Ygdra Clan [Yc]

Forum dedicat - ghilda Ygdra

Ygdra Clan [Yc]

Mesajde DarkManole » 21 Mai 2012, 13:13

Sal,

Ygdra inseamna casual gameplay. Un guild unde poti sa gasesti oameni , mostly maturi .. 20+ ani ( ca sa nu zic 30 ) cu care sa faci un grup o instanta etc .. In toata istoria noastra pana acuma , WAR, AION, AOC, RIFT , n-am reusit sa ii multumim pe toti ... dar imi place sa cred ca pentru majoritate a fost fun spre foarte fun . "


In Guild Wars 2 guilda va functiona pe acelasi sistem ca intotdeauna .. like a Casual / Social guild .. pentru ca free fun its the best thing in the world .. fara obligatii sau responsabilitati .. just hop on and have fun .


Website :http://www.ygdra.ro/forum/
Voice server: mumble

Cam atat pentru acum . Cheers

PS: de ce Ygdra Clan? pentru ca daca se pastreaza sistemul din GW1 nu se accepta 1 singur nume la guilda. Si oricum suna fain :P
Avatar utilizator
DarkManole
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mai 2012, 13:06
Nume caracter: Snowalker

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde DarkManole » 21 Mai 2012, 13:51

Dupa ce m-am uitat un pic si am vazut ca sunt ceva guilde internationale am zis ca ar trebui sa specific si eu treaba asta .

Ygdra e 100% romaneasca.
Avatar utilizator
DarkManole
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mai 2012, 13:06
Nume caracter: Snowalker

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde RandomGuy » 21 Mai 2012, 14:06

Welcome to the comunity. Cateva guilde si romanesti si internationale ne vom strange pe un server si vom incerca sa ne organizam pentru WvW, sa iei legatura cu Tudy pe Ts3/forum pentru mai multe detalii.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde Markus Clouser » 21 Mai 2012, 16:54

Din partea [EM], bine ai venit!

Sper să aveți parte de oameni buni și să luptam cot la cot in WvW!
Avatar utilizator
Markus Clouser
Legionar
 
Mesaje: 374
Membru din: 10 Apr 2012, 10:48
Localitate: Bucuresti
Nume caracter: Markus Clouser

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde nea Caisa » 21 Mai 2012, 22:12

recrutati?
nea Caisa
Gladium
 
Mesaje: 54
Membru din: 18 Mai 2012, 01:19
Nume caracter: Nanct

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde DarkManole » 22 Mai 2012, 09:37

Sal si mersi de welcomes .

Yap recrutam . Uite am facut si un post separat daca are chef cineva de postat http://www.ygdra.ro/forum/viewtopic.php?f=49&t=496
Avatar utilizator
DarkManole
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mai 2012, 13:06
Nume caracter: Snowalker

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde nea Caisa » 27 Mai 2012, 14:25

cum fac sa aplic? e de ajuns sa postez pe thread-ul de la voi de pe forum sau aveti si un formular ceva? cred ca ghilda asta mi s-ar potrivi cel mai bine, pentru ca nu sunt un jucator cu prea multa experienta in MMO-uri si am vazut ca standardele la celelalte ghilde de pe forum sunt destul de ridicate si nu cred ca pot face fata la cerinte de genul 20+ ore pe saptamana.
Am 21 de ani, deci la varsta nu cred ca ar fi o problema
nea Caisa
Gladium
 
Mesaje: 54
Membru din: 18 Mai 2012, 01:19
Nume caracter: Nanct

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde DarkManole » 30 Mai 2012, 10:19

Cu recrutarea e foarte simplu . Se face in game dupa release :)

Daca vrei sa spui cateva cuvinte despre tine pe forum si /sau sa ne auzim pe shoutbox go ahead si inregistreaza un cont .
Dar sincer , nu sunt fan formulare de recrutare care se uita in secunda 2 dupa ce au fost citite .

Toata treaba se va intampla in joc si pe mumble ( voice server) .
Avatar utilizator
DarkManole
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mai 2012, 13:06
Nume caracter: Snowalker

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde nea Caisa » 30 Mai 2012, 17:50

gata, m-am inscris si pe forumul vostru, din pacate probabil nu ne vom vedea in BWE2, datorita faptului ca se pastreaza caracterele vechi, insa ne vedem dupa release, doar sa anuntati pe ce server jucati.
nea Caisa
Gladium
 
Mesaje: 54
Membru din: 18 Mai 2012, 01:19
Nume caracter: Nanct

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde nea Caisa » 11 Iun 2012, 15:23

ati jucat in BWE? n-am vazut pe nimeni de la voi si site-ul a fost picat sambata. :(
nea Caisa
Gladium
 
Mesaje: 54
Membru din: 18 Mai 2012, 01:19
Nume caracter: Nanct

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde alexandrion » 05 Oct 2012, 00:35

Salut mai faceti recrutari ? daca da as vrea sa fac parte din guildul acesta , am un inginer lvl 80 (ign Boomboox } am jucat numai pve pana acum si as vrea sa incep sa intru in dungeons si wvw/pvp . Am 27 de ani nume real Alex pot sa joc aproape in ficare zi (depinde de irl treburi ) dupa ora 20:00 astept un raspuns/invite multumesc anticipat :)
alexandrion
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Oct 2012, 23:52
Nume caracter: boomboox

Re: Ygdra Clan [Yc]

Mesajde DarkManole » 14 Oct 2012, 09:07

Sal .. yap sue .. recrutam.. dar site-ul asta il verific o data la 2 saptamani or so cand imi aduc aminte :)

Cel mai bine e sa ne contactati in joc .. Snow Walker / Elite Pvper / Lumzy pot da invite.
Avatar utilizator
DarkManole
Gladium
 
Mesaje: 14
Membru din: 21 Mai 2012, 13:06
Nume caracter: Snowalker


Înapoi la Ygdra Clan [Yc]

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori