vs wow

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Re: vs wow

Mesajde Postrof Blackwell » 08 Iul 2012, 13:49

Yuma scrie:
Bun nu vreau sa fiu inteles chiar atat de prost chiar daca eu nu m-am exprimat deloc cum trebuie O_o.... Daca eu dispretuiesc total WoW asta nu inseamna ca voi trebuie sa sariti pe mine daca ii spun ce nu-mi place la el O_o... Si da intradevar WoW are niste elemente foarte faine trebuie sa recunocs, epic dungeons, boss fights, guild system, epic art, etc. Dar fiecare are parerea lui asa cum si voi o aveti pe a voastra si eu o am pe a mea si n-am sa renunt la ea ever. Dupa parerea mea pe care am s-o pastrez pt totdeauna este ca WoW a fost ceva foarte fain la vremea lui, acumt rebuie sa recunoasca si sa admita faptul ca este un joc expirat pt P2P si nu cred ca va mai rezista foarte mult.

Off-topic : Cuvinte puternice pentru un joc ce nu l-ai jucat decat cateva minute. Cred ca displace era cuvantul ce-l cautai.

On-topic : WoW a fost de foarte multa vreme lider de piata in categoria MMO. E drept , asa cum cineva mentionase, au existat de-a lungul vremii multe alte jocuri cu gameplay/grafica/storyline/idei destul de inedite ce nu au capatat succesul WoW-ului. Acest lucru are o simpla explicatie . Sa zicem ca 8 din 10 oameni care joaca/au jucat WoW daca le veti adresa intrebarea "De ce joci wow si nu X joc" or sa va raspunda "pentru ca mai toti prietenii mei joaca WoW". Totodata 8 din acesti 10 oameni au incercat la un anumit moment dat alte jocuri si cel putin 90% dintre acestia s-au intors pentru motivul mai sus mentionat. Astfel ca WoW pentru peste 10 ani ( daca nu ma insel :? ) au fost lideri de piata in lumea MMO. Parerea mea este ca acest lucru se va schimba in scurt timp motiv pentru care Blizzard e pe cale de a-si vinde majoritatea actiunilor(din ceea ce am citit printr-un topic aici pe forum). De asemeni si motivul pentru care ,desi DIABLO 3 nu este atat de stralucitor, a durat atat de mult pana sa apara este unul destul de clar. Interesul nu a stat in a-si scoate un joc pe piata, asteptat cu nerabdare de atatia milioane de jucatori (multi dintre ei si jucatori de wow de altfel), atat timp cat au fost lideri de piata. Poate-s paranoic dar din chestiile astea nu reiesa decat ca blizzard (si wow evident) a inceput deja sa mearga in prapastie.
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: vs wow

Mesajde Yuma » 08 Iul 2012, 13:55

RandomGuy scrie:
Noi nu spunem ca nu trebuie sa ai o parere, noi spunem ca nu este corect sa iti dau cu parerea cand ai jucat doar 5-7 minute. Din moment ce are 5 milioane de sub lunar inseamna ca o duce destul de bine.

Oh deci doar pt 10 minute de joc nu am voie sa spun cat de mult detest jocul asta? Poate au fost doar 10 minute de gameplay dar au fost ore de vizionat video-uri pe utube despre PVP, guild system, UI, gameplay, trailers, social-system etc. Si pot sa spun ca, este un joc pur ca oricare altul, nu imi iese in ochi cu nimic altceva si ca este expirat pentru vremurile astea. Eu ma simt atras din primele 10-30-40 de minute de un MMO pe cand la altele nu se intampla. De ex. cred ca si tu ai un joc cu care ai procedat astfel, nu exista om care sa joace 12h pe zi de ani in sir si sa nu i se fi intamplat macar o data sau de doua ori.
Si stai linistit nu-i nevoie sa imi re-scrii cuvintele in bold eu stiu ce am scris si da "Dispretuiesc total WoW". Any questions regarding that? Are cateva puncte forte dar pe care eu nu le admir. Deci da Dispretuiesc total WoW si am si eu motivele mele.
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: vs wow

Mesajde DegX » 08 Iul 2012, 14:01

Postrof Blackwell scrie:
Off-topic : Cuvinte puternice pentru un joc ce nu l-ai jucat decat cateva minute. Cred ca displace era cuvantul ce-l cautai.
On-topic : WoW a fost de foarte multa vreme lider de piata in categoria MMO. E drept , asa cum cineva mentionase, au existat de-a lungul vremii multe alte jocuri cu gameplay/grafica/storyline/idei destul de inedite ce nu au capatat succesul WoW-ului. Acest lucru are o simpla explicatie . Sa zicem ca 8 din 10 oameni care joaca/au jucat WoW daca le veti adresa intrebarea "De ce joci wow si nu X joc" or sa va raspunda "pentru ca mai toti prietenii mei joaca WoW". Totodata 8 din acesti 10 oameni au incercat la un anumit moment dat alte jocuri si cel putin 90% dintre acestia s-au intors pentru motivul mai sus mentionat. Astfel ca WoW pentru peste 10 ani ( daca nu ma insel :? ) au fost lideri de piata in lumea MMO. Parerea mea este ca acest lucru se va schimba in scurt timp motiv pentru care Blizzard e pe cale de a-si vinde majoritatea actiunilor(din ceea ce am citit printr-un topic aici pe forum). De asemeni si motivul pentru care ,desi DIABLO 3 nu este atat de stralucitor, a durat atat de mult pana sa apara este unul destul de clar. Interesul nu a stat in a-si scoate un joc pe piata, asteptat cu nerabdare de atatia milioane de jucatori (multi dintre ei si jucatori de wow de altfel), atat timp cat au fost lideri de piata. Poate-s paranoic dar din chestiile astea nu reiesa decat ca blizzard (si wow evident) a inceput deja sa mearga in prapastie.


Ai dreptate,dar totuşi Blizzard v-a mai rezsta câţiva ani cu WoW pentru că încă mai au milioane de jucători.În aceşti ani apar din ce în ce mai multe MMORPG-uri cu grafică bun şi doar atât,mulţi joacă WoW pentru că şi-au făcut o imagine în cap"WoW e cel mai bun de atâţia ani,joacă toată lumea,nu-i altu mai bun ca el" la mulţi jucători de WoW dacă le prezinţi alt joc o să spună direct că WoW este mai bun fără să aibă argumente cel puţin serioase,oricum gusturile nu se discută dar toată treaba asta cu WoW şi mai ales cu cei disperaţi care dacă le spui că joci alt joc,îi vorbeşti de altceva,îi spui că WoW a fost la vremea lui începe să spună că WoW este cel mai bun, începe să te streseze după un timp.
Imagine
Avatar utilizator
DegX
Gladium
 
Mesaje: 19
Membru din: 01 Iul 2012, 20:06
Nume caracter: DegX

Re: vs wow

Mesajde Postrof Blackwell » 08 Iul 2012, 14:33

Yuma scrie:
RandomGuy scrie:
Noi nu spunem ca nu trebuie sa ai o parere, noi spunem ca nu este corect sa iti dau cu parerea cand ai jucat doar 5-7 minute. Din moment ce are 5 milioane de sub lunar inseamna ca o duce destul de bine.

Oh deci doar pt 10 minute de joc nu am voie sa spun cat de mult detest jocul asta? Poate au fost doar 10 minute de gameplay dar au fost ore de vizionat video-uri pe utube despre PVP, guild system, UI, gameplay, trailers, social-system etc. Si pot sa spun ca, este un joc pur ca oricare altul, nu imi iese in ochi cu nimic altceva si ca este expirat pentru vremurile astea. Eu ma simt atras din primele 10-30-40 de minute de un MMO pe cand la altele nu se intampla. De ex. cred ca si tu ai un joc cu care ai procedat astfel, nu exista om care sa joace 12h pe zi de ani in sir si sa nu i se fi intamplat macar o data sau de doua ori.
Si stai linistit nu-i nevoie sa imi re-scrii cuvintele in bold eu stiu ce am scris si da "Dispretuiesc total WoW". Any questions regarding that? Are cateva puncte forte dar pe care eu nu le admir. Deci da Dispretuiesc total WoW si am si eu motivele mele.

Off-topic : Am boldat pentru a se putea observa la ce era adresata remarca mea. Pentru ca nu admiri sau nu iti place jocul spui ca-l dispretuiesti? Poti dispretui pe cineva care te injura de mama, pe vecinu' ca te-a facut de cacao in fata prietenei tale dar nu poti dispretui un joc pentru ca nu iti place. Pur si simplu NU.
On-topic : Stiu ca va mai rezista. Nu stiu cat. Dar un lucru e cert dupa cum am mentionat si mai devreme : Au inceput sa apara semne ca isi pierd din subscribers si ca de acum incolo e un singur drum : La vale.
Imagine
Avatar utilizator
Postrof Blackwell
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 161
Membru din: 02 Mai 2012, 08:25
Localitate: Galati
Nume caracter: Postrof Blackwell

Re: vs wow

Mesajde Yuma » 08 Iul 2012, 14:51

Postrof Blackwell scrie:
Yuma scrie:
RandomGuy scrie:
Noi nu spunem ca nu trebuie sa ai o parere, noi spunem ca nu este corect sa iti dau cu parerea cand ai jucat doar 5-7 minute. Din moment ce are 5 milioane de sub lunar inseamna ca o duce destul de bine.

Oh deci doar pt 10 minute de joc nu am voie sa spun cat de mult detest jocul asta? Poate au fost doar 10 minute de gameplay dar au fost ore de vizionat video-uri pe utube despre PVP, guild system, UI, gameplay, trailers, social-system etc. Si pot sa spun ca, este un joc pur ca oricare altul, nu imi iese in ochi cu nimic altceva si ca este expirat pentru vremurile astea. Eu ma simt atras din primele 10-30-40 de minute de un MMO pe cand la altele nu se intampla. De ex. cred ca si tu ai un joc cu care ai procedat astfel, nu exista om care sa joace 12h pe zi de ani in sir si sa nu i se fi intamplat macar o data sau de doua ori.
Si stai linistit nu-i nevoie sa imi re-scrii cuvintele in bold eu stiu ce am scris si da "Dispretuiesc total WoW". Any questions regarding that? Are cateva puncte forte dar pe care eu nu le admir. Deci da Dispretuiesc total WoW si am si eu motivele mele.

Off-topic : Am boldat pentru a se putea observa la ce era adresata remarca mea. Pentru ca nu admiri sau nu iti place jocul spui ca-l dispretuiesti? Poti dispretui pe cineva care te injura de mama, pe vecinu' ca te-a facut de cacao in fata prietenei tale dar nu poti dispretui un joc pentru ca nu iti place. Pur si simplu NU.
On-topic : Stiu ca va mai rezista. Nu stiu cat. Dar un lucru e cert dupa cum am mentionat si mai devreme : Au inceput sa apara semne ca isi pierd din subscribers si ca de acum incolo e un singur drum : La vale.

OT: DISPREŢUÍ, dispreţuiesc, vb. IV. Tranz. A avea sau a manifesta dispreţ faţă de cineva sau de ceva; a trata cu dispreţ pe cineva sau ceva, a nu lua în seamă. [Var.: (înv.) despreţuí vb. IV] – Dispreţ + suf. -ui.
Mie mi se pare ca se incadreaza foarte bine aici nu crezi?
OT: Da normal ca WoW o ia la vale, acum cu Cabal II, B&S, Aion F2P, FireFall, GW2 si multe altele normal ca pierd din subscribers o_o
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: vs wow

Mesajde RandomGuy » 08 Iul 2012, 17:25

WoW e pe cale sa lanseze cel mai relevant si mai asteptat expansion si voi presimtiti ca singurul drum care il poate lua este la vale?
Pe langa exemplul ala cu prietenii se mai adauga si familiaritatea, cand incercam sa ma las de lineage 2 tot ce incercam nou imi dadea o senzatie de l2(mai mult sau mai putin) si ma gandeam "de ce sa invat un alt mmo cand stiu toate tips&trick-urile de la l2".

#Yuma da consider ca nu este corect sa iti dai cu parerea dupa ce ai jucat 5-7 minute , si eu m-am uitat la sute de filmulete de starcraft 2 dar asta nu ma face pro si imi permite sa imi dau cu parerea despre meta game-ul de la starcraft 2. Sa inteleg ca dispretuiesti si Guild Wars 2 ? sau Aion ? WoW este taticul multor MMO-urilor printre care se enumera si mmo-urile care le-ai spus tu. WoW este si va fi un titan in genul asta, ca nu iti place jocul este alceva dar cum a spus si Postrof Blackwell sa il dispretuiesti e un cuvant prea mare.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: vs wow

Mesajde Ronah » 08 Iul 2012, 17:45

1) WoW are cerinte minime de sistem deci poate fi jucat si pe calculatorul din biroul de contabilitate cumparat acum 5 ani.
2) WoW a fost popularizat in tara noastra de serverele private si s-a mers pe ideea " daca trebuie platit, inseamna ca este bun si trebuie piratat" si stim toti cum sunt romanii...
3) WoW este popular pentru ca legatura EU-US a fost mai stransa decat cea EU-China sau EU-Korea la momentul lansarii lui.
4) WoW a preluat si ridicat la un nivel superior genul MMO dupa ce "Ultima Online" l-a lansat.

In alta ordine de idei, "nu trebuie sa mananci toata mancarea, ca sa iti dai seama daca iti place sau nu" :)
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: vs wow

Mesajde Markus Clouser » 08 Iul 2012, 17:50

Sar și eu în căruță.

E foarte ușor să zici că un joc e prost dupa 10 minute. Și de multe ori, ai dreptate.

Eu il susin pe Yuma aici. Un joc bun nu ar trebui să te facă să inchizi ochii la multe probleme cu promisiunea că o să fie mai bine.

Și da, și eu disprețuiesc WoW. I-am dat mai mult de 10 minute, 2 săptămâni. După mine, este un joc foarte prost făcut chiar și după standardele acelei perioade. Blizzard se foloseste de gimmicks ca să-și facă jucătorii să joace, un lucru cu care eu nu sunt de acord. Ori e un joc bun și lumea-l joacă, or prin persuasiune dusă pe cele mai nesimțite culmi să-i faci să-ți joace jocul. Șingura chestie pe care o respect la WoW (și implicit universul WarCraft) este povestea. Din aceași zonă, jocurile noi din seria CoD și Diablo 3.

Asta este tot.
Imagine
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: vs wow

Mesajde RandomGuy » 08 Iul 2012, 18:35

Sa inteleg ca toate RPG-urie sunt naspa pentru ca sunt un "slow burner" ca devin mai interesante cu cat joci mai mult si nu din start ?
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: vs wow

Mesajde shaggy140 » 08 Iul 2012, 18:43

:-) "Disperare" mare cu WoW asta...eu tot am incercat sa il joc, am incercat si trialul si pe servere private, chiar vroiam sa incerc sa imi placa din simplul motiv ca subscriptia la jocul meu favorit e expirata si sa am un joc stabil pana apare gw2...nu am reusit. Nu stiu de ce, dar nu are acel "ceva". Nu stiu exact ce, nu ma atrage...
Asta nu inseamna ca wow nu a fost/este un joc bun pentru foarte multi subscriberi (dovada numarul lor in milioane).
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: vs wow

Mesajde Yuma » 08 Iul 2012, 19:01

RandomGuy scrie:
Sa inteleg ca toate RPG-urie sunt naspa pentru ca sunt un "slow burner" ca devin mai interesante cu cat joci mai mult si nu din start ?


Imagine

Nu a zis nimeni de toate RPG-urile WoW nu inseamna totalitatea RPG-urilor. Daca nu iti place WoW asta nu inseamna ca nu iti plac RPG-urile. In fond sunt un mare fan al RPG-urilor mai ales al GW2 deoarece este un RPG pana la urma
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: vs wow

Mesajde RandomGuy » 08 Iul 2012, 19:11

Yuma de ce te bagi daca nu intelegi ? Ma refeream la idea care a spus-o #Markus Clouser "E foarte ușor să zici că un joc e prost dupa 10 minute. Și de multe ori, ai dreptate."
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: vs wow

Mesajde Yuma » 08 Iul 2012, 19:19

RandomGuy scrie:
Yuma de ce te bagi daca nu intelegi ? Ma refeream la idea care a spus-o #Markus Clouser "E foarte ușor să zici că un joc e prost dupa 10 minute. Și de multe ori, ai dreptate."

am inteles tot si nu s-a referit la toate RPG-urile a spus ca este usor sa vezi daca o sa joci acel joc sau nu dupa 10 min. de gameplay
"All things have a right to grow"

Imagine
Avatar utilizator
Yuma
Gladium
 
Mesaje: 62
Membru din: 02 Iul 2012, 22:30
Nume caracter: N/A

Re: vs wow

Mesajde Life Snatcher » 08 Iul 2012, 20:00

Hmm, pentru mine e foarte simplu, 8 ani Lineage 2, circa 3-4 ore WoW. De ce stanga si nu dreapta ?

WoW: Alergi 7 ore printr-o plansa cu o grafica cartoon network, sa faci un pvp aiurea in tramvai dupa care te strangi 3 ore cu guild-ul ca sa stai la un rahat de raid alte 10 ore sa iei un rahat de item. Gameplay + story = foarte bune. Legat de nr-ul playerilor si alte chestii de genul asta daca va documentati putin sunt un mare bullshit ( a mi se scuza vocabularul ), e o mica mare diferenta intre a avea 10-12 mil de conturi create si a avea 8-10 mil de playeri activi dupa cum au interpretat toti kinderii. Pe de alta parte aceste numere au fost aruncate de catre Blizzard la random site-uri de mmo-uri doar pentru a face hype, cum bine stiti toti e doar marketing pentru a atrage playeri, nimic mai mult.
Lineage2: 1 si cel mai important aspect - free pvp, unde vrei, cand vrei, cu cine vrei, cu cati vrei, cum vrei, atata timp cat te tine gear-ul si lvl-ul. Craftingul f usor, grafica exceptionala pentru vremea respectiva, raid-uri usoare la care stateai 1 ora ( inafara de epici ) si luai intr-adevar iteme f bune si nu in ultimul rand castle sieges, batalii epice intre sute-mii de persoane.

Si asta e unul dintre putinele jocuri p2p care nu si-a facut hype pe random sites ca sa atraga playeri. Imi aduc aminte ca eram singurul din grupul meu de prieteni in cartier care jucam L2, restu wow, dupa circa 2-3 saptamani nimeni nu mai juca wow, toti jucam L2, si eram circa 40-50 de insi, acum puneti-va intrebarea ... de ce ?
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: vs wow

Mesajde swatforce » 10 Iul 2012, 02:40

Am urmarit niste videoclipuri foarte interesante pe youtube in legatura cu World of Warcraft, in care se arata o gramada de simboluri masonice. Sper din tot sufletul sa nu gasesc asa ceva in Gw2. Altfel ar putea fii puse la indoiala bunele intentii ale celor de la A-Net.
Avatar utilizator
swatforce
Gladium
 
Mesaje: 30
Membru din: 21 Feb 2012, 23:36
Nume caracter: FlameOfUdunKills

Re: vs wow

Mesajde Ronah » 10 Iul 2012, 06:49

swatforce scrie:
Am urmarit niste videoclipuri foarte interesante pe youtube in legatura cu World of Warcraft, in care se arata o gramada de simboluri masonice. Sper din tot sufletul sa nu gasesc asa ceva in Gw2. Altfel ar putea fii puse la indoiala bunele intentii ale celor de la A-Net.


nu trebuie sa mergi prea departe :)

http://mara-gamiel.blogspot.ro/2007/08/red-dragon-symbolism.html

Citat:
The Dragon is a picture of the Hermetic principle "That which is below is like that which is above and that which is above is like that which is below".


Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: vs wow

Mesajde Life Snatcher » 11 Iul 2012, 18:17

Hai vere nici intr-un joc nu putem sa scapam de "secte, semne masonice, the eye" si alte semne ce reprezinta nu stiu ce "putere" de 2 lei ? V-ati cumparat jocul sa va jucati cu prietenii si sa va simtiti bine sau sa cautati semne cu alieni aiurea in tramvai ? Si chiar daca si-a pus vreo secta amprenta sau nu, noi facem parte dintr-o lume total diferita de a lor asa ca nu are rost sa ne agitam ca pepsi ca o sa ne influenteze pe noi cu ceva "ochiul atotvazator" :)) Si daca tot ma vede ochiu' lu peste, o sa-i arat o parte unde nu prea bate soarele :)
Use search before acting stupid ...
Imagine
Avatar utilizator
Life Snatcher
Legionar
 
Mesaje: 159
Membru din: 13 Apr 2012, 21:01
Localitate: Behind you...
Nume caracter: Life Snatcher

Re: vs wow

Mesajde Tudy » 11 Iul 2012, 19:08

Toți cei care vor să evite contactul cu orice simboluri masonice/hermetice/ezoterice/etc. se pot muta într-o locație adecvată pentru un astfel de scop:
Imagine

Celorlalți, le propun să revenim on-topic.
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: vs wow

Mesajde Ronah » 11 Iul 2012, 21:05



si @ Benihime :)

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: vs wow

Mesajde B3aT » 12 Iul 2012, 20:11





Nici eu nu am jucat WoW decat o luna ca sa ii analizez sistemele indeaproape ..dar am vazut videourile astea...si de mult n-am mai ras asa :)) (continuarea primului post)

Cred ca puteti trage linie din flame cu 3 rezultate
- WoW a facut istorie
- WoW ramane acum in istorie (suntem in 2012 gata cu farm/grind/stat pe loc si omorat mobi). Comparati numarul de subscriberi fata de acum 6 ani (timp in care piata a crescut) si o sa vedeti singuri ca e in scadere, e normal, piata evolueaza.
- fiecare joaca cei place, gusturile nu se discuta :twisted:
Avatar utilizator
B3aT
Legionar
 
Mesaje: 224
Membru din: 12 Apr 2012, 12:17
Localitate: Bucharesti
Nume caracter: Bèat
Zona de interes: General PvE (dungeons, farming, etc)

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii generale despre joc

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori