BWE Feedback

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: BWE Feedback

Mesajde Altceva » 01 Mai 2012, 00:09

Salutare,
In acest beta am jucat decat War,

PVP am jucat decat competitiv, nu mi-a placut ca nu am exista buton de join grup, cand fugeam de un ranger si ma ascundeam dupa un zid,piatra,etc el tot putea sa traga in mine, referitor la balanta intre clase pot spune ca a fost ok nu a fost nici o clasa care nu pot sa o omor sau vreuna care sa-mi dea nuke, sper ca pana la urmatoru beta cand esti langa un jucator sa poti face duel cu el :D

PVE mobi apar prea repede, NPC nu prea au muta viata cad instant, personal story cred ca ar trebui la inceput sa poti sa faci si singur si dupa lvl 10 sa fie mai greu (adica dupa lvl 10 sa iti chemi prieteni sa te ajute), este o problema si cu /w la persoanele din guild nu am putut sa dau
Imagine
Avatar utilizator
Altceva
Legionar
 
Mesaje: 190
Membru din: 20 Mai 2011, 20:58
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Altceva

Re: BWE Feedback

Mesajde Wicked » 01 Mai 2012, 01:33

Si eu as vrea feedback-ul lui Valky, sa vad ce l-a nemultumit atat de mult in beta. Ce pot sa spun e ca acest beta este exact la ceea ce ma asteptam, nici mai mult, nici mai putin.
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: BWE Feedback

Mesajde Life Snatcher » 01 Mai 2012, 03:01

Din ce am testat, sunt mai multumit ca oricand de alegerea facuta, pot sa spun linistit ca nu am cheltuit banii degeaba. Lasand la o parte cele cateva buguri de texturi, chat-ul cu NPC-ii si restul care le-ati mentionat mai sus, sunt chiar impresionat de acest BWE. Inafara lag-ului/login nu am gasit "nimic" care sa ma afecteze direct, probabil petii de la ranger de care toti stim ca inca se mai lucreaza la ei. In rest...
PvE - mi-a testat in continuu stilul de lupta, m-a pus in situatia in care sa gandesc de 2 ori inainte sa atac, si cu ce fel de arme atac, daca sa ma arunc intre mobi sau nu, daca sunt in stare sa particip la event-ul respectiv sau nu. Pentru mine este un plus, prefer fast respawnul si mobi care sa imi sparga cascheta decat sa am quest-uri gen "dute acolo, omoara 100 de mobi, te intorci si iti mai dau alti 100 de mobi, oare cat iti rezista psihicul?". PvE-ul din GW2 imi spune clar, "vere, vrei xp ? vrei gold ? vrei achievments si drop bun ? te duci frumos, cauti 3-4 ca tine sau mai buni si doar atunci te pot declara un adversar"
PvP - Tind sa cred ca se poate transforma in E-sport, nu sunt sigur, dar are toate elementele necesare pentru un e-sport. Daca au grija sa ia aminte de la FPS-urile de pe piata, or sa faca ceva foarte frumos, sa nu mai zic ca uiti cum trece timpul...

Nu are rost sa mai continui tinand cont de faptul ca majoritatea bugurilor/problemelor din joc le-ati scos voi in evidenta.
Nu pot sa spun decat ca acest joc in momentul cand se va lansa va fi ...LEGEN...wait for it .... DARYYYYYYYYYYYYYYY :)

P.S. Sa tinem cont de faptul ca a fost primul BWE testat cu toti playerii care au cumparat pana acum jocul, din partea mea numai respect catre ArenaNet
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: BWE Feedback

Mesajde Sylviu » 01 Mai 2012, 08:58

Fiind in stadiu beta, bug-uri este normal sa fie intalnite, de aceea se si lanseaza aceste "test beta-uri" pentru a fi remediate pana la lansare, deci in momentul de fata bugu-rile nu dau o nota proasta jocului.
Pe mine in joc ma impresionat cel mai mult acest nou sistem "Dynamic Events" neintalnit pana acum in alte mmo-uri.
In rest jocul isi merita banii.
Imagine
Avatar utilizator
Sylviu
Romanian Spirits [SoR]
 
Mesaje: 25
Membru din: 27 Apr 2012, 14:34
Nume caracter: Sylviu Vanatorul

Re: BWE Feedback

Mesajde Bogdan » 01 Mai 2012, 10:21

Acum majoritatea lucrurilor s-au zis, mie mi-a placut jocul si nu prea imi dadeam seama cum trece timpul.
Ceea ce nu mi-a placut (in afar de petul retarded de la ranger, pe care ulterior am reusit sa il controlez suficient ca sa nu mai moara si sa fie relativ util) ar fi faptul ca desi faceai parte din eventsuri cu mase de playeri, nu prea am interactionat pe bune cu ei. Adica pe la un level 17 m-am intalnit cu un tip intr-o zona mai ascunsa nitel si ne-am aliat sa batem niste mobi care aveau un respawn incredibil de rapid, dupa care am plecat impreuna sa exploram alte chestii.

Mi-a placut lumea uriasa si faptul ca daca explorai chiar gaseai cate ceva interesant, dar exploring-ul e mai fain cu 1-2 prieteni:)
De altfel, desi nu sunt sigur, eu nu am gasit un /who, care sa imi zica si mie toate personajele cu numele ala, sau dintr-o zona, guilda etc. Asta chiar ar trebui introdus in interfata.

Am vazut persoane care au zis ca personal story nu e usor soloable, mai ales la norn. Am jucat ranger norn si pot sa zic ca a fost challenging dar am solo-it totul fara sa mor o data(ma refer la mort cu downed state). Cu toate ca sunt de acord ca pleci la lupta cu un grup de NPC-uri ajutatoare si dupa 30s te trezesti ca aia sunt morti si ai ramas singur sa te bati cu 10-20 mobi. Un sfat pentru cei care au murit de cateva ori ar fi: fuga e rusinoasa dar e sanatoasa, cel putin cand ai unde sa fugi. In rest use "every trick in the book" in cazul rangerului ( trap+ aoe dmg cu slow+ bleed+swap de arme, de pet cand e cazul si sigur o sa fie + kiting max).
Oricum jocul mi s-a parut foarte bine inchegat, desi nu am apucat sa incerc tot content-ul cum ar fi WvWvW si ii dau un 9/10.
Avatar utilizator
Bogdan
Gladium
 
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2012, 16:41
Nume caracter: WarX

Re: BWE Feedback

Mesajde Cronos » 01 Mai 2012, 12:59

Parerea mea e ca mai e ceva de munca la joc, evident mereu se poate mai bine, dar aici mai sunt niste chestii de rezolvat.
Sunt destule lucruri care mi-au placut la nebunie, insa m-am bucurat sa vad ca ceea ce ma deranjat la joc a fost notat si pe forumul lor. O sa insir din lucrurile pe care consider ca trebuie sa le remedieze, tinand in cont ca jocul in proportie de 75-80% mi-a placut.

-Events- trebuie un lvl scale mai bun de atat. Am vazut ca la Norn si Human erau destul de ok, insa la charr is ridicol de grei. Te duci cu un grup de 5 oameni, iti iei one hit si esti pe jos, vin 20 de insi, toti isi iau one hit si e aproape wipe. In conditiile astea pentru cel care se apuca mai tarziu de joc, deci un nr mai redus de playeri prin zona, e imposibil sa termini un boss.

-Leveling up- e foarte interesanta si reusita ideea de a te baza mai mult pe events si nu quests, dar problema e lvlingul in sine pentru acel event. De multe ori ramai cu sub level, si am facut totul in ordinea propusa de ei.

-Story si quest line- Asa cum mai zicea cineva pe un forum, daca tot o sa fie MMORPG, ii trebuie mai mult story si elemente rpg, iar storyul e great, nu ma intelegeti gresit, dar de multe ori questurile sunt seci si monotone. De ex la Norn story line : multe questuri se te trimit intr-un loc sec, pustiu, cu 2-3 npcs, slash and hack, un boss care defapt e tot un simplu npc, si gata. Practic mai mult e drumul iar questul in sine e foarte monoton. Sunt si unele mai grozave, dar aici ma adresez la majoritate.

-Structured PvP- Asta chiar e infect. Imi cer scuze Anet si baieti de pe forum, stiu ca am tendinta sa critic des lucruri care poate nu ar trebui, dar aici chiar trebuie spus ceva. Anet a uitat complet de unde a plecat cu PvPul, si mai ales ce il facea grozav. In primul rand e "GUILD" wars, si aceasta facilitate nu va exista dupa cum au sugerat pe forum ceea ce e destul de trist. Dar fiind beta, sa analizam putin 5v5. Este haotic si mai slab decat un random arena. Motive: 1)incurajeaza individualismul, capturarea unui punct de catre mai multi membrii nu se desfasoara deloc mai repede decat daca ai un singur player pe punct 2) killurile sunt date pentru last blow, nu mentioneza nici un asist sau intreg echipajul care a dus la kill 3) este haotic, pur si simplu te trezesti in meci cu 2v2, 3v5, esti pus in meciuri deja pierdute gen 480 red team si tu esti blue 4) practic situatia de haos rezulta pe de o parte prin faptul ca nu ai un buton de exit pentru urmatoarea runda, esti intr-un ciclu nesfarsit de jocuri, menit ca la unul din ele sa dai leave si sa lasi echipa sa piarda 5) CP pur si simplu in momentul de fata nu merge intr-un RPG, adica poti sa-l faci sa mearga, si e chiar distractiv ca adauga diversitate, dar in general e menit unui FPS, pentru ca e vorba de fast respawn time, si quick death 6) Fight to survive= distrugerea si mai mult a pvpului. De n ori s-a intamplat ca dupa o lupta stransa sa castig intr-un final si apoi ghici ce, hai sa descoperim cum el din down state poate sa faca stealth, sa fuga in alt colt sa iti dea intrerupt in timp ce incerci sa ii dai finish, chiar sa te omoare. Ok, sa facem un down state foarte scurt, in care sa permita o fatalitate, chop the head, ceva de genul, dar nu moarte caprioarei in care mai mult te enervezi cand vezi ca se ajunge la asa ceva 7) Nerf Tornado, e ridicol de imba, asa cum zicea cineva, la activarea elitei e ceva de genul ori activezi si tu elita, ori fugi. Sigur, ataci cu thieful un ele, ala da sa moara, hopa tornada si uite cum matura cu tine pe jos (la propriu) dupa care tu ai un shity elite pe bara si hop esti low health si dintr-o victorie clara esti nevoit sa te retragi din ce? din cauza unui elite skill... 8)alt mod in afara de CP please...i beg you

-Skill learning - e bestial, imi place conceptul si este perfect. Problema ? La lvl 8, chiar si mai devreme, ai deja pe un warrior (cele mai multe arme) toate skillurile deblocate. Grija mea e mai mult pentru repetivitate, trebuie introdus un element de diversificare, gen runele din Diablo 3, ceva care sa mai dea putina nuanta la skilurile de atac. Restul de skills ce se debloceaza nu afecteaza si nu sunt asa de des spamate ca cele de atac.

Over all nota finala e 75-80. Jocul o sa fie grozav, dar numai in PvE, o parte din mine a murit cand am vazut PvPul, pur si simplu nu am rezistat sa joc mai mult de cateva ore ceea ce gandva imi ocupa toata ziua.
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: BWE Feedback

Mesajde Valky » 01 Mai 2012, 14:19

@Wicked
Cu placere, contacteaza-ma pe TS, te rog.
P.S. - faptul ca feedback-ul este mai lung nu inseamna ca este neaparat vorba de nemultumiri legate de joc :) Si ca sa confirm acest lucru
Imagine
upload images
Ultima oară modificat de Valky pe 02 Mai 2012, 04:40, modificat 1 dată în total.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: BWE Feedback

Mesajde RavenAssassin09 » 01 Mai 2012, 14:34

Shob scrie:
1) Make the transfer button available even when the target server is full.
2) More options regarding overflow servers (the ability to select to play on a certain overflow server).

Acesta e feedbackul pe care il pot da dupa 2-3 ore de "gameplay" din primul BWE. :)


Sunt de acord cu tine Shob. Acesta a fost principalul inconvenient pe care l-am avut... Ii iert pentru dificultatile de conectare doar pentru ca e beta si presupun ca a fost prea mare influxul de jucatori. Comparabil cu filmuletele din betaurile trecute am observat o dificultate marita... ceea ce e bine... pentru cei carora le plac lucrurile mai challenging. Mi s-a parut ca zona de inceput de la Charr e mai grea decat zona de la Humans care e putin mai grea ca zona de la Norn. La charr mai ales era un Flame Shaman intr-o pestera care nici cu 10 jucatori nu a cazut prea usor. Nu-mi convine nici faptul ca se face scaling si dupa jucatorii care nu se duc la Waypoint dupa ce mor. In structured PvP m-am distrat foarte tare, WvW am jucat numai cu voi atunci cand "aparent" am luat toat harta... dar daca reintrai arata o complet alta harta... eu sper ca se va remedia lucrul acesta (cum ar fi sa stai 5 ore sa iei toata regiunea si cand dai un relog sa vezi ca de fapt nu s-au inregistrat capturile?...). Atmosfera e diferita fata de Guild Wars 1. In GW 2 te indruma putin la inceput dupa care iti lasa mana libera sa faci ce vrei (MMORPG sandbox) ceea ce e foarte tare. Mastile de la mesmer, alea 3 pe care le alegi la inceput se potrivesc ca nuca in perete cu profesia... e pacat ca voi ascunde masca imediat ce intru in joc... sper sa gaseasca un design mai elegant la acele masti. Eu sper sa aiba forta, vointa si creativitatea necesara sa finalizeze acest joc si sa il aduca aproape de perfectiune, pentru ca din ce am vazut in acest BWE, GW 2 promite multe :D Cand e credeti ca va fi urmatorul BWE?
Imagine
Avatar utilizator
RavenAssassin09
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 19 Feb 2012, 21:39
Localitate: Vaslui
Nume caracter: Ven Khai

Re: BWE Feedback

Mesajde Larry 2F » 01 Mai 2012, 15:36

RavenAssassin09 scrie:
Mastile de la mesmer, alea 3 pe care le alegi la inceput se potrivesc ca nuca in perete cu profesia...

E valabil si pentru necro, dar mie imi place f mult ca armura arata asa ridicol.
Imagine
Asa arata initial, dupa aia am vopsit-o verde cu rosu si semanam cu un bufon de curte :D
Avatar utilizator
Larry 2F
Gladium
 
Mesaje: 65
Membru din: 25 Apr 2012, 12:57

Re: BWE Feedback

Mesajde Khasar » 01 Mai 2012, 18:29

Eu vreau lupte intre guilde. Cine nu este in guilda cu mine, sau in alianta de guilde in care ma aflu eu, sa poata fi omorat oricand, oriunde, oricum, pe orice harta, in afara de orasele principale.
Avatar utilizator
Khasar
Legionar
 
Mesaje: 193
Membru din: 12 Apr 2012, 12:26
Localitate: Targoviste
Nume caracter: Khasar Legionarus

Re: BWE Feedback

Mesajde Life Snatcher » 01 Mai 2012, 18:48

Larry 2F scrie:
RavenAssassin09 scrie:
Mastile de la mesmer, alea 3 pe care le alegi la inceput se potrivesc ca nuca in perete cu profesia...

E valabil si pentru necro, dar mie imi place f mult ca armura arata asa ridicol.
Asa arata initial, dupa aia am vopsit-o verde cu rosu si semanam cu un bufon de curte :D

Nu inteleg ce legatura are faptul ca nu va plac voua niste masti cu un feedback despre joc si ceea ce s-a intamplat in el. Nici mie nu imi place inghetata de kiwi, dar asta e, sunt altii care sunt innebuniti dupa ea.

Cat despre faptul ca PvE-ul este prea challenging sau nu puteti sa faceti un personal story, probabil nu ati luat in calcul cateva aspecte. Nu stiu cati au observat ca de fapt quest-urile sunt asezate in cerc, sau cel putin asa am gasit la human sa le fac cel mai usor, erau apropiate de lvl-ul meu iar cum faceam o inimioara luam un item destul de bun care sa ma ajute in continuare. Ce nu ati luat voi in calcul e ca ati ajuns in zona de lvl 15-20, sau 20-30 cu iteme de lvl 10-15 maxim, voi fiind lvl 15 sau chiar mai mic. Ce asteptati sa se intample ? Sa spargeti toata zona si totul sa fie mai usor ca niciodata ? Personal story e normal ca nu poti sa il faci atata timp cat primesti questul de lvl 19 la lvl 14, si tu de fapt ai gear de lvl 10-12. Pentru toate questurile/dinamyc events am asteptat linistit sa fac lvl sau m-am dus in zone mai mici, cand am ajuns la lvl egal sau mai mare cu zona care vroiam s-o descopar era totul foarte usor.
Recunosc, m-am lasat purtat de val si am ajuns in party la zone de lvl 20-25 si mi-o cam luam, dar totusi, eram intr-un party.
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: BWE Feedback

Mesajde RavenAssassin09 » 01 Mai 2012, 18:49

Larry 2F scrie:
E valabil si pentru necro, dar mie imi place f mult ca armura arata asa ridicol.


Daca nu citeam nu spuneam ca e necro :lol: excelenta alegere de culori pentru o profesie care se vrea a fi sinistra. Imi imaginez cum arata dupa ce ai colorat-o...
Imagine
Avatar utilizator
RavenAssassin09
Gladium
 
Mesaje: 23
Membru din: 19 Feb 2012, 21:39
Localitate: Vaslui
Nume caracter: Ven Khai

Re: BWE Feedback

Mesajde Kenzo » 01 Mai 2012, 21:52

Deja daca va deranjeaza micile detalii cum ar fii mastile si un petic in haine deviem ^^
Imagine
Avatar utilizator
Kenzo
Gladium
 
Mesaje: 89
Membru din: 10 Noi 2011, 22:04
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Kenzo Firefist

Re: BWE Feedback

Mesajde B3aT » 01 Mai 2012, 22:06

Eu le-am lasat ceva feedback pe forumul lor, iar bugurile le-am raportat ingame, primele topicuri ar fi cam astea

De mult (sau niciodata) nu am avut un sentiment de actiune (mia amintit de exteel sau tabula rasa), un pic familiar da si coplesitor, esti bombardat cu "jocul", dar ti se ia de pe umeri restul activitatilor "sa iei rewardul, stai linistit e in mail, etc".

Regret mai multe lucruri
- nu am avut rabdarea sa invat mai multe despre inginer
- nu am apucat wvw
- nam avut party stabil
dar toate astea data viitoare

Sper sa apuca sa se uite peste cele 4mii de topicuri numai din subforumul Sugestions ...cert este ca inca cateva featururi si imbunatatiri le mai trebuie, si poate fi un adevarat next gen mmo. Nu au inventat mare lucru, dar au luat cele mai bune sisteme din jocurile vechi si le-au imbunatatit..si le-au iesit.


Structured PvP daca il "repara" si se acorda puncte pe merite si nu pe "cine a apasat F primu" va fi un hit, ma gandesc ca in timp se vor face echipe bune, un spectator mode ...si asta e tot :mrgreen:

Iar pvp in pve world e old way, uitati de ea, sunt sute de MMOuri unde puteti fi vanati de cutitari din boscheti care a farmat mai mult ca tine si castiga razboiul :lol:. Sunt sigur ca totul va fi bine in structured pvp, fiecare clan isi va etala cea mai buna echipa.

Sper ca totusi sa introduca posibilitatea sa poti crea un structured pvp privat 1vs1 - 10vs10 ... e o buna alternativa la duel, mai completa si mai buna.
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: BWE Feedback

Mesajde Life Snatcher » 01 Mai 2012, 22:34

B3aT scrie:
Eu le-am lasat ceva feedback pe forumul lor, iar bugurile le-am raportat ingame, primele topicuri ar fi cam astea

De mult (sau niciodata) nu am avut un sentiment de actiune (mia amintit de exteel sau tabula rasa), un pic familiar da si coplesitor, esti bombardat cu "jocul", dar ti se ia de pe umeri restul activitatilor "sa iei rewardul, stai linistit e in mail, etc".

Regret mai multe lucruri
- nu am avut rabdarea sa invat mai multe despre inginer
- nu am apucat wvw
- nam avut party stabil
dar toate astea data viitoare

Sper sa apuca sa se uite peste cele 4mii de topicuri numai din subforumul Sugestions ...cert este ca inca cateva featururi si imbunatatiri le mai trebuie, si poate fi un adevarat next gen mmo. Nu au inventat mare lucru, dar au luat cele mai bune sisteme din jocurile vechi si le-au imbunatatit..si le-au iesit.


Structured PvP daca il "repara" si se acorda puncte pe merite si nu pe "cine a apasat F primu" va fi un hit, ma gandesc ca in timp se vor face echipe bune, un spectator mode ...si asta e tot :mrgreen:

Iar pvp in pve world e old way, uitati de ea, sunt sute de MMOuri unde puteti fi vanati de cutitari din boscheti care a farmat mai mult ca tine si castiga razboiul :lol:. Sunt sigur ca totul va fi bine in structured pvp, fiecare clan isi va etala cea mai buna echipa.

Sper ca totusi sa introduca posibilitatea sa poti crea un structured pvp privat 1vs1 - 10vs10 ... e o buna alternativa la duel, mai completa si mai buna.


True true si true, nu m-ar deranja sa dam cateva lectii anumitor guild-uri de pe urma carora sa castigam anumite chestii, daca stam sa ne gandim bine si daca avem o imaginatie bogata, de aici pot iesi multe lucruri frumoase.
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: BWE Feedback

Mesajde Asky » 02 Mai 2012, 08:34

Cat despre zone ca erati lvl mai mic pt events nu intleg, puteti ajunge fara probleme in alte zone de lvl mai mic ce dau acelasi xp/ rewards ca si zonele mai mari si primiti drops de lvlu vostru, iar despre tornada de elementalist fiind prea puternica in competitive pvp nu este exact, un skill de ultilitate il distruge complet,,, (signet of wrath de la guardian, knockdown sau orice echivalent de la alta clasa), nu mi se par a fii buguri sau lucruri ce nu pot fii batute, este doar vorba de lipsa de xp de joc, cat despre join as group in pvp exista, era un npc ce iti arata toate meciurile in desfasurare si puteai intra in orice meci.

Am fost si in char starting area, nu mi sa parut foarte greu, flame shamanu despre care vb, care a fost destul de usor cu 5 persoane, doar trebuie sa nu uitati ca nu puteti sta acolo aruncand skills la mobi sperand sa moara, dodge/retreat cand esti low hp si lasa pe altu sa ia bucati cat timp de vindeci.
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: BWE Feedback

Mesajde Cronos » 02 Mai 2012, 10:44

Probabil nu vorbim despre acelasi joc :)
Avatar utilizator
Cronos
Legionar
 
Mesaje: 277
Membru din: 05 Aug 2011, 16:36
Nume caracter: Cronos

Re: BWE Feedback

Mesajde Sparks » 02 Mai 2012, 10:49

La general am ramas cu o impresie foarte buna despre joc.
Pro's:
- Gameplay-ul este foarte interactiv, si nu te lasa sa te plictisesti in nici o batalie.Diferentierea skillurilor in functie de arme, si diferitele drumuri care le poti lua la traits , ajuta sa simti ca iti faci propriul tau erou,sa simti ca tu controlezi un erou unic.
- Imi place ca la fiecare clasa au pus sansa de a avea si un attack de range si un attack de melee.
- PvP-ul este extraordinar,si trebuie sa fiu de acord cu ce ati spus, o sa ajunga un e-sport. Doar ca in pvp, eu nu am reusit sa aflu cum poti sa fii in aceeasi echipa cu un prieten, poate exista si nu am aflat noi, dar daca exista nu e destul de explicit, la fel e si cu ajunsul in wvw, nu iti spune nicaieri, nu ar strica un mic tutorial mic, sau quest micut al inceput, care sa te treaca prin toate astea, gen "participa la un pvp"...
- craftingul pare interesant(doar ca mai este de lucru la el), mi-am ales weaponsmith pentru ca am vrut sa vad ce arme se pot crea, as fi vrut un picut mai mult, ca atunci cand creezi o arma sa ai o sansa sa o faci mai diferita, sa ai un extra attribute sau un pic randomizata.Nu am reusit niciodata sa creez o arma mai bun decat aveam in momentul de fata. Dar cei drept nici nam avut timp sa ajung al 100/100.
- Problema movementul, daca nu ai in party un warrior cu war horn, sau alt erou(elementalist pe lightning) care sa-ti ofere un movement speed acolo, e un chin cateodata, mai ales pentru un erou ca guardianul
- Eventurile sunt foarte distractive, am incercat sa fac orice event, de fiecare data daca aveam un event nou, care nu l-am mai facut ma duceam.Am citit mai sus ca e greu sa vorbesti cu lumea, dar nu e asa, fiind pe ring of fire si pentru ca stiam de XIII , am vazut un party dea lor la care am apelat si am vorbit sa mergem la un event din apropriere, care incercasem si noi, si ei, dar separat, si dadusem fail, si neam adunat in 10 min acolo, si am facut foarte usor bossu. Dar chatul trebuie evidentiat un picut mai mult cei drept,parerea mea.
- As fi vrut sa am posibilitatea sa pun un "flag" pe harta, si sami arate o sageata de o culoare in minimap spre flagul pus de mine, doar o preferinta.
Cam atat am avut de spus, am fost prea captivat de poveste si eventuri si dificultatea de a omora mobii, mai ales cei cu 1-2 lvl mai mari(sper sa nu scada dificultatea), iar orele petrecute pentru ami dezvolta un guardian pentru pvp,care sa-mi fie pe plac au dat roade pana la urma, si urmatorele 2-3 ore am reusit sa fac niste momente foarte frumoase in pvpuri.

In general guild wars 2, e mmorpgul inovativ pe care toata lumea il asteapta. Astept cu nerabdare urmatorul beta.
Sparks
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 125
Membru din: 24 Apr 2012, 08:51

Re: BWE Feedback

Mesajde B3aT » 02 Mai 2012, 11:16

Poti sa fii in aceeasi echipa/server doar ca trebuie sa dati Join in acelasi server, in acelasi timp, si sa existe deja oameni acolo, si ca o echipa sa nu fie full deja ...altfel va imparte in echipe adverse ... nu e pus la punct deloc sistemul.
Nu am gasit o solutie de damage ranged la guardian viabila :(, si in structured pvp oamenii erau prea haotici si rambo type pentru a putea ajuta efectiv cu guardianul, asa ca am trecut rapid pe arcas/cutitar si m-am distrat omorand aceeasi rambo type care se departau de grup :D

Am vazut multa lume activa XIII, vor face treaba buna :)
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

Re: BWE Feedback

Mesajde Valky » 02 Mai 2012, 12:11

Off-topic: De fapt, Legio Gemina XIII, desi toti strainii de pe Ring of Fire il spamuiau pe Tudy cu cereri de intrare in guildul XIII intrucat se vede doar tag-ul. Sunt convins ca "XIII" va avea un rol important in Guild Wars 2.
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori