Help a noob

Recruit's lounge

Help a noob

Mesajde acidcod3 » 12 Mai 2013, 18:40

Salutare tuturor, de curand am primit si eu invitatie in guilda (recrut) si am inceput sa observ, din discutii (ts si in-game) cam ce inseamna sa faci parte dintr-o guilda.
Si asa ajungem la problema mea.
Caracterul meu e un norn warrior de level 20, level la care nu pot face prea multe si nu prea vad cum pot ajuta guilda. Guild events nu sunt prea multe la care sa pot participa, de pvp nu prea am gear si nici experienta, iar de dungeonuri nici nu se pune problema la levelul asta. Asa ca apelez la ajutorul doritoritorilor de babysitting. Orice fel de ajutor este bine venit fie el in level-ing fie in explorat harta. Ajutorul poate fi si de genul tips and tricks avand in vedere ca nu stiu inca foarte bine cu ce se mananca jocul asta :D. Principalele mele scopuri sunt sa ajung cu un caracter la lvl 80 si sa am cat mai mult din harta descoperita (waypoint-uri). Stiu ca guilda are mentori pentru asa ceva, cel putin in scris, nu stiu daca mai e valabil. Dupa cum ziceam, orice ajutor e bine venit, dar cu toate astea nu vrea sa retin oamenii de la lucruri mai interesante/importante.
Sunt prezent, in joc si pe ts, pe cat posibil zilnic dupa ora 20. Multumesc anticipat.
Brotacelul Furios
acidcod3
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Sep 2012, 10:33
Localitate: Cluj
Nume caracter: Brotacelul Furios

Re: Help a noob

Mesajde lucifix » 12 Mai 2013, 20:53

Citat:
Stiu ca guilda are mentori pentru asa ceva, cel putin in scris, nu stiu daca mai e valabil.

Ygreek numai asta face, si nu e singurul.
Pentru pvp nu ai nevoie de gear pentru ca toata lumea are acelasi gear. Eu iti sugerez cand intri pe ts sa intrebi oamenii daca nu vor sa te ajute(nu cred ca nu o sa fie nimeni dornic de asa ceva).
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Help a noob

Mesajde Lumânare » 12 Mai 2013, 20:56

Pai pentru inceput trebuie sa intri pe TS si sa ma cauti pe mine Lumânare. Si te voi ajuta eu.
In al doilea rand trebuie sa te gandesti ce fel de personaj iti doresti. Unul care este in mijlocul actiunii sau unul care ii place sa stea la distanta.
In al treilea rand trebuii sa stii ca pentru W3 ar fi bine sa iti faci build+ul de asa natura incat sa ajuti si zergul nu doar pe tine; pentru asta iti recomand sa te uiti la link-urile urmatoare create de unul dintre Commanderii nostri de W3 Wicked: viewtopic.php?f=63&t=1529

P.S. Cand intri pe TS oricine are in dreptul nickname-ului 2 te poate ajuta.
Life is short, make it count!
Imagine
Avatar utilizator
Lumânare
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 164
Membru din: 09 Aug 2012, 15:28
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Lumânare
Zona de interes: World vs World

Re: Help a noob

Mesajde Ygreek » 13 Mai 2013, 20:02

Draga Brotacelul Furios, dupa cum a spus si colegul meu Lucifix, eu sunt unul din mentori care se ocupa cu si pt lvl up ;) ( asta imi place... asta fac...). Cand intri in joc deschizi fereastra guildei (litera G) si te uiti dupa Ygreek.1365 sau striga in guild chat " Y e online sunt eu Brotocelul" si am sa te ajut cu mare placere ;)
Nimeni nu este noob si nici nu va fii, cu toti am fost incepatori si ne-am dezvoltat (am evoluat) :D
Acest site nu este foarte populat dar eu il folosesc http://lfg.guildwars2.ro/
Avatar utilizator
Ygreek
Legionar
 
Mesaje: 124
Membru din: 31 Oct 2012, 23:42
Localitate: Sfantu Gheorghe (Covasna,Ro)
Nume caracter: Ca pe Tata :P

Re: Help a noob

Mesajde Asky » 14 Mai 2013, 23:49

Structura de mentor inca exista si va exista in continuare, orice persoane pe ts cu ¨2¨ dupa nume este mentor ori rank mai mare (poti folosi si wispers in joc cautand rankurile de mentor ori mai sus pentru intrebari dar este recomandat TS), iar orice intrebare doresti sa pui ei iti vor explica nelamurirea.

Cat despre NUB, nu exista asa ceva, toti inca suntem NUBS la diferite aspecte ale jocului iar fiecare dintre mentori are o specialitate, daca vei intreba un Mentor ceva ce nu stie iti v-a raspunde cine te poate ajuta dintre mentori in acel subiect.


Cel mai important VORBESTE CU NOI, nu muscam, cel puitn majoritatea dintre noi :P, sa nu iti fie frica de a vorbi despre orice subiect, nu este neaparat sa fie legat de joc, cat mai mult comunici cu noi cat mai rapid de poti scapa de perioada de recruit, indiferent de nivel.
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Help a noob

Mesajde acidcod3 » 15 Mai 2013, 09:38

Multumesc de raspunsuri, am avut deja parte de o seara minunata alaturi de cativa membrii si a fost foarte benefica :), Ygreek stie. Cu siguranta voi mai profita de bunavointa mentorilor pe cat de des posibil.
acidcod3
Gladium
 
Mesaje: 7
Membru din: 03 Sep 2012, 10:33
Localitate: Cluj
Nume caracter: Brotacelul Furios

Re: Help a noob

Mesajde Ygreek » 16 Mai 2013, 13:07

Suntem aci pt a te ajuta ;)
Avatar utilizator
Ygreek
Legionar
 
Mesaje: 124
Membru din: 31 Oct 2012, 23:42
Localitate: Sfantu Gheorghe (Covasna,Ro)
Nume caracter: Ca pe Tata :P

Re: Help a noob

Mesajde Valky » 16 Mai 2013, 15:21

Our guild is a family ! Cere ajutor fara rezerve atunci cand ai nevoie.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Zona recrutului

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator