Bug sau nu?

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Bug sau nu?

Mesajde EchoLife » 02 Sep 2012, 07:32

A incercat cineva sa cumpere gems pe gold? Intreb pentru ca rata de schimb mi se pare ciudata , cu 70-80 silver poti cumpara cam 250-280 gems in conditiile in care graficul iti arata un pret mediu de 24-28 silver/gem.
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Bug sau nu?

Mesajde Ronah » 02 Sep 2012, 08:20

Eu am cumparat 2 gems cu 1 silver. Nu prea ma uit la statistica: too confusing. Prefer sa cheltuiesc putini silver pe oricat imi dau ei nu sa imi golesc stocul tot deodata.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Bug sau nu?

Mesajde Vespasian » 02 Sep 2012, 09:44

Graficul ala iti arata pretul in cooper, iar daca faci impartirea o sa vezi ca e pe acolo. Pretul la gems va contiuna sa scada o perioada.
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Bug sau nu?

Mesajde EchoLife » 02 Sep 2012, 10:26

Daca ai dreptate Vespasian la inceputul jocului pretul era cam 50 cooper acum a scazut la 25-30 cooper. Desi nu este normal sa scada pretul decat daca lumea vinde gems pe gold mai mult decat invers.
Imagine
Avatar utilizator
EchoLife
Gladium
 
Mesaje: 46
Membru din: 01 Apr 2012, 09:02
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: EchoLife

Re: Bug sau nu?

Mesajde Stefan » 02 Sep 2012, 11:32

Eu in fiecare zi mi-am propus sa schimb cate 30 de silver pe gems. De cand a inceput jocul a variat numarul de gems primite (cred ca intre 85-90), deci nu au fost schimbari masive in exchange.
Leluo - Legio Gemina [XIII] - Human Ranger - lvl 80
Notable achievements:
- World Completion
- Dungeon Master
- Liadri the Concealing Darkness
Stefan
Gladium
 
Mesaje: 85
Membru din: 15 Apr 2012, 19:31
Nume caracter: Leluo
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Bug sau nu?

Mesajde Vespasian » 02 Sep 2012, 11:47

In afara de cerere/oferta la gems, tine cont de urmatoarea chestie: in joc exista o cantitate limitata de gold, care creste intr-un ritm lent fiindca si oportunitatile de a cheltui sunt mari la inceput. Din cauza asta exista destul de multe persoane care vor incerca varianta mai usoara, vanzand gems, dar asta inseamna o cerere suplimentara de gold si de aici pretul la gems scade. Cand trading postu va fi functional, pretul va scadea intr-un ritm si mai mare pentru o perioada.
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori