Tome of influence

Forum dedicat - ghilda Legio Gemina

Tome of influence

Mesajde stevecelrau » 24 Aug 2012, 17:19

Salutare,
Recunosc ca nu m-am prea documentat cum sta treaba cu influenta guildelor, si acum site-ul de gw2 wiki e cazut. Stiu ca nu sunt singurul care si-a cumparat Deluxe edition si are acces la Tome of Influence care da un singur boost la guilda de 1000 de puncte. Intrebarea este daca aceasta influenta scade in timp, la fel cum se intampla cu Faction-ul in GW1 (luxon/kurzick) sau ramane constant?

Adica se merita sa folosim toti tome-urile asta la inceputul jocului sau sa mai asteptam? Cine poate sa ma lumineze?
I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn.
Jormag, feel my wrath!
Avatar utilizator
stevecelrau
Legionar
 
Mesaje: 365
Membru din: 05 Aug 2011, 17:53
Nume caracter: Evren Khan / Alba Ca Zapada

Re: Tome of influence

Mesajde RandomGuy » 24 Aug 2012, 17:28

Este recomandat sa il folosim pe tot odata, influence-ul este ca un xp pentru guilda iar cu el guild leader-ul poate sa il foloseasca si sa faca upgrade-uri la guilda.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Tome of influence

Mesajde Vespasian » 24 Aug 2012, 17:34

Banuiesc ca depinde de cate influenta se poate obtine in mod normal prin membrii guildului, pentru ca la inceput nu ai nevoie de prea multa, upgradeurile necesitand timp real pentru a fi cercetate.
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Tome of influence

Mesajde RandomGuy » 24 Aug 2012, 17:41

Poti sa le dai speed up dar costa exponential mai multa influenta.
Imagine
Avatar utilizator
RandomGuy
Legionar
 
Mesaje: 332
Membru din: 23 Aug 2011, 09:43

Re: Tome of influence

Mesajde MinD » 24 Aug 2012, 19:20

stevecelrau scrie:
Intrebarea este daca aceasta influenta scade in timp, la fel cum se intampla cu Faction-ul in GW1 (luxon/kurzick) sau ramane constant?



Pe scurt infuneta ramane, in schimb poate scadea atunci cand faci anumite upgrade-uri la Guilda spre exemplu vreau ca Guilda sa aibe Banca ... dau sa fac acel upgrade pentru un anumit numar de influenta.

Influenta poate fi castigata prin participarea la Event-uri.
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk

Re: Tome of influence

Mesajde Vespasian » 24 Aug 2012, 19:32

Apropo de Guild Bank, credeti ca renteaza sa-ti faci un guild propriu doar pentru spatiul suplimentar?
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)

Re: Tome of influence

Mesajde MinD » 24 Aug 2012, 19:59

Vespasian scrie:
Apropo de Guild Bank, credeti ca renteaza sa-ti faci un guild propriu doar pentru spatiul suplimentar?


Sa stii ca era o idee dar nu este rentabil gandeste-te cat trebuie sa joci singur (pentru acel guild care esti doar tu in el) ca sa iti faci guild bank. Raspunsul sa mi-l dai maine cand o sa faci un calcul.
Imagine
Avatar utilizator
MinD
Guild Wars 2 Fanatic
 
Mesaje: 70
Membru din: 24 Aug 2011, 20:38
Localitate: Bucuresti/Romania
Nume caracter: Dang Im So Drunk

Re: Tome of influence

Mesajde Vespasian » 25 Aug 2012, 06:19

MinD scrie:
Sa stii ca era o idee dar nu este rentabil gandeste-te cat trebuie sa joci singur (pentru acel guild care esti doar tu in el) ca sa iti faci guild bank. Raspunsul sa mi-l dai maine cand o sa faci un calcul.

Eu ma gandeam la functionalitatea de guild represent. Aduni cativa jucatori si reprezinta toti cate un guild prin rotatie o ora pe zi sau ceva de genu asta, oricum o solutie pe termen lung.
Imagine
You should never be in the company of anyone with whom you would not want to die.
Avatar utilizator
Vespasian
Legio Gemina [XIII]
 
Mesaje: 65
Membru din: 07 Iun 2012, 19:36
Nume caracter: Vespasyan
Zona de interes: PvX (câte puțin din toate)


Înapoi la Legio Gemina [XIII]

cron
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori