Neverwinter

Discuții despre alte jocuri

Neverwinter

Mesajde Warden » 07 Feb 2013, 20:51

The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: Neverwinter

Mesajde Warden » 14 Feb 2013, 19:46

The Absence of Evidence is not the Evidence of Absence!
Avatar utilizator
Warden
Legionar
 
Mesaje: 337
Membru din: 21 Mar 2012, 01:15
Nume caracter: Warden

Re: Neverwinter

Mesajde Xas » 15 Feb 2013, 01:48

Me likey, l-am tot urmarit de ceva vreme, vreau sa-l incerc.
Avatar utilizator
Xas
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 219
Membru din: 14 Ian 2012, 00:54
Localitate: Timisoara
Nume caracter: Xasiki
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Neverwinter

Mesajde Wicked » 07 Mar 2013, 17:15

Neverwinter Beta Weekend 2 Giveaway
http://www.mmorpg.com/giveaways.cfm/offer/423/Neverwinter-Beta-Weekend-2-Key-Giveaway.html

S-au luat 150 dupa o ora, nu se compara cu BWE GW2 cand se terminau in 2 minute :D
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Neverwinter

Mesajde Wicked » 22 Mar 2013, 02:06

BWE 3 si ultimul, cei de la mmorpg au 5000 keys:
http://www.mmorpg.com/giveaways.cfm/off ... eaway.html
Avatar utilizator
Wicked
Legionar
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Feb 2012, 20:34
Localitate: Ploiesti
Nume caracter: Zarroc Wickedblade
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Neverwinter

Mesajde lucifix » 22 Mar 2013, 16:57

Am luat si eu o "cheita". Viteza de download e foarte mica:300 kb/s.
Sa vedem acuma ce e de capul lui.
Imagine
Avatar utilizator
lucifix
Legionar
 
Mesaje: 123
Membru din: 05 Iul 2012, 00:21
Localitate: Iasi
Nume caracter: Luci Fix

Re: Neverwinter

Mesajde shaggy140 » 22 Mar 2013, 18:58

Sunt curios cum ai reusit sa iti faci cont la perfect world aia, orice username bag imi spune ca e invalid. Si crede-ma ca am incercat N combinatii...
Edit: intr-un final glorios am reusit... :D ; viteza download: undeva pe la 6Mb/s, poate ai prins inghesuiala :|
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Neverwinter

Mesajde Shob » 22 Mar 2013, 21:46

O cheie pentru cei care n-au:

RCA73-J1H-22XW

Cine reuseste sa o foloseasca rog sa mentioneze ca sa nu incerce altii degeaba.
Herp. Derp.
Avatar utilizator
Shob
GW2.ro staff
 
Mesaje: 553
Membru din: 30 Ian 2011, 14:10
Localitate: Bucureşti
Nume caracter: Scufilicious
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Neverwinter

Mesajde Ronah » 24 Mar 2013, 09:34

Primele impresii

Pro:
- grafica buna, posibil ca majoritatea calculatoarelor care ruleaza GW2 la medium sa ruleze Neverwinter la Maxim
- jocul imi da senzatia ca sunt in Fable (pentru cine stie despre acest joc)ceea ce este un lucru bun
- questing-ul este uzual - kill 10 rats system - doar ca NPC-urile vorbesc si nu trebuie sa citesti ce scrie. Totusi, nu toate textele sunt cu voce
- dungeon-urile sunt asa cum ne-am obisnuit cu ele din multe alte jocuri - grafica buna, mici capcane si puzzle-uri
- interfata este foarte ok, desi prea formala fara nici o inovatie grafica asa cum vedem in GW2 si in plus se poate rearanja pe ecran dupa preferintele jucatorului
- meniu de optiuni este foarte bogat dandu-ti o multime de posibilitati pentru a face jocul sa atate asa cum vrei
- exista party finder cu auto-queuing
- exista channels intre care te poti transfera gratis daca populatia e prea mare si iti scade FPS-ul
- exista sistemul de transmuting pentru a transfera un skin pe un alt item cu status mai bun
- character customization este satisfacatoare desi personajele ies cam urate (parerea mea)


Con:
- motion blur-ul la fiecare luvitura pe care o dai in cazul claselor close combat devine enervant si poate dauna ochilor intr-o preriada relativ scurta de timp. Nu am gasit in optiuni cum sa anulez acest efect.
- fara a re-aranja optiunile in meniul respectiv, jocul pe default arata urat si nu ma refer aici doar la rezolutia ecranului
- potiunile,potions. acestea ruineaza jocul la maxim pentru ca dodging-ul nu prea este relevant in grupuri de mobi. Pana acum nu au fost probleme dar prevad ca "later in the game" vei deveni dependent de ele.
- si ca tot am vorbit the potiuni, cash-shop=ul este si el un lucru negativ. Indiferent cat au spus producatorii ca lucrurile din cash-shop sunt doar cosmetice sau de convenienta, nu este chiar asa. Sunt deacord ca te poti respawn-a gratis la un checkpoint, dar bossul pe care vrei sa il bati isi reia procedura - viata + companions - chiar daca ai reusit sa invingi parte din ei trebuind astfel fie sa folosesti "resurection scrolls" fie "healing scrolls" din cash shop. Pe termenn lung aceasta mecanica va deveni o necesitate nu o optiune. Daca mai pumen la socoteala ca iti trebuie identification scrolls din cash hop pentru a putea folosi un item dropped by mobs, atunci chiar ca nu mai poate fi vorba de cosmetice
- animatiile penrsonajelor nu sunt din cele mai reusite. De exemplu nu exista mersul cu spatele ca in GW2
- nu exista zooming in/out in combat ci doar in "inspect mode", lucru intalnit foarte rar in zilele noastre.Nu este un lucru total negativ dar pana te obisnuiesti este putin stresant.
- cele 5 sau 7 sau 8 skill-uri pe care le ai la un moment dat devin mult prea repretitive in comparatie cu "weapon skills" din GW2. Macar aici poti schimba arma daca te-ai plictisit.

In general as da jocului o nota de 7.5 din punct de vedere al unui jucator care nu doreste sa cheltuiasca bani reali, si 8.5, chiar 9 pentru unul care nu este afectat de aceasta necesitate.
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Neverwinter

Mesajde shaggy140 » 24 Mar 2013, 12:36

Mie personal imi place, din cate am inteles va fi ftp, probabil il voi juca si dupa lansare.
Imagine
Avatar utilizator
shaggy140
Legionar
 
Mesaje: 201
Membru din: 13 Mai 2012, 20:43
Localitate: Braila
Nume caracter: Liviu

Re: Neverwinter

Mesajde Ronah » 05 Apr 2013, 19:49

Open beta pe incepe pe 30 Aprilie 2013.
http://nw.perfectworld.com/news/?p=849741
Imagine
Avatar utilizator
Ronah
Centurion
 
Mesaje: 806
Membru din: 16 Dec 2011, 13:11
Nume caracter: Ronah Haght Akan

Re: Neverwinter

Mesajde Tudy » 23 Apr 2013, 18:55

What is Neverwinter?


The Siege of Neverwinter - Part 1:


The Siege of Neverwinter - Part 2:


The Siege of Neverwinter - Part 3:
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Neverwinter

Mesajde Tudy » 23 Apr 2013, 19:12

Devoted Cleric:


Trickster Rogue:


Guardian Fighter:


Control Wizard:


Great Weapon Fighter:
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World

Re: Neverwinter

Mesajde sNap » 24 Apr 2013, 18:03

WoW! I feel some fun D&D times coming this way! -- thx for the recap Tudy!
Imagine
Avatar utilizator
sNap
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 80
Membru din: 30 Sep 2012, 22:22
Localitate: Cluj Napoca
Nume caracter: Andariel Snowstorm
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Neverwinter

Mesajde Phinto » 29 Apr 2013, 17:39

Pare interesant. snap, poate ne vedem in joc :D.
Avatar utilizator
Phinto
Legionar
 
Mesaje: 230
Membru din: 15 Dec 2011, 13:24
Nume caracter: Phinto

Re: Neverwinter

Mesajde Valky » 30 Apr 2013, 01:54

Se pare ca omenirea are o mare obsesie cu "zombies" din cele mai indepartate veacuri :p Anyways, jocul arata acceptabil, puteau sa lucreze ceva mai mult la skins, avand in vedere tehnologia de astazi. Environment-ul lasa de dorit de asemenea, in opinia mea. Ma tem ca si re-jucabilitatea va fi o problema. Nu-i dau mai mult de un an (just my bad profecy).
Be most excellent to each other and fear not this night, you will not go astray. Though shadows fall still the stars find their way.
Avatar utilizator
Valky
Centurion
 
Mesaje: 976
Membru din: 06 Feb 2012, 00:18
Zona de interes: World vs World

Re: Neverwinter

Mesajde Tudy » 30 Apr 2013, 09:36

Încă nu sunt sigur de cât de mult va ajuta The Foundry la longevitatea jocului. Părerile sunt împărțite deocamdată, ținând cont că orice fel de ”user generated content” vine cu propriile probleme - cei de la Massively au spus-o foarte bine. Totuși, The Foundry e deocamdată unul din cele mai simpatice instrumente pe care un tabletop DM și le-ar dori.

Pe de altă parte, Neverwinter mi se pare cea mai reușită implementare de D&D 4th Edition pe care am văzut-o până acum (lore, mecanici de joc, general feeling). E mult mai reușit decât vechiul DDO - părerea mea e că fanii D&D sunt cei care vor ține acest joc up and running. De asemenea, un mare plus pentru Neverwinter e că l-au făcut free-to-play.

Ca fapt divers, momentan sunt 3 shard-uri: Mindflayer, Dragon și Beholder. Dacă vă decideți să-l încercați diseară, eu am un personaj numit ”Tudy” pe shard-ul Dragon. Dacă ne adunăm 5 persoane, poate facem și o ghildă. :D
-------
I want to live forever. So far, so good.
GW2 Official Wiki - GW2 Wiki FAQ
Imagine
Avatar utilizator
Tudy
GW2.ro staff
 
Mesaje: 1401
Membru din: 14 Feb 2011, 17:07
Localitate: Cluj-Napoca
Nume caracter: Tudy
Zona de interes: World vs World


Înapoi la Alte jocuri

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 5 vizitatori