Cooking

Tot ce ține de PvE în Guild Wars 2.
Reguli forum
Atenție! Când scrieți un subiect, vă rugăm să respectați următoarele reguli de numire: Utilizați etichete la începutul redactării subiectului! [Dungeon], [Zona], [Event], [JP] (Jumping puzzle), [Build], [Ghid] (de farm, crafting, leveling, etc), [Story] (Personal story, side story).
Ex: Doresc să scriu despre Ascalonian Catacombs, prin urmare subiectul se va numi [Dungeon] Ascalonian Catacombs. Alte exemple: [Zonă] Cursed Shore, [Event] Claw of Jormag, [Build] Warrior Arah Build, etc

Cooking

Mesajde Asky » 29 Aug 2012, 07:34

    Un simplu link catre forumul de gw2guru cu aproape toate resursele necesare pt a ridica cooking de la 1 la 400, karma vendors si retete

- Karma vendors http://www.guildwars2guru.com/topic/54910-ask-the-chef-where-do-i-find-what/page__st__30

-Retete http://www.guildwars2guru.com/topic/49581-spoiler-cooking-1-400-database-version-10/



PS: O sa ii fac update mai detaliat cand o sa fiu in stare de functionare.
Asky
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 155
Membru din: 27 Iul 2011, 13:47
Nume caracter: Little Asky
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Cooking

Mesajde themasquerader » 13 Ian 2013, 13:21

Pacat ca nu am vazut postul asta mai devreme. Am reusit aseara sa ajung in sfarsit la 400, dar a fost destul de chin pana am gasit toate ingredientele.
Oricum un sfat pentru cei care vor sa ajunga level maxim la Chef, incercati sa nu faceti ca mine: eu am dat incontinuu discovery, fara sa produc si mancaruri, iar spre final am ajuns in situatia ca nu aveam inca acces la ingredientele necesare sa mai descopar retete noi si nici nu mai puteam castiga experienta decat dintr-un singur dish pe care puteam sa-l produc. La modul ca daca nu era dish-ul acela, ar fi trebuit sa fac dyes, care mi se par foarte scumpe. Deci aveti grija sa nu ajungeti in situatia asta.
Sau poate numai eu am fost maniaca asa cu discovery :)

Anyway, succes, spor si distractie placuta!
Playing games. Making games.

Imagine
Avatar utilizator
themasquerader
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 07 Ian 2013, 19:50
Localitate: Brasov
Nume caracter: Anorrweyn

Re: Cooking

Mesajde stevecelrau » 15 Ian 2013, 10:37

Eu foloseam discovery doar daca nu mai aveam retete care iti dau inca experienta de tip "portocaliu". Altfel ajungi cu greu la urmatorul nivel, exact ce ai patit si tu :)

P.S. primul bucatar de 400 e greu, pe urma e mai usor ca stii ce anume sa faci. Vorbesc din experienta, am pe 3 caractere cooking 400 :mrgreen: Si daca ai materiale e foarte usor de ridicat meseria asta, iar partea de discovery chiar mi-a placut, e atipica fata de restul care se bazeaza pe insignii si inscriptii.
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Cooking

Mesajde themasquerader » 15 Ian 2013, 10:48

Da, si mie mi s-a parut cookingul cel mai interesant dintre toate. Imi si aminteste de experimentele mele prin bucatarie :)
Acum ma ocup de tailoring, dar nu e nici pe departe asa atractiv. Practic dau discovery, dar stiu deja ce-o sa obtin.

Oricum am fost putin dezamagita ca nu am primit niciun bonus cand am facut Chef 400 :P. Sa fi dat macar un polonic ceva :)
Playing games. Making games.

Imagine
Avatar utilizator
themasquerader
Gladium
 
Mesaje: 10
Membru din: 07 Ian 2013, 19:50
Localitate: Brasov
Nume caracter: Anorrweyn


Înapoi la Zona PvE

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori