Nou ranger

Aici puteţi purta discuții generale despre Guild Wars 2

Nou ranger

Mesajde megahits1 » 27 Oct 2013, 17:02

Am reusit in sfarsit sa fac rost de un cont de la cineva,o sa ma lase sa jok pe el.
Clasa mea o sa fie ranger,o sa folosesc bow in special,dar din cate am citit rangerul nu foloseste numai bow,deci:
Ce arme foloseste rangerul in special?Pe ce trebuie sa ma axez?
Daca sunt puncte de distribuit(str,flexibility sau de genu) care sunt cele mai bune puncte?Ce skile sa invat(nu cred ca trebuie invatate toate skilele)
Ideea e vreau sfaturi sa imi fac top DPS,daca se poate!!
Apropo,care ghilda e cea mai tare din comunitate,sau care ghilde is cele mai tari,au cei mai multi playeri activi?
megahits1
Gladium
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Oct 2013, 16:56
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Nou ranger

Mesajde Ztepam » 27 Oct 2013, 20:29

Sa le luam pe rand:

Poti folosi Longbow si Shortbow, longsword, sword, warhorn si inca cateva, dar ai sa le vezi pe toate in Hero panel (apasand H)

Skillurile de arme se invata automat, jucand cu arma respectiva, utility skills (de la 6 la 0 pe skil bar) alea ai sa le inveti cu skill points, dar foarte repede ai sa faci skill points incat sa le deblochezi pe toate, pentru ca pe langa 1 skill point care il primesti la fiecare nivel, mai sunt pe fiecare harta skill points de deblocat, si desigur, dupa ce faci lvl maxim (80) tu in continuare vei lua exp si cu fiecare "nivel" facut ai sa mai iei un skill point. eu pe caracterul principal am adunat 1000+ skill points (cu ele se pot face diferite arme, items, etc. ai sa vezi mai incolo)

Cel mai de ajutor in legatura cu orice despre joc este wiki-ul oficial http://wiki.guildwars2.com/wiki/Main_Page

Buildul se poate schimba ft usor si foarte ieftin, nu te complica cu arme/armuri decat la nivelul 80, nu cheltuii banii aiurea.

Cat despre ghildele romanesti gasesti chiar aici pe forumm toate: http://www.guildwars2.ro/forum/viewforum.php?f=26

Iar serverul este Seafarer's Rest EU.

Enjoy!!!
Imagine
Avatar utilizator
Ztepam
Legionar
 
Mesaje: 258
Membru din: 02 Feb 2012, 17:32
Localitate: Iasi
Nume caracter: Ztepam

Re: Nou ranger

Mesajde ebe » 28 Oct 2013, 12:10

Vezi daca ai facut main ranger se prefera sa nu-ti faca o recomandare de guild directa ;)

Si eu am facut un nou ranger si m-am dus in WvW ca te face automat level 80 si am rupt gura la dusmani cu arcul meu ! Ma gandeam sa-mi iau si o iconita daia albastra sa le arata la oameni pe unde sa se duca sa nu se rataceasca pe harta aia mare .

Ce parere aveti ?
ebe
Gladium
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Apr 2013, 23:02
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Discuţii generale despre joc

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot], Google [Bot] şi 15 vizitatori