi aici https://register.guildwars2.com/, treci codul cu " - "uri cu tot si urmezi pasii.
parola care o folosesti va fi cea cu care te vei loga alturi de email.
Sa pastrezi codul si sa retii un nume de personaj, pentru ca daca introduci parola gresit de 3 ori se blocheaza contul si nu o poti recupera decat cu aceste date.
In plus, oricine iti poate bloca contul daca cumoaste e-mail-ul cu care te logezi, tastand la intamplare parole gresite.
odata copiat jocul intreg (+17Gb) pe calculator, iti poti trece recopia pe un alt suport extern astfel incat daca ai nevoie sa il reinstalezi windowsul sa nu mai foie nevoie de dopwnload ci doar de copy/paste
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori